İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hala modeller farkli ecmwf dun aksamdan beri ayri tel caliyo gfs ve ikon verirkebn ecm sistemin s ini bile vermiyo ecmwfnin dun sabah ciktisi iyiydi ona donmesi lazim 48 saat kaldi hala mutabiklik yok modellerde

• 6 7 sınde kaysı ve bademlerde ilk çiçekler gözükür.hemen ardından bir soğuk hava gelebilir geceleri eksi derecelerde olması tehlike yaratacaktır

Bu yoruma asla ve asla katılmıyorum ve reddiye veriyorum. İmkanı yok öyle birşeyin. Yıllardır tarımla uğraşıyorum, eğer kayısılar konumumda o tarihte çiçek açsın, bu siteyi terk ederim daha da bir şey yazmam. En ılık sıcak 2018 de bile nisanın başında açmıştı kayısılar. Şu gelecek olan 2 günlük soğumanın bile çok faydası olacaktır. Mümkünatı yok öyle bir şeyin.

• Kısa süreli ısınmalarda ağaçlarda hareketlilik olmaz en azından 10 gün sıcak hava dalgası sürmeliki kayısı bademler çiçek açsın.2-3 günlük sıcak dalgaların üstüne soğuk hava geliyor.Erken çiçeklenme olacağını düşünmüyorum şahsen.

• Bu yoruma asla ve asla katılmıyorum ve reddiye veriyorum. İmkanı yok öyle birşeyin. Yıllardır tarımla uğraşıyorum, eğer kayısılar konumumda o tarihte çiçek açsın, bu siteyi terk ederim daha da bir şey yazmam. En ılık sıcak 2018 de bile nisanın başında açmıştı kayısılar. Şu gelecek olan 2 günlük soğumanın bile çok faydası olacaktır. Mümkünatı yok öyle bir şeyin.

HADİ BAKALIM HEMŞERİM. inşallah değişir tabi çünkü değişme ihtimali var gümüşler acmasada bor 1000 rakımlı yerler de ilk acılmalar başlar

• HADİ BAKALIM HEMŞERİM. inşallah değişir tabi çünkü değişme ihtimali var gümüşler acmasada bor 1000 rakımlı yerler de ilk acılmalar başlar

Abim bizim sazlıcada da yerimiz var. Sadece orası ile gümüşler aktaş 1 hafta fark ediyor. Ama ben dediğin tarihte kesinlikle aaçmaz diyorum. Daha gözlerde kabarma bile yok kayısılar da. 29 undan sonra ki 4-5 gün den birşey olmaz. Önemli olan sonrası ve güzel de görünüyor.

• 6 7 sınde kaysı ve bademlerde ilk çiçekler gözükür.hemen ardından bir soğuk hava gelebilir geceleri eksi derecelerde olması tehlike yaratacaktır

Mersin Mut'ta kayısılar çiçek açtı şimdi.Bu iki günkü durumda don olmaz umarım.

• kilanli senden cumartesi için yorum istiyorum abi. Öğle güncellemeleri Niğde adına dahada güzelleşti.

yağış açısından daha da güzelleşcğini düşünüyorum ama merkezi yerlerde kar yağışı göresellik veya sınırda olur cumartesi akşamı yağışa göre direk kar da gözükür

• yağış açısından daha da güzelleşcğini düşünüyorum ama merkezi yerlerde kar yağışı göresellik veya sınırda olur cumartesi akşamı yağışa göre direk kar da gözükür

Kar yağmur farketmez abi. Önemli olan yağış olması ama kar da olursa örtü yaparsa fena olmaz dahada yarar. Gübreleri atmamız lazım geç kalacak yoksa. Akşam ve yarın sabah son değerlendirmeni yaparsan sevinirim. Yarın atmaya başlamayı düşünüyorum.

• Kar yağmur farketmez abi. Önemli olan yağış olması ama kar da olursa örtü yaparsa fena olmaz dahada yarar. Gübreleri atmamız lazım geç kalacak yoksa. Akşam ve yarın sabah son değerlendirmeni yaparsan sevinirim. Yarın atmaya başlamayı düşünüyorum.

azıcık nemlensin yeter bugun olmazsa yarın erir.