İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Önümüzde uzun bir süreç var yaklaşık 10 gün, süreç içerisinde modeller bilmem kaç kere takla atacak. Son görüntü evet iç Anadolu’da tarifi imkansız bir kuru soğuk yapar ama çok fazla takla atacak buna emin olabilirsiniz.

• Ankaramizda yeterli olmasada cogunluk merkez bati ilcelerde ortu gorduk cok sukur darisi diger icanadolu illerimize insallah.arkadaslarinda belirttigi gibi vade uzun daha.sanki bu sefer konya aksaray nevsehir kayseri taraflari bu gelecek sistemlerden yararlanicak gibi her sene bu sekilde oluyo.ornek gecen sene.:)

• Ankaramizda yeterli olmasada cogunluk merkez bati ilcelerde ortu gorduk cok sukur darisi diger icanadolu illerimize insallah.arkadaslarinda belirttigi gibi vade uzun daha.sanki bu sefer konya aksaray nevsehir kayseri taraflari bu gelecek sistemlerden yararlanicak gibi her sene bu sekilde oluyo.ornek gecen sene.:)

Konya Aksaray Nevşehir Niğde ve Kayseri en az 25 cm alır diyorum

• Konya Aksaray Nevşehir Niğde ve Kayseri en az 25 cm alır diyorum

kesinlikle.6 sene yasadim aksarayda hayatimda gordugum en fazla kar yagisi ve sibirya soguklarina orda sahit oldum.ankara ve yukarisindan biraz daha gec alir(10 15 gun) kar yagisini ama aldigindada tam alir.insallah beklenen ozlenen kar yagisini ozellikle konya ovamiz ve cevresi alsin kuraklik cok buyuk sorun o bolgede cunku cok iyi bilirim.

• kesinlikle.6 sene yasadim aksarayda hayatimda gordugum en fazla kar yagisi ve sibirya soguklarina orda sahit oldum.ankara ve yukarisindan biraz daha gec alir(10 15 gun) kar yagisini ama aldigindada tam alir.insallah beklenen ozlenen kar yagisini ozellikle konya ovamiz ve cevresi alsin kuraklik cok buyuk sorun o bolgede cunku cok iyi bilirim.

Bende Aksaraydayım daha bu yıl hiç kar almadı 18-20 ocakta alacak gibi birde ay sonu meşhur sistemden zaten bu sistem 2 dalga ilk sistemden iç anadolunun güneyi iç ege ve iç anadolunun doğusu yoğun karla ayrılacak sonraki sistem malum 💣💥

• 240 ecm beklediğimiz yön.oh dedirtecek bizi onla bunla ugrastirmayacak sistem.

Tabi tek eksik yani a.b oda büyük ihtimalle kıbrıs da oluşur hafif meyilli(kuzey doğu güney batı şeklinde eğilirse ozaman daha batıda oluşur.

Bu tip soğuklar her türlü iyidir ama tek bi sistem vermez ard arda sistem cikarir

• sıcaklıktan çok çekiyoz bu sene çok şu sürprizi bile yağmur aldık ya ben başka bişey demiyorum daha geçen senenin yanından geçemez bu sene kayseri iç ege çok çok şanslıı bu yıl önümüzdeki sistemdende pek umudum yok açıkcası kayseri için

• Bu saatten sonra bir cacık olmaz konya merkez olarak konuşuyorum beni karadeniz marmara ege doğu ilgilendirmez ocak 13 olmuş yerde örtü yapacak kar olmadı konya merkezin iklimi değişmiş sanki soğuk olur kuru ayaz yeriz yağış olur bahar yağmurları gibi yağmur yeriz 2010 kışının daha kötüsü o bile bundan iyi diğe bilirdim konya merkez boşluk da bu yıl sistem gelsede bu saatten sonra merkeze yağmaz köylere ilçelere yağar iç anadolu diğer merkezler bizden daha şanslı sistem gelirse.

• Bu saatten sonra bir cacık olmaz konya merkez olarak konuşuyorum beni karadeniz marmara ege doğu ilgilendirmez ocak 13 olmuş yerde örtü yapacak kar olmadı konya merkezin iklimi değişmiş sanki soğuk olur kuru ayaz yeriz yağış olur bahar yağmurları gibi yağmur yeriz 2010 kışının daha kötüsü o bile bundan iyi diğe bilirdim konya merkez boşluk da bu yıl sistem gelsede bu saatten sonra merkeze yağmaz köylere ilçelere yağar iç anadolu diğer merkezler bizden daha şanslı sistem gelirse.

Bu kadar karamsar olma bence bizim gözlerimiz 2016 aralığa alışık olduğundan kan ağlıyor yoksa daha kışın yarısındayız daha

• Bu kadar karamsar olma bence bizim gözlerimiz 2016 aralığa alışık olduğundan kan ağlıyor yoksa daha kışın yarısındayız daha

Kardeşim 2016 yı bırak o bir konya merkez efsanesi böyle şans 30 40 yılda zor gelir Allah öyle yazdı herşey uygun gitti gömüldük ben onu demiyorum konya merkez bu yıl nasıl 2016 yılında çok şanslı olduysa bu yılda çok kötü şanssızlık yaşıyor yaşamaya devam edecek de daha kışın yarısındayız diyorsun evet yarısı ama şunu unutma bu kış diğer kışlardan farkı soğukla yağışın aynı anda girmemesi evet kış bitmedi şubat unut bence her yıl olduğu gibi bu kış da şubat bahar gibi geçer bu günlerde aldık aldık alamıyorsan kimse bana şubat falan demesin mevsimler değiş di eski şubat kışları yok artık. birde konya merkezin iklimini bir araştır bence en çok kar yağışını ocak da alır ocak boş geçerse konya merkezde karı unut.;)