Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arapgir ne durumda mgm yoğun kar diyor Yeşilyurt civarida yoğun karlı şuan ama hafif diyor

Şu an Arapgir de degilim tatil nedeniyle izmirdeyim haftasonu dönecem bugün gün boyu yağış olmuş ama su an durum ne bilmiyorum

• Ocak ayının son saatlerine girdik. Bu ay efsane olarak tarihteki yerini aldı. Gaziantep özelinde şunu söyleyebilirim ki 18 Ocak itibariyle aldığımız her yağış kar olarak düştü ve neredeyse her gün kar yağdı. Benim hatırladığıma göre ilk kar yağışı dalgası 18-19'da geldi ve sonraki dalga 22 akşam başladı ve 23-24-25-26 Ocak'ta devam etti. 27 sabah yine geceden ek birikim vardı. 27 Ocak ara verdi, 28 Ocak öğleden sonra yine başladı ve geceye kadar devam etti. Ertesi sabah yine ek birikim vardı. Son olarak ayın 30'u yani dün akşam ve gece de kar yağdı. Bugün yağışsız ve sakindi.

Toplam yere düşen yağış 1 metreyi rahat geçmiştir. Bir daha böyle bir sistemler silsilesi ne zaman görürüz? Allah bilir...

2022 Ocak efsaneler arasında yerini almıştır. Hem de son 30-40 yılın en iyi efsanesi....

Coğrafya kaderdir.

• an itibariyle batman güneydoğunun en soğuk şehri, gerçekten şu şehir komedi ya. soğuk hava gelince ısınıyor, sıcak hava gelince soğuyor. :d

Hocam D.bakirin merkez ilçesi Kayapınar 1,6 derece orası da çok değişik bir yer mesela bir km ilerisi ile arasinda her zaman 2 3 derece fark ediyor. Değişik bir yapısı var onu D.bakirli arkadaşlar nasıl açıklar bilmiyorum yüksek bir yerde değil

• Hocam D.bakirin merkez ilçesi Kayapınar 1,6 derece orası da çok değişik bir yer mesela bir km ilerisi ile arasinda her zaman 2 3 derece fark ediyor. Değişik bir yapısı var onu D.bakirli arkadaşlar nasıl açıklar bilmiyorum yüksek bir yerde değil

Kayapinar rakimi 800lerde merkeze göre 150mt var ve kuzeyde. Bir de yerlesim yeri binalar birbirinden uzak oldugu icin ısı adacigı olusmuyor. Bu nedenle merkeze gore 1 2 derece fark ediyor.

• Forumda 14 şubatta türkiye sibiryaya dönecek yazılmış güneydoğuda durum ne tahmini olan var mı?(Gaziantep)

Hocam daha uzun vade bence bekleyelim 8 şubatta gelen sistemde sıcaklık sorun olucak gibi Gaziantepte ve birçok güneydoğu ilinde inşallah öyle bisey olmaz

• Ocak ayının son saatlerine girdik. Bu ay efsane olarak tarihteki yerini aldı. Gaziantep özelinde şunu söyleyebilirim ki 18 Ocak itibariyle aldığımız her yağış kar olarak düştü ve neredeyse her gün kar yağdı. Benim hatırladığıma göre ilk kar yağışı dalgası 18-19'da geldi ve sonraki dalga 22 akşam başladı ve 23-24-25-26 Ocak'ta devam etti. 27 sabah yine geceden ek birikim vardı. 27 Ocak ara verdi, 28 Ocak öğleden sonra yine başladı ve geceye kadar devam etti. Ertesi sabah yine ek birikim vardı. Son olarak ayın 30'u yani dün akşam ve gece de kar yağdı. Bugün yağışsız ve sakindi.

Toplam yere düşen yağış 1 metreyi rahat geçmiştir. Bir daha böyle bir sistemler silsilesi ne zaman görürüz? Allah bilir...

2022 Ocak efsaneler arasında yerini almıştır. Hem de son 30-40 yılın en iyi efsanesi....

diyarbakir adiyaman antep 18 yilin en iyi yagisini aldi bence