🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ispanyada 21 yasinda atlatico portada amator lig takininin hocasi corona virsuunden hayatini kaybetti kaynak sozcu haber sitesi 21 yasinda sporcu birini bile artik ekileyen bi virusle karsi karsiyayiz

Onun başka kronik hastalıkları varmış

• ispanyada 21 yasinda atlatico portada amator lig takininin hocasi corona virsuunden hayatini kaybetti kaynak sozcu haber sitesi 21 yasinda sporcu birini bile artik ekileyen bi virusle karsi karsiyayiz

yorumları okumadan insanları yanlış yönlendirmeyin hasta kanser tedavisi görüyordu ayrıca.

• ispanyada 21 yasinda atlatico portada amator lig takininin hocasi corona virsuunden hayatini kaybetti kaynak sozcu haber sitesi not sonradan okudum kanser tedaviside goruyomus

Lösemi tedavisi görüyordu.

• Hocam öylede insan önce kendini düşünür bende kendimi düşünüyorum deprem olsa Yine de allah bilir ama evden dışarı adımımı atmıyorum zaten binama da güveniyorum zaten babam yönetmelikte konması gereken malzemenin statik vs daha fazla fazlasını koymuş

Merhaba, geçirdiğimiz günler zor günler endişeler haklı olarak anlaşılabilir fakat deprem işi öyle değil allah korusun. Bizde binaları yaparken haddinden fazla dikkat ediyorduk, küçük örnek vermek gerekirse plan projede 15 filiz mi olucak 17-18 tane koyuyorduk fakat bina ne kadar sağlam olsa da kazığı ne kadar derine atıp killi tabakaya ulaşsanızda eğer bina altından fay hattı geçiyorsa toprakta ufak bir yarılma bile olsa gerçekten etkisi tahmin bile edilemez inş müh. arkadaşlar daha iyi anlayıp anlatacaktır demek istediğimi. Bu hastalığı azami dikkat ile atlatabiliriz . Fakat deprem öyle değil yapacak hiç bir şeyimiz yok sonuçlarına karşı( şöyle açıklama yazayım bazı arkadaşlar direk anladıkları için yazdıklarımı: yapacak bir şey yok derken tabiki sağlam bina zemin seçimi önemli, önemli ama bir yere kadar)

• yaşlılarımızı sokağa çıkarmıyoruz gerekli ev ihtiyaçlarını vs uzun süre idare edebilecek yaşam gereksinimleri tedarik edilmeli ve kişisel hijyenimize dikkat edilmelidir. Maske ve eldivensiz çıkmıyorum dışarıya.

• - Bağışıklığı güçlendireyim diye takviyeler almayın. Mideyi bozabilirsiniz. Bol bol yoğurt tüketin akciğere en iyi gelen besindir. Et, yumurta, balık üçlüsü bir çok vitamini zengin biçimde bulundurur.

- Uykunuzu iyi alın en az 8 saat.

- Genç kardeşlerim spor yapacaksa proteini eksik etmemeli.

- Oytun Erbaş'ın dediğinin aksine tuzlu su virüs girdikten sonra hiçbir işe yaramaz. Boşu boşuna gargara yapmayın.

- En önemlisi de tedbiri alın kafayı fazla takmayın. Psikolojik olarak güçlü olmakta bağışıklığı dinç tutar.

- Cips,hamburger gibi zararlı gıdaları bu aralar yemeyin. Fazla şekerli beslenmeyin. Şekeri meyveden alın.

- Sigara içenler bıraksın aşırı bağımlıysa azaltmaya baksın.

• Açıkçası bu toplantının uzun sürmesi hayra alamet değil. Çoğu doktor arkadaşımdan tespiti konulamamış ama ciddi oranda coronavirüs belirtisi ve şüphesi ile hastalarla karşılaştıklarını söylüyor. Bu gece açıklanan sayı ciddi bir sayı olabilir.

• Açıkçası bu toplantının uzun sürmesi hayra alamet değil. Çoğu doktor arkadaşımdan tespiti konulamamış ama ciddi oranda coronavirüs belirtisi ve şüphesi ile hastalarla karşılaştıklarını söylüyor. Bu gece açıklanan sayı ciddi bir sayı olabilir.

Evet buna ek olarak da sıkı tedbirler getirebilir bazı şehirlerde karantina durumu vs.