İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

• Bugün Karaman ın güneydoğusunda bulunan 1300 rakımlı Gülkaya köyünde yağmur duasındaydım duadan sonra yağmur bi başladı 2 buçuk saat şakır şakır yağdı ve ayrıldığımda hala devam ediyordu o yörelerin çiftçilerin yüzü güldü takriben 15 - 20 mm veya daha üzeri yağış düştü ama Karaman merkez ne yazık ki 1 mm alamadı

• İlkbahar yarışlarının yerel olarak etkili olduğu bilinen bir gerçek tamam ama geçen bayram sisteminde ortalamayı yakalayan yerlere yağdı yine bu sefer de. Bu ay lokal olarak ya çok nemli ya da kurak bir tablo çizecek. Perşembe Cuma günü inşallah pek yağmayan yerlere yağar.

• yarın konyanın batısı kuzeyi nevsehir kayseri civarı(özellkle güney ilçeleri ve merkezin erciyes sırtları) yıne zamanla yozgat sivas dolaylarında kuvvetli olmak üzere böge genelinde yerel yağışlar olacak. yağışla birlikte sıcaklıklar 10 derece altına inecek sivas kayseri yöresinin 1700 rakım lı yerlerinde kar olabilir. yağışlar gece kesilecek.karaman yöresi ve konya güneydoğusu şuan için en sanssiz yer olarak gözüküyor.

23 24 ü gibi tekrar soğuk kökenli yerel yağışlar gelebilir.

kayseri güney hariç yarınki yağışlarda dolu yağışı beklemiyorum olsa bile sıkıntı yaşatacak düzeyde olmaz

• yarın konyanın batısı kuzeyi nevsehir kayseri civarı(özellkle güney ilçeleri ve merkezin erciyes sırtları) yıne zamanla yozgat sivas dolaylarında kuvvetli olmak üzere böge genelinde yerel yağışlar olacak. yağışla birlikte sıcaklıklar 10 derece altına inecek sivas kayseri yöresinin 1700 rakım lı yerlerinde kar olabilir. yağışlar gece kesilecek.karaman yöresi ve konya güneydoğusu şuan için en sanssiz yer olarak gözüküyor.

23 24 ü gibi tekrar soğuk kökenli yerel yağışlar gelebilir.

kayseri güney hariç yarınki yağışlarda dolu yağışı beklemiyorum olsa bile sıkıntı yaşatacak düzeyde olmaz

Hocam konya cihanbeyli tarafları nasil

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!