İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kılanlı ustadım hangi yorumum acaba geçen hafta için çok merak ettim. Totem falan değil, gerçekçilik . Herkesin takip ettiği gibi bende kendi inancını takip ediyorum. Buyrun bu mesajı favlayın. Bu sene sistem mistem yok. Taşlamak istediğiniz kadar bu kar sevdalısını ama durum bu. Haftalar önceki mesajımda her şey belirsiz demiştim başkası ile karıştırıyorsunuz galiba. Yıl başında beklentim vardı taa aralık ortasında. Ondanmı etkileneceğinizi bilemedim ustad. Mesajım burada böyle görünüyor. Mart kapısına dayandığında herkesle yüzleşmeye açığım. Saygılar. Seneye görüşürüz...

• Kasımda paylaştığım mesajla güzel bir kış beklentisi öngördüğümü yazmışım. Uzun değil çok uzun vade. O mesajı alıntılayıpda millete güldürmekte ne bileyim. Hiç etik değil. Şuan Ocak ayındayız. Umarım bu mesajlarımı da hatırlarsınız. Biliyorum kabullenmesi zor. Dahada mesaj yazmayacağım. Dediğim gibi seneye görüşürüz. Siz bir iki hafta önce geliyor diye sevinin, üç beş gün kala vah tüh deyin. Tahmincilik yuvarlak konuşmak değil. Ben fikrimi söyledim. Bu kadar hırçın olmayın. Yaşayıp göreceksiniz haklı olduğumu.

• Sizin beklentileriniz tahminimiz sadece hissiyata yönelik hocam verisiz tahminlerde bulunup insanları ne umutlandırın ne de umudunu kırın diyeceğim tek şey bu iyi forumlar

• Belki de karalama tahtası konusuna daha çok yakışabilecek bi yorum yapmışsınız hocam veya en azından hissiyata bağlı bi tahminde bulunuyorsanız bunu belirtirseniz yorumunuzu o şekilde değerlendiririz hepimiz

• "Bu yıl sistem mistem yok" demek buradaki herkese ayıptır ilk olarak. O zaman dağılıp gidelim foruma kimse mesaj yazmasın. Meteroloji de kesin cümleler kullanılmaması gerektiğini bildiğinizi düşünüyorum. 2 hafta sonra sistem gelse ne diyeceksiniz ?

• Kılanlı ustadım hangi yorumum acaba geçen hafta için çok merak ettim. Totem falan değil, gerçekçilik . Herkesin takip ettiği gibi bende kendi inancını takip ediyorum. Buyrun bu mesajı favlayın. Bu sene sistem mistem yok. Taşlamak istediğiniz kadar bu kar sevdalısını ama durum bu. Haftalar önceki mesajımda her şey belirsiz demiştim başkası ile karıştırıyorsunuz galiba. Yıl başında beklentim vardı taa aralık ortasında. Ondanmı etkileneceğinizi bilemedim ustad. Mesajım burada böyle görünüyor. Mart kapısına dayandığında herkesle yüzleşmeye açığım. Saygılar. Seneye görüşürüz...

evet ben karıştırdım galiba kusura bakmayın. atmosferde kesin tabirler olmaz. tahminlerin geneli yuvarlaktır. mgm de bile yoktur kesin tabirler. burda söylemesem de dost meclisinde bu sene kışın tahmin edilmesi zor bir senenin olacğını söylemiştim. ben uzun vade konuşma sevmem yakın vadede ilk hedef son hafta ki sistem veya sistmler

• Kasımda paylaştığım mesajla güzel bir kış beklentisi öngördüğümü yazmışım. Uzun değil çok uzun vade. O mesajı alıntılayıpda millete güldürmekte ne bileyim. Hiç etik değil. Şuan Ocak ayındayız. Umarım bu mesajlarımı da hatırlarsınız. Biliyorum kabullenmesi zor. Dahada mesaj yazmayacağım. Dediğim gibi seneye görüşürüz. Siz bir iki hafta önce geliyor diye sevinin, üç beş gün kala vah tüh deyin. Tahmincilik yuvarlak konuşmak değil. Ben fikrimi söyledim. Bu kadar hırçın olmayın. Yaşayıp göreceksiniz haklı olduğumu.

Gecen sene(21-22) kış başlangıcında kış guzel geçecek tarzinda benzer bir mesaj atmıştınız Sonra kış boyu ben demiştim diyip haklı olarak mesajlarınızı hatırlatıp durdunuz ,o zaman sizi tebrik ettik

Şimdi sizin bu kış icin tutmayan iddialı tahmininizi hatırlatınca birdenbire 'etik olmadi' oldu, 'hırçınlık' oldu

bi kaç ay önce kış iyi geçecek demişsin insanlar kaynagın ne diye soracak tabi hayret bişey ya

Einmal editiert, zuletzt von karaman__70 () aus folgendem Grund: bide ifade bırakmış şuna bak ya hem suçlu hem güçlü...bi kaç ay önce kış iyi geçecek dedin o zaman ki kaynagın neydi şimdi kış bitti diyorsun kaynagın ne kaynagın yok sa da forum daş larımıza söyle ya da sonsuza kadar sus

• hocam tek Türkiye değil Avrupa bile el lina mı her neyse onun etkisinde azor yukarı attığı an geri yatıyor ingilitere civarında bi yüksek basınç patlasa yukarıdaki soğuklar olduğu gibi bize akacak acayip bir kış oluyor atmosfer çok değişken bir yer o yüzden şubat hatta martta bile kış yapabiliriz gönül bunu ister

Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler

• Kendi adıma söylüyorum hayatımda ilk kez bir kışın bitmesi için gün sayıyorum cidden şu kışın şu ana kadarki bölümü sadece gazpromu sevindirmiştir onun harici hicbirseye iyi gelmedi maalesef

• Modellerde bişey yok olsada güvenmiyorum artık gidişat kötüye gidiyor Karaman’a günlerdir yağış düşmedi ne yağmur be kar Allah rızası için biri söylesin ne zaman yağacak

• […]

Bi temiz 10 günü var 2016 Aralık sistemine benzer ama daha genis çaplısi.zamanla şekilden şekle girecek sistem. Aslında geçen bahsetmiştik bu sistemden. Bu sefer olacak inşallah. Bu sistem de kritik hamle 22 sindeki kıyı egeyide etkileyecek olan a.b o pozitif endeksle hem Avrupa'da y.b sağlayacak hem soğuk

• Kılanlı sana sorcam senin tahminler tutuyor az önce ecmwf güncellemesinde Karaman’a 15 mm yağış gösteriyor Silifke tarafından kütleler geliyor var mı? Böyle yağış durumu kar falan