🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Türkiye virüsle en iyi mücadele eden ülke oldu." diyorlar sürekli.

Vakaları ocak ayında başlamasına rağmen bizden düşük olan 150 milyonluk Rusya.

500 vakada hiç ölüsü olmayan katar.

1000 vakada tek ölüsü olan Çekya, İsrail.

Bir günde test rekoru kıran Amerika Birleşik Devletleri.

Solunum cihazlarının cirit attığı Almanya.

Bunlardan nasıl daha iyiyiz hocam ben anlamadım? Neye göre iyiyiz

Tunus, 54 vakası varken şehirler arası ulaşımı yasaklamış. O otogar görüntüsünü de unutmadık.

500 vakada ölüsü olmayan Arabistan sokağa çıkma yasağı ilan etmiş.

Nasıl en iyisi biziz? Hangi dalda birinciyiz? Twitter'da en çok takipçi kazanan bakanlık bizde, o olabilir.

• Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak:

"Sağlık çalışanlarımızın talepleri önceliğimiz olacak. Üniversite hastanelerimizdeki çalışanlarımıza da performans ödemelerini 3 ay tavandan yapacağız. Bu kapsamda 1,2 milyar TL’lik bir ek destek sağlayacağız."

• Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak:

"Sağlık çalışanlarımızın talepleri önceliğimiz olacak. Üniversite hastanelerimizdeki çalışanlarımıza da performans ödemelerini 3 ay tavandan yapacağız. Bu kapsamda 1,2 milyar TL’lik bir ek destek sağlayacağız."

Atılan adımlar güzel fakat daha etkin olabilmesi için sokağa çıkma yasağı olsa daha güzel olacak. Yoksa bütün sektörlere 1-2 yıl kadar ek kaynak aktarabilecek bütçemiz yok. Keskin tedbirler alınmadığı için okulların açılmasıda sürekli uzayabilir malesef.

• En başarılıyız konusu tartışmalı bir konu olduğu için girmeyeyim

Gerçekten en başarılı olsak da , daha az başarılı olsak da , siyasi görüşler ağır basacağı için kimse kimseyi ikna edemez bu konularda

Benim temas edeceğim konu başka

Rusya ve Kırgızistandan bilgiler aldım

Hayat oralarda bitmiş

Rusya çok büyük aldatmaca yapıyor

Özellikle Kırgızda durum berbat

Açıklanan sayılar yalan

Sadece marketler ve eczaneler açık

Akşam sokağa çıkma yasağı var ve hastalara yetişemiyorlar

Dua edelim bu seviyede mücadeleye devam edelim ülkemizde

• Bu dönemde okula gitmek ders yapımını bile engeller psikolojik olarak ama büyük ihtimal okullar tatil süre yani ( uzaktan eğitim ) tedbirli olarak 1 hafta olarak uzatabilirler tedbirli gidilmesi amacıyla 1 haftayı geçecek bir tatil tahmin etmiyorum bence

• Bu dönemde okula gitmek ders yapımını bile engeller psikolojik olarak ama büyük ihtimal okullar tatil süre yani ( uzaktan eğitim ) tedbirli olarak 1 hafta olarak uzatabilirler tedbirli gidilmesi amacıyla 1 haftayı geçecek bir tatil tahmin etmiyorum bence

hocam ne 1 haftası daha bu sezon kapandı bence daha açılmaz şaka mı yapıyosunuz

Scientia potentia est

• Bilim kurulu tatili uzatacaktır zaten ama uzatmayacağını varsayarsak böyle bir ortamda çocuğunu kim okula yollar? Dolayısıyla sayın bilim kurulu üyelerinin bu konuyu tartışacağını bile düşünmüyorum. Tatil devam yani.

Ki önlemler giderek artarken ve karantina gündemdeyken okulların açılma ihtimali bile gündem olmamalı.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bilim kurulu tatili uzatacaktır zaten ama uzatmayacağını varsayarsak böyle bir ortamda çocuğunu kim okula yollar? Dolayısıyla sayın bilim kurulu üyelerinin bu konuyu tartışacağını bile düşünmüyorum. Tatil devam yani.

Ki önlemler giderek artarken ve karantina gündemdeyken okulların açılma ihtimali bile gündem olmamalı.

Oğlumun okulu(özel) bize program kurdurdu bilgisayara bugün test ettiler pazartesi okul programına göre uzaktan eğitim başlıyor 🤔

• Bilim kurulu süreyi uzatacaktır diyelim ki okulları tatil etmediler.Kim gönderir çocuğunu böyle bir dönemde okula?

Keskin tedbirler alınmazsa malesed uzayacak hocam zaten. Ayrıca çoğu kişi göndermek zorunda izinler olmazsa. Başta ben. Bu arada bende öğretmenim. Umarım tedbirler daha sıkı alınır bir an önce açılır okullar.

Einmal editiert, zuletzt von icenow123 ()

• Keskin tedbirler alınmazsa malesed uzayacak hocam zaten. Ayrıca çoğu kişi göndermek zorunda izinler olmazsa. Başta ben. Bu arada bende öğretmenim. Umarım tedbirler daha sıkı alınır bir an önce açılır okullar.

İyi de hocam ne kadar keskin tedbirler alınabilir ki çocuklar yine aynı sınıfın içinde dip dibe oturacak, o tuvaletler illa ki kullanılacak vs. bunları da engelleyemezler sonuçta ki zaten bulaşmanın en etkili olacağı yerler sınıflar ve tuvaletler tabii ki.