🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Abd son durum

california 556 vaka 24 ölüm

Virgina 772 vaka 26 ölüm

Floride 306 vaka 9 ölüm

District Of Columbia 171 vaka 12 ölüm

Arkansans 19 vaka 0 ölüm

Maryland 1150 vaka 77 ölüm

Neveda 141 vaka 12 ölüm

Vermont 16 vaka 2 ölüm

Puerto rico 31 vaka 6 ölüm

Nort carolina 373 vaka 11 ölüm

Mississippi 284 vaka 12 ölüm

Alabama 6 vaka 3 ölüm

Montana 1 vaka 0 ölüm

New yourk 437 ölüm

Rhode island 430 vaka 13 ölüm

Missiori 72 vaka 5 ölüm

kansas 11 vaka 1 ölüm

toplam vaka 4405

Toplam ölüm 645

*New Yourk vaka bildirmeden önce ölüm bildirdi birazdan bildirir

• Diyecek söz bulamıyorum... Buda ilgili haberdeki fabrikayla alakalı haber ;

bu firma bir süre benim portfoyümde de bulundu. H&M nin en büyük çorap tedarikçisi ve vardiya düzeni ile çok çalışanı var . Üretim ve ciro olarak büyük firmadır. Maalesef büyük firmalarda durum bu. Orta ve küçük işletmelerdeki durumlar daha vahim.

• İstikrarlı şekilde aşağı yönlü devam eder inşaallah. İlk dalgada ,alınan tedbirler ile , sağlık sistemimizin çökmesi engellendi allaha şükür . İkinci dalga içinde zaman ve tecrübe kazanıldı. İnşaallah yine aynı şekilde atlatırız.

• Abd son durum

california 556 vaka(14 vaka daha eklendi 570 vaka oldu) 24 ölüm

Virgina 772 vaka 26 ölüm

Floride 306 vaka 9 ölüm

District Of Columbia 171 vaka 12 ölüm

Arkansans 19 vaka 0 ölüm

Maryland 1150 vaka 77 ölüm

Neveda 141 vaka 12 ölüm

Vermont 16 vaka 2 ölüm

Puerto rico 31 vaka 6 ölüm

Nort carolina 373 vaka 11 ölüm

Mississippi 284 vaka 12 ölüm

Alabama 6 vaka 3 ölüm

Montana 1 vaka 0 ölüm

New yourk 437 ölüm

Rhode island 430 vaka 13 ölüm

Missiori 72 vaka 5 ölüm

Georgia 204 vaka 5 ölüm

Minesota 261 vaka 23 ölüm

North dakoda 55 vaka 1 ölüm

Maine 23 vaka 3 ölüm

toplam vaka 4994

Toplam ölüm 677

• Milletimiz şu verileri görüp azalıyor zaten diyerek bu hafta içi nasıl bir görüntü oluşturacak bakalım

Şöyle düşünenler bile olabilir. 2 hafta önceki akşamda herkes iç içe alışveriş telaşındaydı. Şimdi sonuçlarına bakıyoruz, vakalar hızla düşüyor. Demek ki ne kadar kaynaşırsak o kadar hızlı bu virüsü bitiririz.

• Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak çalışan 55 yaşındaki Selçuk Köse, Mart ayının başında çalıştığı hastanede koronavirüse yakalandı.Yüksek ateş ile kendini gösteren hastalık, solunum yetmezliğine kadar varınca ise Köse, yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda kaldığı 23 gün süresince 6 dakika kalbi duran doktor yeniden hayata döndürüldü. Kök hücre tedavisi uygulanan Köse, toplamda 35 gün süren tedavisinin ardından taburcu edildi edildi.

Hastalık sürecini anlatak Köse, "Uyutulduğum süre yaklaşık 23 gün. Solunum makinesine bağlı olduğum süre. O süre zarfında bir kez kalbimin durması nedeniyle bana SPR denen yeniden canlandırma işleni uygulanmış. Kalbim yaklaşık 6 dakika kadar durmuş. Daha sonraki dönemde de Koronavirüsün beynimede bulaşması nedeniyle bir ensefalit (Viral enfeksiyondan kaynaklanan bir beyin iltihabı sorunu) tablosu gelişmiş ve bununla ilgili bana antiviral tedavilerin yanı sıra kök hücre tedaviside uygulanmış. Hem sistematik kök hücre hem de beyin omurilik sıvısı dediğimiz, beyine intikal edicek şekilde kök hücre tedavisi yapılarak yeniden canlandırma işlemi, yani beynimin yeniden faaliyete geçmesi açısından çok faydalı olan tedavi uygulanmış.10 gün sonra solunum makinesinden ayırdılar. Daha sonra servise aldılar, servis takibi sonrasında taburcu oldum, benim için yeniden doğmak gibiydi"dedi.

Koronavirüse yakalanan doktor hastalık sürecini anlatmış bence okuyun.

• PCR testi negafit ama Covid19 özellikleri taşıyanlar tabloya yansıtılmıyormuş bilim kurulu üyesi PROF DOKTOR Alpay Azap'ın açıklamarına göre ancak yinede kayıtları tutuluyor.Bakan bey isterse açıklar diye eklemiş.

• PCR testi negafit ama Covid19 özellikleri taşıyanlar tabloya yansıtılmıyormuş bilim kurulu üyesi PROF DOKTOR Alpay Azap'ın açıklamarına göre ancak yinede kayıtları tutuluyor.Bakan bey isterse açıklar diye eklemiş.

Bakanlığığa İnanmayanlar Herhalde Bunlara Dayandırıyordu.DSÖ Kodunua Göre Göndermiyor Haberleride Kesin Budur.