🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Atma şu zehirli oku ya ^^

^^ Biz sıçramaz diyelim inşallah. Sıçrarsada en azından erken duyuru yapılırsa ona göre önlem alırız ama eğer şöyle 2-3 hafta daha atlatırsak devamında yüksek olasılıkla birşey olmaz gibi zaten yaz ayınada az kaldı önümüzdeki 10-15 gün çok önemli belli olacak sıçrayıp sıçramadığı.

• Kesinlikle böyle bende düşünüyorum. Hastalığı hafif atlatıyorlar olabilir. Normal grip gibi düşünüyor olabilirler. Bizim milletin yemesi, içmesi sağlam. Hastalıkta en önemli şey yemek bence. Evlerde türk ailelerinde temiz, hijyenik oluyor genelde. Yaşlı nüfusa geçmediği veya ciğerleri zatürre çevirmediği sürece anlaşılması zor olacak gibi.

Bu dediklerin olabilir.Avrupa'ya göre yaş ortalamamız daha düşük.İtalya'nın yaş ortalaması 50'ye yakın olduğundan çok büyük sıkıntı İtalyanları bekliyor.Henüz tespit edilmemesinin bir nedeni de virusun kuluçka döneminde olması da olabilir.

Yabancı siteler 9gag tarzı bu konu üzerinden konuşuluyor Avrupa'da el yıkama oranı en çok olan ülkelerden birisiyiz %94 oran var.

• Pekin Tıp Fakültesi yayınladığı son araştırmada covid-19 yani korona virüsünün enfekte olmuş hastalarda kan dolaşım sistemini bozduğunu hatta el ve ayak parmaklarında kangren meydana getirdiğini tespit etti. Bu sonuç şunu gösterdi ki korona virüsü sadece zatürre şeklinde insanları öldürmüyor damarları ve dokuları da parçalayarak insanları öldürüyor.

Ayrıca kangren olan bir Corona virüslü hasta kurtarılmış fakat şeker hastalığı ortaya çıkmış. Ve virüs tamamen yok edilememiş. Hasta ömür boyu şeker hastalığı ile yaşayacakmış.

İnternette gördüm. Doğru mu bilmiyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Geçenlerde el yıkama ve hijyen konusunda bir araştırma yapılmıştı. Türkiye %96 oranla Dünya'da ilk sırada yer alıyordu. Bir de bunun üstüne sağlam yeme içme eklenince biz de görülmesi biraz zorlaşıyor. Bunun dışında bence de şuan enfekte olmuş hasta var ancak bunu hafif nezle/grip şeklinde atlatıyor gibi.

• Geçenlerde el yıkama ve hijyen konusunda bir araştırma yapılmıştı. Türkiye %96 oranla Dünya'da ilk sırada yer alıyordu. Bir de bunun üstüne sağlam yeme içme eklenince biz de görülmesi biraz zorlaşıyor. Bunun dışında bence de şuan enfekte olmuş hasta var ancak bunu hafif nezle/grip şeklinde atlatıyor gibi.

Bugün cuma hutbesinde bu konu konuşuldu temizlik ve hijyen hem kültürümüz hennde inancımız gereği bu konuda eskiden beri dünyaya örnek olan bir milletiz bence

• ^^ Biz sıçramaz diyelim inşallah. Sıçrarsada en azından erken duyuru yapılırsa ona göre önlem alırız ama eğer şöyle 2-3 hafta daha atlatırsak devamında yüksek olasılıkla birşey olmaz gibi zaten yaz ayınada az kaldı önümüzdeki 10-15 gün çok önemli belli olacak sıçrayıp sıçramadığı.

Aynen reisss

• e803283bae8.jpg

☣Bu sabah açıklanan Koronavirüsü Hakkında Son durumlar;

☣ İran aldı başını gidiyor. Son 24 saatte açıklanan 1.234 vaka nedir ya? Ölü Sayısı: 124

🔴 Son güncellemeler oldu aşağıya yazıyorum;

🔴İtalya'da Toplam Hasta Sayısı : 4.598 ve Toplam Ölü Sayısı : 197 oldu.

☣İtalya'da da artış fazla.

• Anladığım kadarıyla şuana kadar Çin dahil genç yaşta virüsten hayatını kaybeden kimse yok doğru bir bilgi mi bu?

Çinde 29 yaşında doktor ölümleri oldu, İranda ise bayağı var 20-30 arası ölüm. Ancak genel ortalamaya baktığımızda %0.2-%0.6 arası değişiyor sağlık sistemi kötüyse daha da yüksek.

• Yaşlara göre ölüm oranları.

Coronavirus - Age Data

Risk of dying by age group if infected.

80+ years old - 14.8%

70-79 years old - 8.0%

60-69 years old - 3.6%

50-59 years old - 1.3%

40-49 years old - 0.4%

30-39 years old - 0.2%

20-29 years old - 0.2%

10-19 years old - 0.2%

0-9 years old - no fatalities

Mason Mills

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Anladığım kadarıyla şuana kadar Çin dahil genç yaşta virüsten hayatını kaybeden kimse yok doğru bir bilgi mi bu?

Var elbette sadece oranı çok çok düşük.Örneğin genç yaşında ama kemoterapi hastasıdır bağışıklığı düşüktür, götürür veya ne biliyim eroinmandır götürür.Normal yaşantısı olan sıradan bağışıklık sistemi olan genç yaştaki insanlarda ölüm oranı çok düşük.Ben konu dışından beri ara ara yazıyorum bu konuda hala görüşlerim aynı Domuz gribinin verdiği zarardan daha düşük olacak bu hastalığın.