🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Test sayısını istersek günlük 100bine çekelim ne fayda gerekli izolasyon önlemlerine halkın büyük çoğunluğunun uymamasından sonra.Ayrıca karantina almadığımız sürece artış hızının arkasından bakmaya devam edeceğiz.

Salgını durdurma/yavaşlatmanın anahtarı yüksek test+karantinadan geçiyor.Birisi eksikse denklemde bozuluyor tamamen komple olayda.

• devlet kendi ayağına sıkmıştı direk ohal olan edilmesi gerekiyordu artık o tren kaçtı saçma sapan kısmı önlemle bu iş olmuyor dünyadan yüzlerce örneği var hala kafamızın dikine gidelim bravo👏👏

• Bu kadar yoğun bakımda hasta varken ölü sayısının artması normal vaka oranımızı biraz sabit tutmaya başladık ama yetersiz hala yüksek.

• Biliyorum moral bozmamak gerek, güçlü olmak gerek ama gerçekten elimde değil. Umudumu kaybediyorum. İçimden bir ses diyor ki yada vesvese, bu iş daha çok uzun sürecek ve bunlar daha iyi günler. Allahım yardımını rahmetini esirgeme

• Hukumete sesleniyorum sokağa çıkma yasağı ve ohal ilan etmeden bu işi kontrol altına a la maz sin lütfen duy sesimizi;(

Yalvarta yalvarta Ohali getirecek hükümet

Ohal istemeyin , kısıtlı sokağa çıkma yasağı yeter

Ohalin çok farklı yönleri ve sonuçları var

Sonra en çok isteyenler pişman olur Ohal’den

• İyimser düşünülcek hiçbir durum kalmadı artık ortada.Şu 2 günlük süreçte belki bir umut vatandaşlar artık akıllanmıştır dedik,hava güzel olunca yine herkes atladı sokaklara.Madem bütün ülkeye sokağa çıkma yasağı gelmiyor İstanbul ve Ankara gibi illere gelicek o zaman.

• 1 ay sokaga cikma yasagi gelse kiraci kirayi nasil odeyecek. Devlette para yok kirayi odesin. Ev sahibi parayi almadan durmaz. Allah yardimcimiz olsun.

Hükümet Ev sahiplerini tespit edip, Kiracılardan kira alınmaması karşılığında, Kiracıların kaldıkları süre boyunca, Ev sahiplerini Emlak, Konut veya Gelir vergilerinden muaf olarak görebilirdi veya vergiden düşebilirdi diye düşünebilirdi hocam. :(

• Birkaç yerde okudum, kaynak göstermek için tekrar aradım ama bulamadım. Özetle İtalya için vaka sayısında artışın artık düşmeye başlayacağını Mayıs gibi kontrol altına alınacağını yazıyordu. Bizde italyayı referans alırsak Mayıs sonu gibi kontrol altına alırız inşallah. Gerçi onlar sokağa çıkma yasağı uyguluyor

• Bakın arkadaşlar Teke Tek'te 2 gece evvel anlatmışlardı söylemişlerdi.Her gece 21-21:30 arası bütün kanallarda aynı anda korona virüsün ciddiliği hakkında yayını yapacaksın yarım saat vatandaşı hem bilgilendirip hem korkutacaksın.Umutsuzluk değil ama korkutmak. 3 gün üst üste yapılsın bakın bakalım 4.günü nasıl azalıyor çıkanların sayısı.Ben denk gelmedim ana akım medyada prime time denilen akşam üstü gece yarısı arasında her hangi program yapan var mı? Haber kanallarını ayrı tutuyorum.

• 1 ay sokaga cikma yasagi gelse kiraci kirayi nasil odeyecek. Devlette para yok kirayi odesin. Ev sahibi parayi almadan durmaz. Allah yardimcimiz olsun.

Tamam işte o yüzden halktan IBAN istediler çünkü devletin paraya ihtiyacı var sokağa çıkma yasağı ilan etmek için

• Hükümet Ev sahiplerini tespit edip, Kiracılardan kira alınmaması karşılığında, Kiracıların kaldıkları süre boyunca, Ev sahiplerini Emlak, Konut veya Gelir vergilerinden muaf olarak görebilirdi veya vergiden düşebilirdi diye düşünebilirdi hocam. :(

Devletten bir şey beklemeyin, cepleri boş , halktan para istemeye başladılar :D

• 27 yaşındayım

İşsiz bir mimarım. Elimdeki sermayemle piyasaya atıldım onu da kaybettim.

Şu an burdan yazabiliyorsam, dışarı çıkmayıp evde takılı kalabiliyorsam, en azından 2-3 ay çalışmadan evde yiyecek yemeğim varsa bu da babamın emekli maaşı sayesindedir. Evli olmadığım için, aile geçindirme, çocuk bakma derdim olmadığı için şu an şükrediyorum. İyiki de evli değilmişim diye. Aile geçindiren, kira ödemek zorunda kalan, fatura ödemek zorunda olan... Bunları düşünemiyorum bile. Ne diyim Allah yardımcımız olsun, yeri değil biliyorum ama çok doluyum maalesef. Mazur görün.

• Bakın arkadaşlar Teke Tek'te 2 gece evvel anlatmışlardı söylemişlerdi.Her gece 21-21:30 arası bütün kanallarda aynı anda korona virüsün ciddiliği hakkında yayını yapacaksın yarım saat vatandaşı hem bilgilendirip hem korkutacaksın.Umutsuzluk değil ama korkutmak. 3 gün üst üste yapılsın bakın bakalım 4.günü nasıl azalıyor çıkanların sayısı.Ben denk gelmedim ana akım medyada prime time denilen akşam üstü gece yarısı arasında her hangi program yapan var mı? Haber kanallarını ayrı tutuyorum.

Türkiye’de Prime Time = US Dollars

Hiç bir kanal rantından ve dizilerinden ödün vermedi

Dün bu tespitin benzerini paylaşmıştım

Yaklaşımınız için tebrikler

Hiç haber izlemeyen , rahat ve aylak tiplerin gözüne gözüne sokmazsan anlamazlar durumun vehametini

Tvler saat 20-22 arasını virüsle mücadeleye ayırmalıdır