🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İspanya’da yeni ölüm 90 sanırım. Bence azalma eğilimine girildi (öyle inanmak istiyorum ). Tek sıkıntı İtalya gibi. Ne dersiniz

her ülke belli bir aritmetik izliyor (örn.) 3 gün artıyorsa 2 gün azalıyor azaldıktan sonra bir sonraki gün kendi rekorunu kırıyor bu böyle devam ediyor.

• İspanya’da yeni ölüm 90 sanırım. Bence azalma eğilimine girildi (öyle inanmak istiyorum ). Tek sıkıntı İtalya gibi. Ne dersiniz

İspanya genelde günlük 2 kere veri giriyor.Onlar da muhtemelen en yüksek vaka sayısını ve ölümünü bugün aciklayacaklar.

• İtalya icin daha oncede soylemistim. Uretmeyen yasli nufus cok. Devlete yuk olarak goruyorlar ve hastalara mudahale etmiyorlar diye. Turkiye'de okadar olum olmaz. En azindan oyle umuyorum.

• İlk vaka açıklandıktan beri test yapılıyor yurtdışı öyküsü olmayanlara. Hatta 3 tane akrabam test olmuşlardı negatif çıktı çok şükür.

• İtalya icin daha oncede soylemistim. Uretmeyen yasli nufus cok. Devlete yuk olarak goruyorlar ve hastalara mudahale etmiyorlar diye. Turkiye'de okadar olum olmaz. En azindan oyle umuyorum.

O yüzden değil de gerekli tedbir alnımadı ve yayılma hızı hastanede yer açılma hızını geçti. Bu yüzden komorbidite endeksi en düşük hastalar tercih ediliyor.

• Hocam almanya ve abd ve yanilmiyorsam ingiltere aciklama yapti. Nufusun yuzde 70 ine bulasabilir diye. Bizde yuzde 50 bulassada 40 milyon eder.

Sayinin bence cok onemi yok. Sayi bakilabilecek hasta sayisinin yuzde bilmem kac bin uzerinde olur. burda onemli olan yaslilarimiza fazla, kronik hastaligi olanlara fazla bulasmamasi.

Cumhurbaskani '' Yeni bir doneme giriyoruz'' dedi. Cok anlamli bir cumle. Sadece ekonomik olarak degil yeni dunya duzeni anlaminda da kullanilmis bir cumle bence.

Saygilar.

• İlk vaka açıklandıktan beri test yapılıyor yurtdışı öyküsü olmayanlara. Hatta 3 tane akrabam test olmuşlardı negatif çıktı çok şükür.

Yanlışınız var, yapılmıyor. Yeni başladı ise bilemem. (18 Mart itibarı ile)

Ya da bahsettiğiniz test, teşhis kitleri ile değil, ciğer tomografisi ile filan olmuştur.

• O yüzden değil de gerekli tedbir alnımadı ve yayılma hızı hastanede yer açılma hızını geçti. Bu yüzden komorbidite endeksi en düşük hastalar tercih ediliyor.

Tedbir alinamadi degil alinmadi. Olume terkedildi.

• Gerçekten algı sorunu var milletimizde.Test yapma hızımız yeterli olmadığı için, tam olarak kaç kişinin enfekte oldugu bilinmiyor.bizler olası enfekte olan vatandaşlarımzla birlikte , metrobüsteyiz,uçaktayız ,minübüsteyiz,işteyiz,vergi dairesindeyiz ,bankadayız,müşteriyiz ,satıcıyız ,alıcıyız.

Bütün bu yayılma tehlikesine karşın ,bir kaç saat önce açıklanan tedbirler geçekten komik.

Sizlere soruyorum !!! Ekonomik tedbirler bir kenara.salgının yayılmaması için ,kişisel tedbirler dışında bugün hangi önlem alınmıştır.?

-65 yaş üstüne kolanya ,maske.Taban emekli maaş arttırımı, emekli ikramiyesinin öne çekilmesi.20 bin öğretmen ataması.

Allah sonumuzu hayırlı etsin.yazacak çok şey var ama .....

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Bunlar laftan anlamıyacak anlaşılan hala salağa yatıyolar bide utanmadan.

