­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Ne aciklayacak ki? "Iyi geceler arkadaslar,saat gec oldu yatin" mi diyecek?

Belki baz─▒ al─▒nmas─▒ gereken ├Ânemli tedbirlerden bahsedecek illa vir├╝s├╝n girmesimi gerek ├╝lkeye bunlar─▒ a├ž─▒klamak i├žin ?

• sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒ hudut ve sahil ├žal─▒┼čanlar─▒n─▒n izinlerini ikinci bir emre kadar iptal etmi┼č son dakika

• A├ž─▒klama yapaca─č─▒ haberi nereden al─▒nd─▒

San─▒rsam ilk Anadolu haber ajans─▒ a├ž─▒klad─▒. ┼×uan t├╝m tvler son dakika ge├žiyor. Bakanl─▒k tvlere haber vermi┼č olabilir.

• maslak ├Âzel bir hastanede ilk vaka diyorlar in┼čallah dedikodudan ibarettir

7-8 g├╝nd├╝r her yerde ilk vaka diye asparagas haberler d├Ân├╝yor.(Yok ┼čurda ilk vaka yok filan yerde)

Baz─▒ trol i.ne ler zevk al─▒yor insanlar─▒ tela┼ča vermekten.

Benim ┼čuan i├žin tek referans─▒m Bakan Bey dir bekliyoruz

• ─░lk vakan─▒n test sonu├žlar─▒n─▒n pozitif ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒, hem┼čire arkada┼č─▒m ( pendikte ) ak┼čam 7 gibi bana s├Âyledi ama resmi a├ž─▒klama yap─▒lmadan yaygara ├ž─▒karmak istemedim.

Yurtd─▒┼č─▒ndan gelen birisiymi┼č kendisi, Rabbim onun ve milletimizin yard─▒mc─▒s─▒ olsun.

Yurtd─▒┼č─▒ndan geldi─či g├╝nden itibaren selamla┼čt─▒─č─▒ ki┼čiler de testten ge├žirilmeliler.

Bu gibi d├Ânemlerde panik havas─▒ olu┼čturmamak gerekiyor. Maske ve eldiven tak─▒lmal─▒, 4 saat aral─▒kl─▒ olmak ├╝zere a─čza ( gargara ┼čeklinde ) ve burna tuzlu su al─▒nmal─▒, bulunan ortam havaland─▒r─▒lmal─▒, kimseyle tokala┼čma ve sar─▒lma yap─▒lmamal─▒d─▒r.

Okullar─▒n tatil edilmesi, ma├žlar─▒n seyircisiz oynanmas─▒ gibi ├Ânlemlerin de gelece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum.