🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bademciğini aldırmış ve virüse yakalanmış kişilerde ölüm oranı %40.

Bademcik ve geniz eti aldırmak bağışıklık sistemine ciddi oranda zarar veriyor.

Bende düşünüyordum iyi oldu bu bilgi teşekkürler

• Beyler bu arada corona da gelişme varmış,

İstanbulda ikitelli kanuni Sultan Süleyman hastanesinde 1 kişi pozitif çıkmış

Cerrahpaşa ve numune hastanesinde de varmış

Gebze zaten karantina da

Ankara da bir kişi pozitif çıkmış,

Bizim şirket termal kamera kuruyor,

Yurtdışı tüm seyahatler durduruldu,

Ateşi yüksek çıkanı hastaneye gönderecekler, karantinaya alınır ise kişi, 14gün ücretli izin vereceklermiş, koreli bir yönetici koreden gelmiş bu hafta havalimanında karantinaya alınınca bu önlemleri almaya başladılar,

Bilginiz olsun...

Arkadaş yazdı gruptan bakalım. Kesin bilgi mi artık bilmiyorum ama yine de tedbirli olmak lazım belirteyim..

• İran'dan gelen bir baba oğulda da çıktığı iddia ediliyordu Ekşi Sözlük'te.

• Kanuniden gelen bilgi doğru insanları korkutmamak için söylemiyorlar. Bilgiler doğru arkadaşlar maalesef. Hasta 1 hafta önce İrandan İstanbula gelmiş.

• iddia iddia iddia, bayılıyoruz abartmaya, böyle bir virüs varken dünyada ölümler gerçekleşiyorken, ülkemizde saklanılacağını hiç sanmıyorum aksine gereken önlemler alınıyor olarak görüyorum.

Bazı şeyleri paylaşırken aslı astarı olup olmadığını iyi araştırarak yazalım lütfen..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• şu saatten sonra sayının 0 ya da 1 olmasına gerek yok ülkemizde. ülkemizin hemen hemen bütün komşularında ve dünyada yayılmayan kıta kalmadı. bunu bilip yetkili kurumların hızlıca önlem almaları, bizlerinde kişisel hijyen ve bağışıklılığı güçlendirici besinleri tüketmemiz gerekiyor, gerisi Allah'ın takdiri.

• bu işler mış larla miş lerle olmaz..duyulan geçmiş zaman kullanmayınız.yetkiler açıklama yapar illaki..bır de ortalığı tantanaya vermyenin bir de..takip edelim ve sağ duyulu olalım derim

• Halen ülkemizde yok demek yanlış şuan kuluçkada demek daha doğru...

İlk Estonya'ya giden hasta İranlı İstanbul'dan uçtu, şimdi de bu

"Nijerya'da bildirilen coronavirus vakası; Lagos kentinde sağlıktan sorumlu komisyoner Akin Abayomi, hastanın İstanbul üzerinden gelen bir THY uçağıyla Nijerya'ya giriş yaptığını açıkladı."

• Belli başlı küresel faaliyet yürüten sağlık araştırma kuruluşları bademcik aldırmanın vucuda herhangi bir zararının olmadığı fikrinde buluşmuşlardır.

Kesinlikle katılmıyorum bademcik vücuttaki en önemli lenf nodlarından biri. Alındığımda diğerleri her ne kadar yerini doldurmaya çalışsa da herhangi bir zarar olmaz demek yanlıştır.

• İzlanda'da bile olan virüs ne hikmetse Türkiye'de görülmedi halen halbuki yol geçen hanıyken ülkemiz cidden saklanıyorsa sonucu İran'dan beter olur bizim için

• Hanımeli bitkisinin iyi geldiğini okudum ne kadar doğru bilmiyorum

Adamlar köpek bile yiyorlar daha yeni yasaklandı gıdaları mısmıl hayvanlar bizim dinimize göre yenmesi helal olmayan ne varsa yiyip hastalık üretiyorlar yarasa vb gibi

Rabbim tüm iMüslüman alemini korusun Amin

Einmal editiert, zuletzt von Mutlu ()