İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merkezleri baz alırsak sistemin yıldızları Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat oldu. İlçeleri saymaya gerek yok. Mesela Niğde'ye Ereğli'den fazla bekleniyordu. Sonuç ne oldu; ereğli, niğde den fazla aldı. Bir kaç saattir sabit açık yeşil vuruyor, ereğli ve ulukışlayı. Niğde'nin sonuçları belli değil. İstasyon akşam 10 da takılı kaldı dahada ölçmedi. MGM verileri girsin bakalım. kilanli hocamızın dediği gibi burası iç anadolu, yağış haritaları maalesef tam fikir vermiyor. Bir yere 10 mm beklenirken 30 mm bile yağabiliyor. Bunu çokca yaşadık. Çok şükür boş geçmedik, 5-6 cm örtü var.

• Merkezleri baz alırsak sistemin yıldızları Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat oldu. İlçeleri saymaya gerek yok. Mesela Niğde'ye Ereğli'den fazla bekleniyordu. Sonuç ne oldu; ereğli, niğde den fazla aldı. Bir kaç saattir sabit açık yeşil vuruyor, ereğli ve ulukışlayı. Niğde'nin sonuçları belli değil. İstasyon akşam 10 da takılı kaldı dahada ölçmedi. MGM verileri girsin bakalım. kilanli hocamızın dediği gibi burası iç anadolu, yağış haritaları maalesef tam fikir vermiyor. Bir yere 10 mm beklenirken 30 mm bile yağabiliyor. Bunu çokca yaşadık. Çok şükür boş geçmedik, 5-6 cm örtü var.

Ereğli ulukışla arasinda mm olarak merkezden daha fazla bekleniyordu.o yesiller ereğli merkez değil daha çok dağları.kayseri de hemen merkezin yüksekleri talas gibi nasıl kar almis görüyorsun nigde de bu gerceklesmistir.

Yozgat besbelliydi ve tuttu aslinda pek tutmayan yer yok.

Burası iç anadolu ve direk kar almadıkça korkacaksın.

• Ereğli ulukışla arasinda mm olarak merkezden daha fazla bekleniyordu.o yesiller ereğli merkez değil daha çok dağları.kayseri de hemen merkezin yüksekleri talas gibi nasıl kar almis görüyorsun nigde de bu gerceklesmistir.

Yozgat besbelliydi ve tuttu aslinda pek tutmayan yer yok.

Burası iç anadolu ve direk kar almadıkça korkacaksın.

Bizim ulukışla da sen bile bu kadar beklemiyordun herhalde abi. :D Gümüşlere gideceğim 1 saat sonra, orda ne var ne yok bakalım. Bizde de çiftlik çok sağlam aldı. Kızılören köyü de çok iyi almış. Çamardı merkez gene tırt gibi, bu sene çamardı da şanssız kaldı.

Einmal editiert, zuletzt von Love of Air ()

• Bizim ulukışla da sen bile bu kadar beklemiyordun herhalde abi. :D Gümüşlere gideceğim 1 saat sonra, orda ne var ne yok bakalım. Bizde de çiftlik çok sağlam aldı. Kızılören köyü de çok iyi almış. Çamardı merkez gene tırt gibi, bu sene çamardı da şanssız kaldı.

Yok tam tersi bekledigim gibi cıktı.haritada ve yr no da iyi yagis gösteriyordu.

Gumusler eminim iyidir merkezden. çamardı şaşırttı ama ulukışla kadar bekliyordum hemen hemen. kızılören hiç sektirmez

• Çorum Samsun Yolundayım Merzifon Tarafı Temiz Ancak Çorum Tarafı Kötu Sert Buzlanma ve 7-8 cm kar var suan hala yoldayim

• Yozgat da daha fazla olabilirdi hic değilse nevsehirden çok olabilirdi.Demkki yağmuru çok almis kirsehir o yagisa ragmen eksik kalmis ama hemen hemen beklenen seyler merkezlerin kendi içinde değişkenlik gösterdiğini de unutmayalım.

• Yok tam tersi bekledigim gibi cıktı.haritada ve yr no da iyi yagis gösteriyordu.

Gumusler eminim iyidir merkezden. çamardı şaşırttı ama ulukışla kadar bekliyordum hemen hemen. kızılören hiç sektirmez

Şu yağış direk kar olarak düşecekti, ne güzel olurdu. :) Ama çok şükür, ben tatmin oldum. Boş geçmedik en azından. Darısı 6-7 şubata. YR no nasıl, başarılı mı? Niğde'de başka yağış olacak mı abi bugün yarın?

Einmal editiert, zuletzt von Love of Air ()

• Şu yağış direk kar olarak düşecekti, ne güzel olurdu. :) Ama çok şükür, ben tatmin oldum. Boş geçmedik en azından. Darısı 6-7 şubata.

6 7 şubat konusunda gfs ısrarcı yine yagmur ve rüzgar olacağı kesin gibi.ama oylr bi sistem ki maslalah akdenizi kaynatacak ilk sistem değil de ikinci ataginda olursa biseyler olacak

• 6 7 şubat konusunda gfs ısrarcı yine yagmur ve rüzgar olacağı kesin gibi.ama oylr bi sistem ki maslalah akdenizi kaynatacak ilk sistem değil de ikinci ataginda olursa biseyler olacak

YR no nasıl, başarılı mı? Niğde'de başka yağış olacak mı abi bugün, yarın?

• YR no nasıl, başarılı mı? Niğde'de başka yağış olacak mı abi bugün, yarın?

Bu gece veya yarın sabah.özellikle kayseiye yakin tarafta olmak uzere yine merkz de hafuf kar olacak.

Yr no genel bir şablon acısından çok iyi mesela ulukışla 'yi dun akşam toplamda 25 kg filan yağış duser gösteriyordu belki o kadar yagammsitir ama genel şablonu belirliyor.