İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ee demsitik pek umut yok.ama akdenizin alcak keismlerine bile kar yagarken sizin oraya yagmamasi ilginc.yinede 24 u aksam gecesi umut var kar yönünden

Hocam Yozgat bile patladi bu sistemde o yukseklige rağmen

• Hocam Yozgat bile patladi bu sistemde o yukseklige rağmen

Yagis batidan doguyq geceeken eridi yozgat in esas sikintisi o oldu.yagisin daha kyvvetli oldigu akdeniz(burda tabi baska etkenler de var) in 850 rakimli yerleri kar aldi hemde nasil kar.

Ben bizim yöre icin yagisin batidan gelecegini dusundum ama nefesi yetmedi.guney kesimlerden ise genelde torislari gecemez corum da zaten dun kar beklemiyird

• Yagis batidan doguyq geceeken eridi yozgat in esas sikintisi o oldu.yagisin daha kyvvetli oldigu akdeniz(burda tabi baska etkenler de var) in 850 rakimli yerleri kar aldi hemde nasil kar.

Ben bizim yöre icin yagisin batidan gelecegini dusundum ama nefesi yetmedi.guney kesimlerden ise genelde torislari gecemez corum da zaten dun kar beklemiyird

Bugünde mi göremeyiz kar sıcaklik 2,3 de takili kaldi :cursing:

• 28 i sistemi her ne kadar doganin gec canlanmasi icin ilac olacaksa da kar anlamında yine baya bir değişim isteyen bir sistem.batıdan sokulmasi 24 undeki gibi hisaran yapamayacağımızi gosterse de doguya gecince erime ihtimali de yok değil.bati kaynakli bir sistem olmasi kar anlamında sıkıntı yaratabilir.

Bu ve 6 sindaki sisteme keisnlikle ihtiyacimiz var bunlar olabildigince çiçek acımıni geciktirecektir.

Bu sistemler arasi ise bol ilik hava çekeceğiz.28 i sisteminden once lodos ihtimali olsada cok kuvvetli olmayacak gibi.oazellikle 6 si sisteminin kar acisindan yukseklerde surpriz yagsilar yapacağını dusnuyorum

• 28 i sistemi her ne kadar doganin gec canlanmasi icin ilac olacaksa da kar anlamında yine baya bir değişim isteyen bir sistem.batıdan sokulmasi 24 undeki gibi hisaran yapamayacağımızi gosterse de doguya gecince erime ihtimali de yok değil.bati kaynakli bir sistem olmasi kar anlamında sıkıntı yaratabilir.

Bu ve 6 sindaki sisteme keisnlikle ihtiyacimiz var bunlar olabildigince çiçek acımıni geciktirecektir.

Bu sistemler arasi ise bol ilik hava çekeceğiz.28 i sisteminden once lodos ihtimali olsada cok kuvvetli olmayacak gibi.oazellikle 6 si sisteminin kar acisindan yukseklerde surpriz yagsilar yapacağını dusnuyorum

Hocam Çorum 2,8 derece az önce ufak bi kütle geldi kky yapti ilerleyen saatlerde yagis var mi

• Arkadaşlar Biz Aslen Yozgat Sorgunluluyuz Babamlar Memelekete Dönmek Istiyorlar Belki Yeniden Memlekete Gitme Ihtimalimiz var Ben Kulüpte 10 numara ve kaptanim forumda yozgatli arkadas varsa bi yazabilir mi ?

• Konumumda 2018 kışı 2019 ve 2020 den sıcak geçmesine rağmen 10 nisan 2018 de çiçek açmıştı. Telefonumda fotoğrafları var. 2019 da ise tam 1 mayıs da ağaçlar çiçeğe girmişti. Nereden baksak 20 gün fark var. Martın mutlaka genel olarak soğuk ve yağışlı geçmesi lazım. o 20 gün çok büyük önem taşıyor.

• Konumumda 2018 kışı 2019 ve 2020 den sıcak geçmesine rağmen 10 nisan 2018 de çiçek açmıştı. Telefonumda fotoğrafları var. 2019 da ise tam 1 mayıs da ağaçlar çiçeğe girmişti. Nereden baksak 20 gün fark var. Martın mutlaka genel olarak soğuk ve yağışlı geçmesi lazım. o 20 gün çok büyük önem taşıyor.

2018 subat ocak sonu cok yagisli ve serin gecti tabi merkez haric.2018 nisan kurak ve sicak gecmsiti nigde haric.2018 marta vr mayis genelde yagisli ve serin gecti.

Mart ttaki hava evet cok onemli ozellile ruzgar olmamasi cok cok onemlo.cunku mart ikinci yari gemelde serin gececek tahmini var.don da olabilir

• 2018 subat ocak sonu cok yagisli ve serin gecti tabi merkez haric.2018 nisan kurak ve sicak gecmsiti nigde haric.2018 marta vr mayis genelde yagisli ve serin gecti.

Mart ttaki hava evet cok onemli ozellile ruzgar olmamasi cok cok onemlo.cunku mart ikinci yari gemelde serin gececek tahmini var.don da olabilir

Güneyli rüzgarlar(özellikle lodos) olmazsa çok iyi olur. Mart ikinci yarı soğuk geçse de bir şey olmaz. Aksine daha iyi olur. Ne kadar geç açarsa o kadar iyi bizim için. Mesela şuan iç anadoluda en sıcak il Niğde. Bu durum hiç iyi değil bizim için.