🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar sezonun sonuna gelmemizle birlikte konuya olan ilgide durumun vahameti nedeniyle ister istemez yoğun. Ancak bu ilgi nedeniyle zaman zaman bazı olumsuzluklar maalesef gözümüze çarpıyor.

Hassas bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde bu olumsuzlukları tölere etmeye çalışıyoruz ancak konunun her geçen gün daha ön plana çıkması nedeniyle artık konu içinde bazı kurallara uyumamız gerekecek.

1- Konuya yazılan her türlü bilgilendirici, sayısal yazının/verinin kaynağı belirtilerek yazılması zorunludur.

2- Mesajlarda yazım kurallarına uymak zorunludur.

3- Mesajlarda yazım bölümüne geldiğinizde renk, font ve biçimi değiştirerek mesaj yazmanız yasaktır. Mesaj bölümüne geldiğinizde forumun standart atadığı renk, font ve biçimde mesajınızı yazmanız gerekmektedir.

İleriki süreçte karşılaşılabilecek yeni olumsuzlukların tespiti durumunda kurallar üzerinde ekleme ve değişiklikler mümkün. Bu durumda yeni bilgilendirme tekrar yapılacaktır.

Kuralların ihlal edildiği mesajlar moderatör arkadaşlarımız tarafından uyarılmaksızın silinecektir.

Bu konuda göstereceğiniz anlayış için şimdiden teşekkür ediyor, mutlu pazarlar diliyorum.

Evde Kal Türkiye, Evde Kal Hava Forum :thumbup:

• Birde ufak bir dipnot düşmek isterim, CoronaTurkey ve CoronaReport gibi ünlü sayfaların özellikle kaynak vermeden paylaştığı twitler ağırlıklı olmak üzere tüm twitlerinin burda paylaşılmasına gerek yok diye düşünüyorum. Hepsine ulaşmak isteyen twitter sayfalarına rahatlıkla ulaşabilir ve takip edebilir. Konu sıklıkla tekrara düşüyor ve bir okur olarak beni rahatsız ediyor. Sağlıklı bilgi açısından sosyal medyadan farklı olmalı ve olabildiğince en optimum düzeni sağlamalıyız. Bu konuda benzer durumlarda mesajlara müdahale edilecektir.

Anlayışınız için teşekkürler, iyi forumlar.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Birde ufak bir dipnot düşmek isterim, CoronaTurkey ve CoronaReport gibi ünlü sayfaların özellikle kaynak vermeden paylaştığı twitler ağırlıklı olmak üzere tüm twitlerinin burda paylaşılmasına gerek yok diye düşünüyorum. Hepsine ulaşmak isteyen twitter sayfalarına rahatlıkla ulaşabilir ve takip edebilir. Konu sıklıkla tekrara düşüyor ve bir okur olarak beni rahatsız ediyor. Sağlıklı bilgi açısından sosyal medyadan farklı olmalı ve olabildiğince en optimum düzeni sağlamalıyız. Bu konuda benzer durumlarda mesajlara müdahale edilecektir.

Anlayışınız için teşekkürler, iyi forumlar.

Bu sayfa onaylandığı için ben bu sayfanın paylaşıyorum bu platform tüm mesajında bir kaynak var. Ama bilgileri paylaşmayacaksak anlık bilgi konusu olmaz ki :)

• Hong Kong'da 6 koronavirüs hastasının akciğer dokularını inceleyen bilim insanları : Yeni virüs, 48 saat içinde SARS'tan en az 10 kat fazla türüyor.Virüs ninja gibi vücut içinde bağışıklığı düşürüp duruyor.Temmuza kadar kontrol altına almanın hemen hemen hiç yolu yok. (duvaR)

• Bu sayfa onaylandığı için ben bu sayfanın paylaşıyorum bu platform tüm mesajında bir kaynak var. Ama bilgileri paylaşmayacaksak anlık bilgi konusu olmaz ki :)

Trip için teşekkürler, mesajım anlaşılmamış sanırım. Her twitin paylaşılmasına gerek yok ifadesiyle hiçbir twit paylaşılmasın arasında ciddi bir fark var diye düşünüyorum.

