🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • şimdi önlem önlem diyoruz da

bu toplu taşımaları ne yapacağız hınca hınç insanları doldurmak dip dibe

herkes birbirinin yüzüne soluması

allah göstermesin en hızlı yayılacak yer toplu taşımadır.

bu sebeple acil bir şekilde toplu taşımalarda ayakta yolcu kısıtlamasına gidilmelidir.

• İran’da hizla yayiliyor olmasini cesetleri İslam gelenegine gore gomuyor olmalarina bagliyorum. Cesetlerden bulastigi daha en basinda ortaya ciktigindan Çin cesetlere dokunmayin demisti daha salginin ilk haftalarinda. Bizim dini adetlere gore yapilan cenaze torenleri (cesedin yikanmasi vb) ve orda burda gomulmeyi bekleyen cesetler muhtemelen salgini daha da hizlandiriyor. Zaten hemen oyle haydi oluleri yakmaya baslayalim de diyemezler, krematoryum falan yoktur ulkede.

• İran’da hizla yayiliyor olmasini cesetleri İslam gelenegine gore gomuyor olmalarina bagliyorum. Cesetlerden bulastigi daha en basinda ortaya ciktigindan Çin cesetlere dokunmayin demisti daha salginin ilk haftalarinda. Bizim dini adetlere gore yapilan cenaze torenleri (cesedin yikanmasi vb) ve orda burda gomulmeyi bekleyen cesetler muhtemelen salgini daha da hizlandiriyor. Zaten hemen oyle haydi oluleri yakmaya baslayalim de diyemezler, krematoryum falan yoktur ulkede.

Cesedi dezenfekte etme vs muhakkak bir yolu vardır biz müslümanız ve cesedin yakılması dinimizde yoktur tamam hastalık korkusu vs var ama ceset yakılması olayı olmaz.

• O kadar çok bilgi kirliliği var ki ülkemizde anlatamam.Her hastaneden nerdeyse karantina haberi geliyor ama gerisi yok . Burda sanırım kaç tane insan varsa bizde bu hastalığın olmadığına inanan yoktur.Ama beni en korkutan ilk vaka açıkladığında oluşacak panik ve zaten dokunsan yıkılacak olan ekonomik durumumuz .

Şu an herkese oyun gibi geliyor ama bu oyunun sonu hiç iyi değil

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• irk olayi bana sacma gorunuyor. Cunku sadece asyalilar olmuyor ve zaten mantiken saf bir irk kalmadiki dunyada. Gelin dna testi yaptiralim,neler neler cikar...

Kardeş direkt ekşi sözlükten arak yapmasaydın ya da kaynak gösterseydin keşke.

• Türkiye'nin bütün komşularına virüs bulaşmış ama yol geçen hanı Türkiye'de virüs yok buna kim inanır^^

Einmal editiert, zuletzt von OnuR ()

• Birkaç yerde okuduğum bilgiye göre virüsün 2 tipi var l-cov ve s-cov (l-cov dağa ölümcül ) diyelimki siz l-cov’a yakalandınız sonrasında ise tedavi edildiniz l-cov tipi artik size bulaşmıyor ama s-cov tipi size tekrardan bulaşabilir ve 2 İnci bulaşma dağa tehlikeliymiş.

• Kişisel temizliğimize çok önem verdiğimizi varsayalım, virüsten veya daha başka her türlü virüsten korunmak içim elimizden gelen her şeyi yapıyoruz..Ama ne kadar kullanmaktan kaçınsan da toplu taşımayı kullanma mecburiyeti doğuyor ve bu gibi yerlerde durum kontrolünüzden çıkabiliyor...