İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Siteminiz batılasın isteyenlere mi atmosfere mi anlamış değilim? Çünkü yağışı batılasın isteyen kişi belirlemiyor atmosferin kendisi belirliyor. Lütfen daha sakin olalım birbirimize karşı.

• ustam problem burada. o ne kadar batilarsa doguya gelirken o kadar guc kaybedecek. sen istiyosun ki en iyi yagisi kendin al sonra kalanini da alsin keyfine baskalari. okey ben bunu anliyorum ama her sayfada bir mesaj, batilamayinca kotu ciktiymis gibi davranmak hos degil. insanlar da bu tavrina tepki gosteriyor. bu kadar batiladigi senaryoda her yer yine kar alir ama kalp kirici olur insanlara, konunun her sayfasinda UMARIM BATILAR mesajlarin donuyor insanlarin da damarina basiyorsun boyle olunca.

Ben öyle bir şey demedim. Batılasa da doğulasa da istanbulun merkezi her türlü yağışı alıyordu zaten. Merak ediyorum bu mezosiklon anadoluya inseydi bir allahın kulu bile der miydi ulan avrupaya kar yağmayacak tüh be diye?

• Mezosiklon muhabbeti de sıktı. Yarın olsun ne yaşayacaksak yaşayalım. Bence şu anda içinde bulunduğumuz durum daha vahim. 500 değeri - 40 altı, 850 değeri - 11 altı. Dek manyağı olması lazım şehrin ama on dakika kar yapacak bulut peşindeyiz. Bak Batı Karadenize gömüldüler gene. Ama İstanbul olarak minimum verim alabiliyoruz. Böyle güzel değerler varken...

• İlk giriş ne kadar batıdan olursa, doğu’ya kaydıkça güç kaybetmeye başlayacak. Ben şu an maalesef Ankara’dayım keşke sistemi ordan takip edebilseydim ama bazı arkadaşlar çok bencil davranıyor. Umarım hepinizi için güzel bir sistem olur

• Ya arkadaşlar siz iyi misiniz. Adam bölgesi güzel kar alacak diye seviniyor işte sevinmesin mi yani. Bir yer illaki en iyi yağışı alacak zaten napalım siklona söyleyelim bütün İstanbul'a eşit yağış mı versin

• arkadaşlar tüm ist iyi kar alacaktır ne zaman beylikdüzü kar alıpta cekmekoy kar almadı üsküdarda kadıkoyde alır saat döner gibi sistem döne döne vuruyor batıdan girip doğudan cıkıyor mezosiklon nereye vuracağını o an bile bilemezsiniz sabah farklıydı şimdi farklı belkı gece 50km doğulayacak

Einmal editiert, zuletzt von deksever ()

• Mezosiklon muhabbeti de sıktı. Yarın olsun ne yaşayacaksak yaşayalım. Bence şu anda içinde bulunduğumuz durum daha vahim. 500 değeri - 40 altı, 850 değeri - 11 altı. Dek manyağı olması lazım şehrin ama on dakika kar yapacak bulut peşindeyiz. Bak Batı Karadenize gömüldüler gene. Ama İstanbul olarak minimum verim alabiliyoruz. Böyle güzel değerler varken...

imzamı atarım buna dek yok ilginç