İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kılanlı sana sorcam senin tahminler tutuyor az önce ecmwf güncellemesinde Karaman’a 15 mm yağış gösteriyor Silifke tarafından kütleler geliyor var mı? Böyle yağış durumu kar falan

Aynen Karaman kütle alacak gibi görünüyor büyük ihtimalle kar da yapar sürpriz oldu biraz

• Ben bu yaşıma kadar böyle bir kış görmedim kar olmasa bile lodosla yağmur yağardı oda yok Allah hakkımızda hayırlısını versin günlerdir damla düşmedi rabbim en kısa zamanda yağmuru kar yağışını versin geçen hafta Isparta Denizli Antalya yayları güzel kar aldı en kısa zamanda tüm Anadolu’muzada versin

• Hiç heveslenme diyorum hala. Yaklaştıkça kuş olacak

smmurat42 bu yıl hiçbir ilimize kar yağmayacak diye bir argümanla insanlara negatiflik aşılamak ne kadar doğru. Gelmeyecek,kuş olacak diyerek siz bereketsizleştiriyorsunuz. Bundan da mutlu gibisiniz. Siz buradaki bir çok insan gibi sistem takibi yapıp kar görmekten mutlu olan bir insan mısınız yoksa aksine hiçbir veri kullanmadan insanları mutsuz etmek mi istiyorsunuz ?

• smmurat42 bu yıl hiçbir ilimize kar yağmayacak diye bir argümanla insanlara negatiflik aşılamak ne kadar doğru. Gelmeyecek,kuş olacak diyerek siz bereketsizleştiriyorsunuz. Bundan da mutlu gibisiniz. Siz buradaki bir çok insan gibi sistem takip görevlilerinden kar görmekten mutlu olan bir insandan yoksun yoksa hiç kimseyi veri kullanmadan insanlar mutsuz etmek mi mesaj ?

Ne alaka kardeşim. Ben mi sucluyum. Laflarına dikkat et.

• Bu akşam çok güzel emareler gördük modellerde. Geçte olsa sistemler silsilesi yaşayacağımız bir dönem geliyor inşallah

Öyle görünüyor özellikle şubat ilk 2 3 gün tam Anadolu sistemi olacak gibi görünüyor inşallah bozmadan gelir ing. Yüksek basıncı bi koyalım gerisi çorap söküğü

• Ben bu yaşıma kadar böyle bir kış görmedim kar olmasa bile lodosla yağmur yağardı oda yok Allah hakkımızda hayırlısını versin günlerdir damla düşmedi rabbim en kısa zamanda yağmuru kar yağışını versin geçen hafta Isparta Denizli Antalya yayları güzel kar aldı en kısa zamanda tüm Anadolu’muzada versin

Aslında 2014 de benzerdi ama ocak ve şubatta az da olsa yagis olmustu

• Var mı ay sonu ile ilgili güzel haberler

Geçen burda konuştuk galiba ay sonundaki sistem önümüzdeki sistemden daha net diye. Inslalah yagis anlamında ve sonrasında kar anlamında guzel şeyler olacak. Önce y.b hakimiyetinde deniz titereyeck ve serseri yagislar olacak devamında a.b oluşup polar atak olacak(ben ilk kafkas olur diye beklemiştim) kafkas olmasını bekliyordum fakat kafkaslar genelde nadir ve zordur. iki sistem alacak gibiyiz enaz

• Geçen burda konuştuk galiba ay sonundaki sistem önümüzdeki sistemden daha net diye. Inslalah yagis anlamında ve sonrasında kar anlamında guzel şeyler olacak. Önce y.b hakimiyetinde deniz titereyeck ve serseri yagislar olacak devamında a.b oluşup polar atak olacak(ben ilk kafkas olur diye beklemiştim) kafkas olmasını bekliyordum fakat kafkaslar genelde nadir ve zordur. iki sistem alacak gibiyiz enaz

İnşallah gelir hocam artık millet Haarp teknolojisi ile yağışın Türkiye'ye gelmesini engelliyorlar filan demeye başladı :)

• Yarın konya 17 dereceye kadar çıkıyor gerçekten muazzam bir kış yaşıyoruz yüksek basınç bu kadar güçlü kalması neye bağlamak gerek kilanli ha ay sonu gelecek sistem italyaya da kaçabilir böyle bir sürpriz durumuda var sistem giris Anadolu için 26 gecesi gibi duruyor şuan ama kar değil yağmur ile baslayacaz