🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • demekki whatsuptan gelen mesajlar doğruymuş. durumlar hiç iç açıkcı değil 1 den çok var diyor mesajlarda ve bu akşam açıklanacağı söyleniyordu

• Şehirin açıklanmaması bir bakıma daha doğru olabilir.Eğer şehiri söylemiş olsaydı diğer illerdeki vatandaşlar hiç tedbir almaz veya önemsemezdi.Böylesi bana göre daha mantıklı.Herkes sanki kendi ilindeymiş düşüncesine kapılıp tedbirini alıcak..

• Şu saatten sonra yapılması gerekenler basit. Herkes kendi çevresini bilgilendirmeli. Birey olarak herkes üzerine düşeni yaparsa devlet kurumları da kolaylıkla bu işin üstesinden gelir. şehir şehir sokak sokak dezenfekte etsek de biz birey olarak tedbirimizi alamazsak problem büyüyebilir. Ben yine de İtalya gibi Fransa gibi çok da zorlanacağımızı düşünmüyorum.

• Bence şehir açıklanmalıydı. Hasta mahremiyeti diyoruz ama sosyal medyada esnaf olduğu konuşuluyor. Böyle ise gezerken bulaştırmış olabilir insalara. Yakın çevresi de karantina altında diyorlar. Bence hasta yaşı ve bulunduğu şehir açıklanmalıydı. Ben doğru bulmuyorum açıklanmamasını. Panik olmasın diyoruz da zaten gece yarısı böyle açıklama gelince herkes panik oldu. Mümkün olduğunca yurt dışı seyahatlerinden kaçınmalı. Yurt dışı şuan çok zorda kalmadıkça düşünülmemeli.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Yahu sayısı saklanacak olsa şimdi niye açıklasınlar 5-10 u saklayan 1 imi saklayamayacak? Şu saklanıyor sayısı gizleniyor ithamlarından artık bir kurtulalım. Bu virüs eninde sonunda gelecekti, seyirine göre yinede erken gelmedi, asıl önemli kısım şimdi başlıyor. Şehirin söylenmemeside mantıklı ancak avrupadan geldiyse 2 şehir olası, ya istanbul ya ankara.

Önlemler düzgün alınır, kurallara uyulur ve tedbirli olunursa en az zararla bu olaydan sıyırılır, ancak panik yaratmaya ya da bu havayı gazlamaya çalışanlara dikkat etmek lazım, sakin kalmak önemli.. Okulların tatil edilmesi gerektiğini düşünüyorum zaten bu tedbir gelebilir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• güzel kardeşim saçmalama. mesajda hangi hantanede ve bu gece açıklanacağı söyleniyordu

Malatya diyen,İstanbul diyen,Ankara diyen,İzmir diyen,Manisa diyenlerin olduğu mesajlar vardı.Ben halen whatsapp üzerinden ses kaydı atanları ciddiye almıyorum.

• Yahu sayısı saklanacak olsa şimdi niye açıklasınlar 5-10 u saklayan 1 imi saklayamayacak? Şu saklanıyor sayısı gizleniyor ithamlarından artık bir kurtulalım. Bu virüs eninde sonunda gelecekti, seyirine göre yinede erken gelmedi, asıl önemli kısım şimdi başlıyor. Şehirin söylenmemeside mantıklı ancak avrupadan geldiyse 2 şehir olası, ya istanbul ya ankara.

Önlemler düzgün alınır, kurallara uyulur ve tedbirli olunursa en az zararla bu olaydan sıyırılır, ancak panik yaratmaya ya da bu havayı gazlamaya çalışanlara dikkat etmek lazım, sakin kalmak önemli.. Okulların tatil edilmesi gerektiğini düşünüyorum zaten bu tedbir gelebilir..

Kesinlikle şehir ismi vermeyerek bence en doğru olanını yaptı.Bundan sonra bize çok iş düşüyor.Herkes tedbirini alsın..:thumbup:

• Bence şehir açıklanmalıydı. Hasta mahremiyeti diyoruz ama sosyal medyada esnaf olduğu konuşuluyor. Böyle ise gezerken bulaştırmış olabilir insalara. Yakın çevresi de karantina altında diyorlar. Bence hasta yaşı ve bulunduğu şehir açıklanmalıydı. Ben doğru bulmuyorum açıklanmamasını. Panik olmasın diyoruz da zaten gece yarısı böyle açıklama gelince herkes panik oldu. Mümkün olduğunca yurt dışı seyahatlerinden kaçınmalı. Yurt dışı şuan çok zorda kalmadıkça düşünülmemeli.

Eğer şehir ismi vermiş olsaydı o bölgede yaşayan vatandaşların psikolojisini düşünün ? diğer illerdeki insanlar nasıl olsa burda yok rahatız kafasında takılacaklardı.Emin olun şehir ismi vermemesi en mantıklısı.Herkes sanki kendi ilindeymiş düşüncesine kapıldı şuan ve tedbirli olacak.

Üstad aziz şehitlerimizi bile 5 7 diye açıklayan sonrasında 34 diyen bir medyadan beklenen budur yeni doğru yarın yükselicek yakınındakilerede bulaşıcak devamı gelicek

• Hastalığı çok büyük bir felaket olarak yorumlamak yanlış. Ölüm oranı düşük. Yaşlı nüfus tehlike altında. Bundan sonra önemli olan yayılmasını engellemek. En mantıklı yol okulları tatil etmek. Sık sık bildirici metinleri yayınlamak. Halk kendinizi iyi dezenfektan etmeli. Mümkün olduğunca yurt dışına çıkmamalı. Tamam küresel bir virüs ama yakalanan direk ölecek algısı çok yanlış. Bundan sonra her şey bizim elimizde. Bakana teşekkürler bu saatte bildirdi. Bence çalıştı, çok uğraştı. Virüs en son neredeyse bizim ülkeye geldi. İlla gelecekti. Şehirlerde toplu ulaşıma araçları ilaçlanıyor. Bundan sonra halk dikkatli olursa yayılmasının minimum seviyede tutarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