🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu arada gun gectikce vaka sayisi artmasi normal cunku test sayisi artacak.

Bidr merak ettiğim ulkemizde hastalik gözükmeden olen sayisi ve nedenleri yaşı nr acaba bi ogrensek

• ALES 1 hafta ileri ertelenmiş, iyi güzel de 1 haftada ne değişir? Bunun gibi 8 tane sınav daha böyle. Keşke yaz aylarına taşınsaydı, zamanla kararlar tekrar değişebilir diye düşünüyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• bu çin den ses yok.ne yaptilar acaba biranda kesildi haberler.

Sonrasında iyilrsmeyi 4 gune indiren ilacı bulduk diyorlar!!!

Çin hastalığa çok sert davrandı. Kimse çıkmasın diye kapılar kaynaklanıyordu en son. Çözümünü onlar buldu, belki de böyle olması gerektiğini çoktan biliyorlardı. Şu an örnek olarak gösteriliyorlar. Nasıl bildikleri konusu teoriye girer ama bazı şeylerin bilerek yapıldığı imasını düşünüyorum.

Benim asıl merak ettiğim Almanya, ölüm sayısı çok düşük. Bu kadar vakaya rağmen ölümü bu sayılarda tutabilmeleri ilginç. Kullandıkları ilaç kürü başarılı zannediyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Benim asıl merak ettiğim Almanya, ölüm sayısı çok düşük. Bu kadar vakaya rağmen ölümü bu sayılarda tutabilmeleri ilginç. Kullandıkları ilaç kürü başarılı zannediyorum.

Yaşlı nüfüsdan çok genç nüfusa bulaştıysa ölüm oranı o yüzden azdır kendi düşüncem o yönde ilaçdan dolayı olduğunu sanmıyorum ne tür bi ilaç kullanabilirlerki antibiyotik bile etki etmiyorken. Şuanda 12000 civarı galiba orda vaka var ölüm oranının artacağını düşünüyorum özellikle son 1 haftada vaka sayısı çok yükseldi orada çünkü yani 12binin yarısından çoğu son 1 haftada oldu.

• Çin hastalığa çok sert davrandı. Kimse çıkmasın diye kapılar kaynaklanıyordu en son. Çözümünü onlar buldu, belki de böyle olması gerektiğini çoktan biliyorlardı. Şu an örnek olarak gösteriliyorlar. Nasıl bildikleri konusu teoriye girer ama bazı şeylerin bilerek yapıldığı imasını düşünüyorum.

Benim asıl merak ettiğim Almanya, ölüm sayısı çok düşük. Bu kadar vakaya rağmen ölümü bu sayılarda tutabilmeleri ilginç. Kullandıkları ilaç kürü başarılı zannediyorum.

Istediği kadar sert olsun bi sekilde yayilim devam eder ki sert tedbirlrri yumuşattilar.

keisnlikle bunkadar sert dusmez hocam belki yayilim hizi azalir ama nr haber var nr yeni koronavirus haberlrr hep avrupaya yineldi mesela kore hakkında da yok.

Ilginc olaylar var bakalim ne cikacak

• Almanya sağlık sektöründe en ileri devletlerden biri ve yaşlı nüfus oranı Avrupa'ya göre az ve çok test yapıyorlar Kore de aynı şekilde aslında gerçek ölüm oranına bakmak istiyorsak Kore ile Almanya'ya bakmak daha doğru diye düşünüyorum

• Istediği kadar sert olsun bi sekilde yayilim devam eder ki sert tedbirlrri yumuşattilar.

keisnlikle bunkadar sert dusmez hocam belki yayilim hizi azalir ama nr haber var nr yeni koronavirus haberlrr hep avrupaya yineldi mesela kore hakkında da yok.

Ilginc olaylar var bakalim ne cikacak

Hocam Şimdi Yüksek İhtimal Onlara 2. dalga Olucak.Yurt Dışından Gelenler.Bugün 34 Vaka Açıkladılar.Tedbirler Azaltıldı.Bence Yine Bir Yayılım Olacak Orda.2 Milyarlık Ülkenin Sadece 80000'i kaptıysa daha önlerinde çok yol var bence!!!

• alo 184 ü arayınca zaten korumalı kıyafetle özel ekip gelip alıyor bunu artık çok daha sık görürüz. her aldıkları kişi hasta olduğu için değil önlem amacıyla polisle v.s. gelinebiliyor. Dünde arkadaşımın binasından Almanyadan dönen 2 komşusu yüksek ateş var diye 184 ü arayarak kendilerini evden aynen bu şekilde ambulans ile aldırdılar.

• alo 184 ü arayınca zaten korumalı kıyafetle özel ekip gelip alıyor bunu artık çok daha sık görürüz. her aldıkları kişi hasta olduğu için değil önlem amacıyla polisle v.s. gelinebiliyor. Dünde arkadaşımın binasından Almanyadan dönen 2 komşusu yüksek ateş var diye 184 ü arayarak kendilerini evden aynen bu şekilde ambulans ile aldırdılar.

Pek alıyorlar gibi görünmüyor :D :D