🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 4.5 metreden mi bulaşıyormuş? Bana birisi kanıtlaya bilir mi bunu?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ölü sayısı bugün 1000'e çok yaklaştı bugün hatta geçebilir de kalan saatlerde kontrol edilemiyor maalesef felaket tellalları haklı çıkacak gibi

• Benimde yazacak çok şeyim var ama yanlı yazanlara karşı. Bizlere niye soruyorsunuz? bu ülkenin bir vatandaşı değil misiniz? Yazacağınız merciler ve yerler var buyrun yazın.

yanlı yazar derken ? Sayın moderatörüm. Forum da düşüncelerimi paylaşmam hata mı?

• Maalesef ölüm oranı %10 a kadar yükseldi.%11 e yükselmesi an meselesi.Çin in yanlış veri verdiği nerdeyse kesin gibi(tedavisini dünyadan saklamiyorlarsa)

• bu sis kalksin bakalim bu durum ekonomik olarak kime yarayacak.

Bana bu sefer abd nin isine gelmeyecek gibi geliyor.

Bide bugun bi haberde çin bgun sadece bir vaka bildirmiş.sizce tuhaf degil mi kokunden mi kurudu bi illet

• Dünya sağlık örgütünün sitesinde 1 metre diyor.

buda insan salgısıyla geçebilecek bir mesafe zaten, hapşırma öksürme vs gibi, 4.5 metre kanıtlanmamış sadece boş iddiadan öte değil o yüzden sormuştum..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bana bilimsel makale göstereceksiniz, yazılanları güzel okuyacaksınız, kapalı alanda 4 saatte, bulaşmış mesela attığınız linkte. He buarada yapılan araştırmada geri çekildi.

• buda insan salgısıyla geçebilecek bir mesafe zaten, hapşırma öksürme vs gibi, 4.5 metre kanıtlanmamış sadece boş iddiadan öte değil o yüzden sormuştum..

Çinlilerin resmi haber sitesi Global Times yayınlamıştı bunu. Haberi kaldırmamışlar. Oradan yayıldı. Öndeki 3'lüden biri daha önce enfekteydi demek ki.

• Çinlilerin resmi haber sitesi Global Times yayınlamıştı bunu. Haberi kaldırmamışlar. Oradan yayıldı. Öndeki 3'lüden biri daha önce enfekteydi demek ki.

Sorun şu siz zaten kapalı bir ortamda hasta insanlarla durursanız zaten yakınlardaki insanlara bulaşabilir.Bu sadece bu virüs için geçerli değil. Ben sokakta geçerken yanımdaki adam nasıl bulaştıracak bana, bu şekilde olsaydı şuanda enfekte hasta sayısı 200 binlerde değil milyonlarda olurdu... Ayrıca tekrar ediyorum haber linki değil bana makale sunun bende ikna olayım.

• Çinin ne vaka sayisına ne de ölüm sayisına ve oranına güveniyorum.Adamlar karantinada neler yaptılar doktolara insanlara ne eziyetler yaptılar çoğuda gizlendi.Bu verileri mi doğru vericekler ?Ayrıca bizim vaka sayımizda 100 e yaklaştı bence artık iller söylenmeli.Çünkü kücük illerdeki ve ilçelerdeki insanlar buraya gelmez düşüncesi içerisindeler.O yüzden pek önemsemiyorlar.Ama bunu bilemeyiz.O yüzden hangi il ve ilçelerde kac vaka var söylenmeli artık diye düşünüyorum.

• Emekli ikramiyelerinin erkene alınması ve emekli maaşı alt tabanın 1500 lira olmasına siyasi bir hamle denebilir, öğretmen ataması zaten işin içine katacak bir durum değil. Geri kalan maddeler tamamen ekonomiyi ayakta tutma ve negatif görüntüyü değiştirme çabası. Yeterince yerinde bir paket olmuş. Bir kaç arkadaş bunları yok sayıp ne karar alındı diye sormuş. Kendisi acaba ne istiyor, devletin hangi kararı almadığını iddia ediyor. Şu anda alınmamış olan Alışveriş Merkezlerinin kapanması kararı kaldı bana göre, sağlık açısından gerekli tüm tedbirleri aldı devletimiz. Konuşmasını iyi dinlerseniz 4 olan test üretimi için laboratuvar sayısı yanlış hatırlamıyorsam 16 olmuş. Bu demek oluyor ki daha çok test yapılacak ve devletin elinde ki veriler daha sağlam hale gelecek. Ben bir karar alınmadı diyen arkadaşların kaos ortamından beslendiğini düşünmeye başlıyorum. Virüs kontrol altında deniyor, Allaha şükür çok karmaşık bir durumda değiliz fakat bu insanlara inandırıcı gelmiyor. Ne yapalım ülkeyi komple kapatıp tüm varımızı yoğumuzu bu virüse mi harcayalım. Bazen kaş yapayım derken göz çıkartmaya çok heveslisiniz ve bu durumunuz gülünç kaçıyor. Eleştiri ve yol gösterimi her zaman olur ve olmalı fakat kaos ortamı oluşturmanın ne mantığı var. İnsan sağlığı kadar ülke ekonomisi de çok önemli ve tedbir alınmalı, devletimiz her iki konuda da elinden geleni yapıyor. Lütfen biraz destek verelim birbirimize ve kendi temizliğimize özen gösterelim.

• Çinin ne vaka sayisına ne de ölüm sayisına ve oranına güveniyorum.Adamlar karantinada neler yaptılar doktolara insanlara ne eziyetler yaptılar çoğuda gizlendi.Bu verileri mi doğru vericekler ?Ayrıca bizim vaka sayımizda 100 e yaklaştı bence artık iller söylenmeli.Çünkü kücük illerdeki ve ilçelerdeki insanlar buraya gelmez düşüncesi içerisindeler.O yüzden pek önemsemiyorlar.Ama bunu bilemeyiz.O yüzden hangi il ve ilçelerde kac vaka var söylenmeli artık diye düşünüyorum.

Böyle olursa o illerdeki insanlar kaçmaya çalışacak yayılacak gittikleri yerlerede bulaşacak