🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hayır onun bedeli 2 hafta sonra belli olur bu öncekiler icin bunlar iyi günler malesef

Iki hafta en uc tarih hocam genelde 5 6 gunde belli ediyor yani olirsa bundan bir hafta sonra olur patlama.

• Dun bizzat , testi pozitif cikip ,belirti gostermedigi icin ev karantinasinda olan arkadasimin (yakin degil), dunki iki saatlik izdihamda , ufacik bakkal dukkaninda , onlarca kisi ile birlikte ,sigara alma mucadelesini gordum.

4-5 gun sonrasinin rakamlari daha cok can acitacak.

• Iki hafta en uc tarih hocam genelde 5 6 gunde belli ediyor yani olirsa bundan bir hafta sonra olur patlama.

2 haftaya belli olur anlamında dedim hocam ben virüs teması aldıktan sonra em geç 2 hafta sonra beliriyor

Scientia potentia est

• vaka sayisinin artmasi da iyilesmenin artması da normal ne kadar vaka artarsa dogal olarak iyilesen artacak.entube sayisi çok önemli entube olabildiğince asagida olursa o kadar iyi.

Entube orani esas bakmamiz gerekn kriter.entube/vaka sayisi bu oran suan 1/52 civarinda.bakalim ilerleyn gunlerde ne olacak

• Dun bizzat , testi pozitif cikip ,belirti gostermedigi icin ev karantinasinda olan arkadasimin (yakin degil), dunki iki saatlik izdihamda , ufacik bakkal dukkaninda , onlarca kisi ile birlikte ,sigara alma mucadelesini gordum.

Bu nasıl bir sorumsuzluk, nasıl bir kul hakkı yemek? Yazıklar olsun ona.

• 2 haftaya belli olur anlamında dedim hocam ben virüs teması aldıktan sonra em geç 2 hafta sonra beliriyor

Evet biloyorim yani bende o tarihe kadar kalmaz bir haftaya belli etmeye baslar eger haftaya bianda patalama olursa demekki dun geceden olmuştur

Ciddi bir durum cidden bunu yapmışsa yazıklar olsun.

• Şu konuya lütfen aklınıza ilk gelen düşünceyi aktarmayın.Bir süzgeçten geçirin olabilirliğini destekleyen bir örnekle gelin.Ya da twitterda devam edin.Boş beleş yazılanları okumaktan sıkılıyorum...

Evet arkadaşlar! Çok boş yorum yapılıyor. Bu konuya bilgi almak için giriyoruz. 3-5 bilgi için 20-30 boş yorum okuyoruz. Ne biçim bir konu oldu bu konu böyle

BORN IN WINTER

Adam öldürmeye teşebbüs. Hocam görüntüleri varsa ver savcılığa. Gözünün yaşına bakmamak lazım

• Sigara paketlerinin üzerinde yazan "Sigara Öldürür" ifadesinin sadece tüketim sebebiyle değil dünkü izdihamda olduğu gibi satın alma esnasında da geçerli olduğu kanıtlandı.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• İşin olumlu tarafları test sayısı, iyileşen hastalar, yoğun bakıma giren hasta ve entübe hasta sayısına bakarsak tedavide önemli yol aldık gibi duruyor ve virüsün yayılmasını önlemek kadar önemlidir tedavi. İşin olumsuz yanı ise çoğu kişinin düşündüğünün aksine 10 gün sonrasında test-vaka oranında ciddi bi azalma bekliyordum fakat dün büyükşehirlerimizde yaşanan sanki kıtlık çıkacakmış gibi davranışlar bu azalma eğlimini en azından 1 ay kadar erteleyecek gibi maalesef. Elimizden bişey gelmesede bu da bir tecrübedir. Eğerki bütün ülkeye sokağa çıkma yasağı gibi bi durum olursa bu dünki yaşananların kat ve kat fazlasına davetiye çıkaracağını düşünüyorum. Toparlamak gerekirse test sayısı güzel önümüzdeki haftalarda 50.000 testi bulmasını bekliyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• Orasa bu olaydan hiç haberim olmadı gerçekten. Soldaki araç daha bugün sokağa gelip ekmek dağıttı. Ama bomboş yolda çarpışmaları çok garip, sanırım müşteri uğruna hız yaptılar. Aksiyonsuz durulmuyor resmen.

Görünce hava dağılsın diye paylaştım hocam. Ama gerçekten çok ilginç nasıl buldunuz birbirinizi

• Elektrik kurumu çok ince düşünceli. Faturayı zamanında yatırırsam, gereksiz faizden kurtulurmuşum. Haa, bir de beni çok düşündüğünden sağlığım için ödemelerimi online yapmamı salık vermiş. Yahu, evdeyim evde. Alooo. Çalışmıyorum kardeşim!!