🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • yok arkadaş şu işimizi Allah'a ve pekmezlere zarta zurta bırakmayı anlamıyorum bilimden mantıktan bu kadar uzak bir toplumuz şuana kadar bulaşmaması zaten şaşırtıcıydı illa birilerine bulaşmadan önlem falan da almayız birileri ölücek o zaman kapanır o sınır kapıları çinle bile uçak seferlerini zoraki iptal etmiştik tehlike çok büyük istanbula bulaştığı an sıkıyorsa karantinaya al bakalım o şehri acilen van şehri karantinaya alınmalı bence hatta hakkari şırnak dolaylarında da uygulanabilir bu karantina zararın neresinden dönülürse kardır

• Şuanda Van'da gördüğümüz videodaki kişilerin virüse yakalanıp yakalanmadıklarını bilmiyoruz mevcut değildir demek yanlıştır ben inanmıyorum.

Resmi açıklamayı yayınladım. Sonuçta şuan resmen bu virüsü kapan kimse yok, yanlış mı?

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• İrandan gelecek 3-5 kuruş para için kapatmıyorsak yazıklar olsun.Yetkililer hiç mi düşünmüyor ülkeye virus girerse turizm daha kötü etkilenir eldeki bulgurdanda oluruz.

Onlara sıcak para lazım napsınlar bu aralar durumları biliyon her tarafa silah cephane arac gereç vesair dağıtıyoruz. Kapatacaklarını sanmıyorum anca İranda aşırı derece yayılır bu virus ve Suriyeye'de sıçrar ozaman olabilir.

• Resmi açıklamayı yayınladım. Sonuçta şuan resmen bu virüsü kapan kimse yok, yanlış mı?

Resmiyette şuanda yoktur evet ama videoda görülen kişilere kesin teşhis konulmadı daha ayrıca daha önce ülkeye giren İranlılardada olabilir bilemeyiz bir kaç gün beklemek gerek.

• İran'da ortalık karışmış

Virusu gizli tutan hükümete karşı ayaklanmalar başlamış, hükümet binaları yakılıyor.Tam bir kaos ortamı,Viruslerin en sevdiğinden.

• İtalya'da koronavirüs vakası yüzünden 2 kişi ölmüş 50 kişide karantiına altında. Eğer doğruysa Avrupa çok büyük risk altında Türkiye dahil.

• Dünyanın öbür tarafında virüs çıksın gelsin dünyanın ortasında daha çocukluğunu yaşamamış yaşadığı 8 sene olmuş dünyadan haberi olmayan insanlara vursun, gerçekten çok üzücü ve halendaha etkilemesi çok daha üzüyor anlamıyorum ki bu dünyayı birleşip geçmişteki siyasi sıkıntıları unutup bir olsak barış içinde yaşasak tüm sorunların üstesinden gelsek ne gerek var en fazla 70-90 sene yaşayacağın dünyada zorbalığa... Kime ne anlatıyoruz gerçi bunlar çoktan konuşuldu geçti. Dünyamızın sorunu çok fazla çook....

• Bir cok iranli korunmak ya da hasta olanlar da tedavi icin bize gelmeye calisacaktir.

Bu kadar sinirinizdayken bizde gorulmemesi imkansiz olur.

Ortadogu icin de tek sans sicak hava olur, yaza da az kalmisken..

• İran Kum Reza Tıp Bilimleri Üniversitesi Başkanı Prof.Dr. Mohammad Reza Ghadir: Sağlık Bakanlığı #coronavirus hastalığı olanlara ilişkin istatistikleri yayınlamama emri verdi.

• Benim anlamadığım şu: virüs insan bedenine hemen girdiği anda ateşi yükseltmeye mi başlıyor? Sınır kapısında termal kamerayla vücut sicaklığı ölçüyorlar bana acayip bir yöntem gibi geldi. Eğer böyle değilse virüsün daha etkisini göstermediği bir çok insan irandan ülkemize girmiş olabilir.

Yetkililerin acilen alınması gereken tüm önlemleri en katı şekilde almasi gerekir yoksa biraz döviz gelicek diye milyarlarca lira zarar ve bir çok vatandaşımızı kaybedebiliriz.

• İran Kum Reza Tıp Bilimleri Üniversitesi Başkanı Prof.Dr. Mohammad Reza Ghadir: Sağlık Bakanlığı #coronavirus hastalığı olanlara ilişkin istatistikleri yayınlamama emri verdi.

Acilen giriş çıkışları kapatmamız lazım iranda durum çok daha kötü olabilir.

• Benim anlamadığım şu: virüs insan bedenine hemen girdiği anda ateşi yükseltmeye mi başlıyor? Sınır kapısında termal kamerayla vücut sicaklığı ölçüyorlar bana acayip bir yöntem gibi geldi. Eğer böyle değilse virüsün daha etkisini göstermediği bir çok insan irandan ülkemize girmiş olabilir.

Yetkililerin acilen alınması gereken tüm önlemleri en katı şekilde almasi gerekir yoksa biraz döviz gelicek diye milyarlarca lira zarar ve bir çok vatandaşımızı kaybedebiliriz.

Hayır virus kuluçka süresindeyken hiçbir belirti göstermiyor.Termal kemerayla kontrol tamamen şov amaçlı bir önlem bunu ben söylemiyorum dünyaca ünlü virologlar söylüyor.