• Trip için teşekkürler, mesajım anlaşılmamış sanırım. Her twitin paylaşılmasına gerek yok ifadesiyle hiçbir twit paylaşılmasın arasında ciddi bir fark var diye düşünüyorum.

Trip atmadım ki? "tüm twitlerinin burda paylaşılmasına gerek yok diye düşünüyorum." bunu yazmışsınız bende bu yüzden böyle bir şey yazdım. Yazınızı tam olarak anlamadığım için o yazıyı yazdım size zaten neyse.

Einmal editiert, zuletzt von Soykan T. ()

• Trip atmadım ki? "tüm twitlerinin burda paylaşılmasına gerek yok diye düşünüyorum." bunu yazmışsınız bende bu yüzden böyle bir şey yazdım. Yazınızı tam olarak anlamadığım için o yazıyı yazdım size zaten neyse.

Tüm twitlerin neden buraya atılmamasına dair somut örnek daha çok yeni var, malum Bilecik Belediyesi anonsunu yayan o sayfalardan biriydi. O twit buraya atıldı fakat aynı sayfanın yalan bilgi olduğunu duyunca attığı özür twiti atılmadı. Eeee insanlar hala onu gerçek sanıyor belki? Sorsak kaynakta var size göre. Tek isteğimiz filtreleyip içerik atmak yoksa bilgi paylaşılmasın niye diyelim?

• Tüm twitlerin neden buraya atılmamasına dair somut örnek daha çok yeni var, malum Bilecik Belediyesi anonsunu yayan o sayfalardan biriydi. O twit buraya atıldı fakat aynı sayfanın yalan bilgi olduğunu duyunca attığı özür twiti atılmadı. Eeee insanlar hala onu gerçek sanıyor belki? Sorsak kaynakta var size göre. Tek isteğimiz filtreleyip içerik atmak yoksa bilgi paylaşılmasın niye diyelim?

Tüm twitler başka bir şey kaynağı olmayan twitleri buraya atmamak başka bir şey. O zaman yazınızdan " özellikle kaynak vermeden paylaştığı twitler ağırlıklı olmak üzere tüm twitlerinin burda paylaşılmasına gerek yok" "özellikle" kısmını kaldırsaydınız bizde sadece kaynaksız olan twitleri paylaşmayalım olarak algılasaydık. bu mesajımdan sonra da ikili tartışmamızın tüm mesajlarını kaldırırsanız sevinirim sadece anlamadığım için bir soru sordum konuyu nereden nereye getirdiniz anlamadım.

2 Mal editiert, zuletzt von Soykan T. ()

• Ankara’da bulunduğum bölgede yasağı takan yok hiç çocuklar bisiklete biniyor, eli arkasında yaşlı amca bir yere gidiyor, birisi arabanın içinde kapı açık oturuyor... Milletimizi gerçekten anlamıyorum

• Tüm twitler başka bir şey kaynağı olmayan twitleri buraya atmamak başka bir şey. O zaman yazınızdan " özellikle kaynak vermeden paylaştığı twitler ağırlıklı olmak üzere tüm twitlerinin burda paylaşılmasına gerek yok" "özellikle" kısmını kaldırsaydınız bizde sadece kaynaksız olan twitleri paylaşmayalım olarak algılasaydık. bu mesajımdan sonra da ikili tartışmamızın tüm mesajlarını kaldırırsan sevinirim konuyu nereden nereye getirdiniz anlamadım.

Konunun bir yerden bir yere geldiği yok, başladığımız yerdeyiz. Ben buraya neden kaynaksız bir twitin atılmamasına dair somut bir örnek sundum sadece.

Örnek olarak son iki paylaştığıniz twitin kaynaklık bir durumu yok, problemde yok. Gayet yararlı içerikler, bunlar devam edebilir. Tek anlatmak istediğim buydu.

• Konunun bir yerden bir yere geldiği yok, başladığımız yerdeyiz. Ben buraya neden kaynaksız bir twitin atılmamasına dair somut bir örnek sundum sadece.

Örnek olarak son iki paylaştığıniz twitin kaynaklık bir durumu yok, problemde yok. Gayet yararlı içerikler, bunlar devam edebilir. Tek anlatmak istediğim buydu.

Tamamdır :thumbup: