🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bizim burada sokağa çıkan yok ama fırınlar açık. Karşımızda da halk ekmek var o da açık ekmek satılıyor, vatandaşlar gelip alıyor. Sıra yok, yoğunluk yok. Çok sakin.

• Ben de öyle gereken tedariği yaptım her türlü doğacak olağan durumlar için. Bugün 1 ay çıkma deseler hazır durumdayım,hepimiz de öyle olmalıyız bence dediğiniz gibi 1 aydır normal seyirde değiliz.

Hocam bizde yaklaşık iki hafta önce stoklamamızı yapmıştık, hiç dışarı çıkmasak sizin dediğiniz gibi 1 ay idare ederiz bizde. Bu durumda objektif bakıp insanların bunu daha önce yapması lazımdı bence. Son 1 saate ne alabilirler ki? Dün bir arkadaş foruma atmış, dangalağın biri kolalara sarılmış sırada bekliyordu. Allah'a islah eylesin... İki gün kola içmezse geberecek sanki. Aklıma geldikçe gülüyorum...:D

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Dünkü enfekte olanları korumak için tek bir yol kaldı, sokağa çıkmanın minimum 1 hafta daha uzatılması. Yayılım kaçınılmaz. Bilim kurulu üyeleri de dünkü manzaraların bir bedeli olacağı hakkında hemfikir.

Artık yapacak birşey yok malesef hafta için olacağını hiç sanmıyorum zaten açıkladı iç işleri bakanıda ama gelecek hafta sonu için tekrar olacaktır diye düşünüyorum.

• Devlet yetkilileri birkaç gün önce çıkıp stok yapmanıza gerek yok. Herşeyimiz yeter, biz karşılarız diye açıklama yaptı. Vatandaşın kabahatı yetkililerden fazla değil. Kaldı ki market bugün kapalı. Acil bir ihtiyaç durumunda ne yapacaksınız.

Ben de bunu diyorum normal zamanlarda değiliz önlem almak gerekirdi ( elbette yöneticilerin iyi yönettiğini düşünmüyorum bu arada işte bu yüzden kendimiz düşünmek zorundayız )

• Bu söz gerçekten çok anlamlı bir sözdür, ve içinde bulunduğumuz dönemin tek çıkar yoludur!!!

"EN BÜYÜK SAVAŞ, CAHİLLİĞE KARIŞI YAPILAN SAVAŞTIR"...

-Mustafa Kemal Atatürk.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• benim 3.5 yaşında bir oğlum var rahatsızlığı olduğu için 6 aydır ilaç kullanıyor ilacı bugün bitiyor bende bugün almayı planlamıştım haliyle yasak çıkınca sabah 155i aradım durumu anlattım bana ilacın raporunu yanına al çık al dedi durdurulursan benimle konuştuğunu söylersin dedi tabi yolda durduruldum ve baya sert muamele gördüm bana yalan konuşuyorsun 155 öyle demez bile dediler bende sinirlenince ortam gerildi amirini cağırdım durumu anlattım tamam kardeşim al ilacını dedi birkaç eczane dolaşıp ilacı bulup eve gelenekadar baya bekçi ve polise derdimi anlattım ayrıca fırından ekmek almakta yasak fırınlara ekmeği sattırmıyorlar fırıncılar sokak sokak gezip satacaklarmış bizim burda sanırım daha sıkı uygulama var

• benim 3.5 yaşında bir oğlum var rahatsızlığı olduğu için 6 aydır ilaç kullanıyor ilacı bugün bitiyor bende bugün almayı planlamıştım haliyle yasak çıkınca sabah 155i aradım durumu anlattım bana ilacın raporunu yanına al çık al dedi durdurulursan benimle konuştuğunu söylersin dedi tabi yolda durduruldum ve baya sert muamele gördüm bana yalan konuşuyorsun 155 öyle demez bile dediler bende sinirlenince ortam gerildi amirini cağırdım durumu anlattım tamam kardeşim al ilacını dedi birkaç eczane dolaşıp ilacı bulup eve gelenekadar baya bekçi ve polise derdimi anlattım ayrıca fırından ekmek almakta yasak fırınlara ekmeği sattırmıyorlar fırıncılar sokak sokak gezip satacaklarmış bizim burda sanırım daha sıkı uygulama var

Doğrusu böyle olmalı umarım her yerde uygulanır bizim burda dışarda yürüyen mi dersen köpeğini mi gezdiren dersin hırla

• Doğrusu böyle olmalı umarım her yerde uygulanır bizim burda dışarda yürüyen mi dersen köpeğini mi gezdiren dersin hırla

Aslında böyle sıkı uyguladıkları için memnunum ama bir elzem durumdan dolayı gerekli yeri arayarak cıkmış olmama rağmen beni yalancılıkla suçlamaları hoş olmadı. ben ne kadar sert uygulayabilirlerse uygulamaları taraftarıyım inşallah süreci atlatana kadar her hafta sonu olur ama daha derli toplu olur inşallah

• Dün akşamın illa bir bilançosu olacaktır.Alınan sıkı tedbirlere rağmen günde 5000 kişiye bulaşan bu virüs dünkü görüntülerde nasıl bir sayıya ulaşır düşünmek istemiyorum...

• Ateş hoca yanlış yapıldığını söyledi.Hindistan örneğini verdi(1 hafta öncedenhaber verilmiş) İyi niyetle akşam çıkanları 14 gün evde kalmaya davet etti.Tam bir fiyasko oldu velhasıl.Nasıl vakaları nasıl arttırabiliriz diye düşünssek herhalde akşamki durumu yapmak isterdik.4-5 gün sonrasındaki test-vaka oranı bu durumu hangi oranda zarar verdiğini gösterecek...30.000 e 6000 gibi bir oran olabilir.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• firinlarin acik olmasi isi bozuyor bence. Baya bi ihlal var. Bence firinlarda kapatilmali. Haftaya yine olursa cuma gununden herkes ekmegini alsin dondurucuya atsin. Sadece eczane acik kalsin ki aslinda bence oralarda virus yuvasi. Nobetci eczane tarzi bisey olsa daha iyi olur. 155 te acil durumlarda bu ilac mevzusunda destek olmali.