🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Storm Chaser

ilaveten, dün paylaştığım bir araştırma da iyileşen hastaların, iyileşme sağlandıktan sonra median 20 gün, en fazla 37 gün süreyle hastalık taşıyıcısı olabilecekleri belirtiliyor. Risk halen fazla ama sanırım Çin propaganda makinası “ başarılı mücadele” kartını açtı.

• Panik havası virüsün az olan öldürücülüğünden daha öldürücü.Buna emin olun.Kendinizi diri tutun,spor yapın,iyi beslenin,doğa yürüyüşü yapın.Risk grubu içindekiler kendine karantina uygulasın (onlarda zaten aktif çalışma hayatı içinde olmayan geneli) .Panik havası inanın virüsten çok daha fazla zarar veriyor....

• Panik havası virüsün az olan öldürücülüğünden daha öldürücü.Buna emin olun.Kendinizi diri tutun,spor yapın,iyi beslenin,doğa yürüyüşü yapın.Risk grubu içindekiler kendine karantina uygulasın (onlarda zaten aktif çalışma hayatı içinde olmayan geneli) .Panik havası inanın virüsten çok daha fazla zarar veriyor....

Her risk grubu içindekiler kendini karantinaya almıyor işte sıkıntı orada hatta bilmeden bile bir genç dışarı çıkıp virüsü taşıyıp başkalarına bulaştırabiliyor. Doğa yürüyüşü yapın demek kendiniz tehlikeye atın demek hele ki bu havalarda birde terlersen soğuk algınlığı vs. çıkarsa başına iyice bir risk demek. Çok fazla panik olmamakla beraber artık birazda milletin olayın ciddiyetini anlaması gerek.

• Tanıdığım birebir görüştüğüm doktor arkadaşlar çeşitli illerde burnuzunu dahi dışarı çıkarmayın , ekmek almaya bile gitmeyin derken ki (daha söyledikleri bir çok şey var sırf whatssup gruplarına atılan arkadaşlar diye başlayan salak tiplerin durumuna düşmemek için söylemiyorum ) ben her gün sabahın köründe evden çıkıp yüzlerce kişi ile muhattap olarak çalıştığım yere gidiyorum .Resmen corona challange yapıyor bazılarmız ben dahil .

Kolay değil bu memleketde öyle herşeyi kapatmak ben dahil çok fazla zorlanacak insan olur 1 ay maaş alamazsa yada işten çıkarılırsa.

Şimdi bu kararı verecek olan insanların zor zamanı italya ispanya örnekleri ortada iran ortada bizim çok fazla test yapmadığımız için vehamet daha belli değil belki ama ya çok ciddi sonuçları olacak sert önlemler alacaklar yada kendi kendimize bağışıklık kazanıcaz .

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• İngilizler 20.000 nin altında ölüm sayısını başarılı olarak kabul edileceğini kötü senaryoda sayının 260.000 e ulaşacağını açıkladılar...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Her risk grubu içindekiler kendini karantinaya almıyor işte sıkıntı orada hatta bilmeden bile bir genç dışarı çıkıp virüsü taşıyıp başkalarına bulaştırabiliyor. Doğa yürüyüşü yapın demek kendiniz tehlikeye atın demek hele ki bu havalarda birde terlersen soğuk algınlığı vs. çıkarsa başına iyice bir risk demek. Çok fazla panik olmamakla beraber artık birazda milletin olayın ciddiyetini anlaması gerek.

Doğa yürüşüyünde üşütürüm diyorsan zaten dışarı çıkmaya gerek yok kışın.Sen tedbirli olduktan sonra doğada yürümek,temiz hava almak,spor yapmak salgını yayacak bir durum değil.Kaldıki araba tutun topluca gidin demiyorum.Kendiniz yapacaksınız bunu.Panik havasına kapılmış herkes.Buna gerek yok.Sadece cahil insan problemimiz var.Tedbir her olayda,her şartta hayatımızın parçası olmalı bu yok toplumumuzda.

• İngilizler 20.000 nin altında ölüm sayısını başarılı olarak kabul edileceğini kötü senaryoda sayının 260.000 e ulaşacağını açıkladılar...

Onların şu an yaptığı nüfusu nasıl azaltırız,nasıl yaşlılardan kurtuluruz politikası.

• gecen bi dr yuzde 50 si dunyanin bu hastalığı bilac sene icinde gecirrcek dedi.

Almanya da yuzde 70 i yakalanacak dedi

Iki gun sonra medya degeri dustukten sonra heekes hayata donecek ama bu hastalik da devam edecek ya koku kuruyana kadar sokagi cikma yasagi uygulayacaksin.

Herqlde kokunden kazima diye bisey olmayacak ozaman bunfan sonraki planlar ne acaba mesela cin bitti mi yani orda suan.

Normal hayata döndükten sonra tekrar yaymayacaklar mi.

Ve cin haberleri neden şip diye kesildi medyada