­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• bir arkada┼č─▒m koronavirusune yakalanan ki┼či cerrahpasa da karantinaya al─▒nd─▒─č─▒n─▒ ve kapal─▒carsida esnaf oldu─čunu s├Âyledi, ama ne kadar do─čru emin de─čilim tegit ettiremedim hen├╝z.

• bir arkada┼č─▒m koronavirusune yakalanan ki┼či cerrahpasa da karantinaya al─▒nd─▒─č─▒n─▒ ve kapal─▒carsida esnaf oldu─čunu s├Âyledi, ama ne kadar do─čru emin de─čilim tegit ettiremedim hen├╝z.

Teyide muhta├ž ayn─▒ bilgiyi bizde ald─▒k.

• Arkada┼člar vir├╝s h─▒zl─▒ bula┼č─▒yor tamam evet ama hastayla direk ayn─▒ ortamda bulunmak hastal─▒─č─▒ kapt─▒n─▒z anlam─▒na da gelmiyor. Hastadan s─▒v─▒ yolla ge├žebiliyor. (Hap┼č─▒r─▒k, ├Âks├╝r├╝k, ak─▒nt─▒ vb.) ki┼čisel bak─▒mlar─▒m─▒z─▒ ihmal etmeyelim s├╝rekli ellerimizi y─▒kayarak temiz tutal─▒m. ├çok ┼č├╝k├╝r halk─▒m─▒z─▒n b├╝y├╝k ├žo─čunlu titiz. ├ľnlemlerde hemen al─▒nmal─▒ ilk ├Ânlem okullar─▒n hemen tatil edilerek dezenfekte edilmesi olmal─▒.

• halk─▒m─▒z─▒n b├╝y├╝k ├žogunlugu titiz kel─▒mes─▒ne kat─▒lm─▒yorum..aks─▒ne cok pis maalesef.istanbuda yaz─▒n b─▒r metrobuse b─▒n─▒n bakal─▒m.sabah koru b─▒le belk─▒de aylarca y─▒kanmam─▒s b─▒r y─▒g─▒n ─▒nsan oluyor sabah─▒n k├Ârunde hemde.

• ┼×u tatil isterizcilerin ├žo─čunun ├Â─črenci olmas─▒ ne kadar da manidar. Ben de ├Â─čretmenim tatil olmas─▒nda da fayda var ama papa─čan oldunuz. Bi susun daa. Karar mekanizmas─▒ i┼čleyecektir merak etmeyin

• Arkada┼člar rica etsem konu ba┼čl─▒─č─▒na g├Âre bilgiler buraya yazsak. Temenniler ve teyitsiz bilgiler konuda ├žok mesaj kalabal─▒─č─▒ yapmaya ba┼člad─▒. ├ľnemli bilgilerin g├Âzden ka├žmas─▒na neden olabilir.

• Eldivenle dola┼čmak ├ž├ÂZ├╝m olabilir o zaman zaten kar┼č─▒dakinin ne kadar temiz oldu─čunu bilemeyiz. Temas etmemeye ├Âzen g├Âstermek laz─▒m.

• BahreynÔÇÖin ─░ranÔÇÖdan tahliye etti─či 165 vatanda┼č─▒ndan 77ÔÇÖsinde Koronavir├╝s tespit edildi.

─░ran'─▒n yar─▒s─▒ hasta galiba.

• Halk─▒m─▒z ├žok pis diyen arkada┼č kendisi ne kadar temizse ─░nan─▒n halk─▒m─▒z ondan a┼ča─č─▒ kirli de─čildir l├╝tfen konu┼čtuklar─▒n─▒za dikkat edin

• Polonya Genelkurmay Ba┼čkan─▒ Jaroslaw Mika'n─▒n yeni tip koronavir├╝se (Kovid-19) yakaland─▒.

Almanya'da kat─▒ld─▒─č─▒ bir toplant─▒ d├Ân├╝┼č├╝nde yap─▒lan testlerde General Mika'ya koronavir├╝s├╝n bula┼čt─▒─č─▒ tespit edildi. Mika ve beraberindeki heyet de karantinaya al─▒nd─▒.