Ben böyle insanlara gerizekalı derim. Şu kadar akılı yok bu cahillerin. Okey oynucam sevdasına ülkeye yaptığını bilmiyorlar. Birde biz salgını bilmiyoruz diyecek kadar aptallar. Allah islah eylesin.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Tespit edilemeyen ve halen kuluçkada olan sayısından bahsediyor olabilir.1 hasta kişi en az 25 kişiyi enfekte edebiliyor.

O kadar da vahim değil ya max R0 tahmini 6.47 tahmin ediliyor semptom sonrası karantina koşulunda 2.28 https://www.ijidonline.com/art…-9712(20)30123-5/fulltext

• ülkemizde ,salgına karşı tüm önlemler eksiksiz ve ivedilikle alınmıştır, süreçte başarılıyız ,geç kalınmadı ,şu an oması gereken seviyedeyiz diyebilecek var mı?

Hastalık öldürmez .zihniyet öldürür.halkımızın çoğu yanlış yönlendirmeler sonucu ,durumu önemsemiyor.Bu kafa ile yayılmanın öüne geçemeyiz .sosyal hayat devam ediyor. Kapalı alanda 4,5 metreden bulaşıyor bu illet. Biz hala sırt sırtayız.kucak kucağayız. Çok radikal önlemler lazım.

• ülkemizde ,salgına karşı tüm önlemler eksiksiz ve ivedilikle alınmıştır, süreçte başarılıyız ,geç kalınmadı ,şu an oması gereken seviyedeyiz diyebilecek var mı?

Hastalık öldürmez .zihniyet öldürür.halkımızın çoğu yanlış yönlendirmeler sonucu ,durumu önemsemiyor.Bu kafa ile yayılmanın öüne geçemeyiz .sosyal hayat devam ediyor. Kapalı alanda 4,5 metreden bulaşıyor bu illet. Biz hala sırt sırtayız.kucak kucağayız. Çok radikal önlemler lazım.

Yanlış yönlendirmeler derken? Halkı zorla eve mi hapsedecekler. Burada her bir birey kendi tedbirini alıp kendini korumayı bilmeli. Bugün gündüz paylaşıldı sanırım adamlar kahvede okey oynuyor bu adamlara daha ne öğretebilirizki çevremde var görüyorum adamın bir hayat amacı yok hiçbir şeye yaramayan hayata dair hiçbir şey yapmamış ve elini yıkamayı dahi bilmeyen insanlar dolu. Doğal olarakta kendini önemsemeyen maalesef etrafını hiç düşünmüyor.

• bu isin en dogru caresi maalesef evden cikma yasagidit..bana kizacaksiniz belki yine ama bakin herkes sokakta orda burda serbestce dolasabiliyor.oyle 1 metre kuralinada uyab cok az bir kesim..evet cok zor ama en buyuk tedbir ev hapsi bir sure maalesef

• Gerçekten algı sorunu var milletimizde.Test yapma hızımız yeterli olmadığı için, tam olarak kaç kişinin enfekte oldugu bilinmiyor.bizler olası enfekte olan vatandaşlarımzla birlikte , metrobüsteyiz,uçaktayız ,minübüsteyiz,işteyiz,vergi dairesindeyiz ,bankadayız,müşteriyiz ,satıcıyız ,alıcıyız.

Bütün bu yayılma tehlikesine karşın ,bir kaç saat önce açıklanan tedbirler geçekten komik.

Sizlere soruyorum !!! Ekonomik tedbirler bir kenara.salgının yayılmaması için ,kişisel tedbirler dışında bugün hangi önlem alınmıştır.?

-65 yaş üstüne kolanya ,maske.Taban emekli maaş arttırımı, emekli ikramiyesinin öne çekilmesi.20 bin öğretmen ataması.

Allah sonumuzu hayırlı etsin.yazacak çok şey var ama .....

Benimde yazacak çok şeyim var ama yanlı yazanlara karşı. Bizlere niye soruyorsunuz? bu ülkenin bir vatandaşı değil misiniz? Yazacağınız merciler ve yerler var buyrun yazın.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN