İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kayseri icin ihtimal dahilinde gozuken 12 13 sistemini gfs yok etmis tamamen pek bisey olmayacak gibi 20-30 arasi ne olursa o zaman olcak olmaz ise yapacak bisey yok obur kisi bekleriz artik

Coo çok güzel görüntüler var işte günlerdir anlattığım tipte sistemler ama hala soğuk yok ama sistem gücü yönü mükemmel.

Gfs bikac öngörüde bulunuyor bunlardan biri olacak ama illa ki sistem alacağız inslalah

• Hocam haklısınız benim demek istediğim şu yaşadığımız pazartesi günü kuvvetli yağışları 1 2 derece farkla 850hpa 'nın yüksek olmasından dolayı kaçırdık Konya merkeze yağmur düştü etrafımız gömüldü kardan ama bereketli geçiyor bu yıl son yılların en çok kış aylarında fazlsıyla yağış düştü Konya merkeze buna da şükür neyse hocam modellerin kafası karışık senin bir tahminin varmı ufukta şöyle Konya merkezden aksaraya ordan niğdeye kar altında kalacağımız bir sistem.:):D

Coo güzel görüntüler var.hani 16 17 si demistim sonra daha ümidim kesildi demsitim ama can çıkmayınca ümit kesilmiyor ılık ama bi sistem var önümüzde orta akdeniz kökenli.

16 17 sinden sonra ise daha iyi olacak demsitim gfs o sinyalleri veriyor yine çok soğuk yok ama kuvvetli sistemler gelebilir

• Coo çok güzel görüntüler var işte günlerdir anlattığım tipte sistemler ama hala soğuk yok ama sistem gücü yönü mükemmel.

Gfs bikac öngörüde bulunuyor bunlardan biri olacak ama illa ki sistem alacağız inslalah

gfs akşam güncellemmesinde ilk bi 23 üne verdi ilk dalga ardından gelen 2.dalga 25 indede iyi kar verdi bu tarz sinoptiklerde sanırım 2.dalga daha iyi olur hali hazırda soğukta gelen yağış

• b44ccc1.jpg

582e4156d2be1670a6a54.jpg

1e54f97e58ee5cfeb72059.jpg

131c946bdb8f88c.jpg

SİSTEMİN ARDINDAN

Sarıveliler'de kar yağışı arkasında 1500 rakımda 90 cm 1600 rakımda 120 cm daha yüksek rakımlarda 150-200 cm arası kar bıraktı.Dört gündür okullar tatildi yarın ancak okulu açabileceğiz çünkü elektrikler yeni geldi.Fotoğraflarda görülen ağaçlar elma ağacı ve kar gövdeyi tamamen kapatıyor.Karın yüksekliğini oradan hesap edin.Gayet güzel kar yağışı aldık ve sonucunda kar bayağı da bir hasar verdi.Ne yapalım kar severiz buna da katlanacağız.

• Kimdi birisi uyarmıştı kimse dinlemiyordu görmüşlerdir sonucu neyse geçmiş olsun Allah afetinden korusun

Einmal editiert, zuletzt von Tolkien ()

• Kimdi birisi uyarmıştı kimse dinlemiyordu görmüşlerdir sonucu neyse geçmiş olsun Allah afetinden korusun

Bendim uyaran.Evet millet perişan oldu.Ben hazırlıklı olduğum için löküsümü yaktım kitap okudum normal yaşantıma devam ettim.Mum karaborsaya düştü :)

• Bugün Silleyenim tepe kısımlarına gittik 50-60cm kar var, bu bahsettğim yer merkeze 15 km

evet yerel yagısın oldugu gün söylemiştim.hemen konya nın cıkışında 10 15 cm kar vardir diye merkez tam merkez yagmamış olabilir ama bunu tahmin etmek çok zordur

• vade uzun konuşmak için erken daha önemli olan ana fikir onu yakalamak gerekir ki daha ecm nin radarına girmedi ocak sonu sistemi (azlağ)

Daha sistemin geleceğine dair veri yok kesin gelecek gibi konuşuyorsunuz. Muhtemel italyaya yada kafkaslara kaçtı bu bilinmez. Azlağ diyosunda ozaman -12 -16 arası izoterm girişi bekliyorsun Türkiyeye, ilk önce bi orta avrupaya -15 aksında gerisi kolay bi şekilde türkiyeye gelir -8 -10 arası.

• Daha sistemin geleceğine dair veri yok kesin gelecek gibi konuşuyorsunuz. Muhtemel italyaya yada kafkaslara kaçtı bu bilinmez. Azlağ diyosunda ozaman -12 -16 arası izoterm girişi bekliyorsun Türkiyeye, ilk önce bi orta avrupaya -15 aksında gerisi kolay bi şekilde türkiyeye gelir -8 -10 arası.

İyi okursan kesinlik belirtmedim azlağın geleceğine dair benim ne haddime bu kadar uzun vade için kesinlik belirtmek sadece konuşmak için daha erken onu söylemek istedim

• Daha sistemin geleceğine dair veri yok kesin gelecek gibi konuşuyorsunuz. Muhtemel italyaya yada kafkaslara kaçtı bu bilinmez. Azlağ diyosunda ozaman -12 -16 arası izoterm girişi bekliyorsun Türkiyeye, ilk önce bi orta avrupaya -15 aksında gerisi kolay bi şekilde türkiyeye gelir -8 -10 arası.

Aynen çok haklısınız. Geçen sene de hep 10 15 gün sonrasına bakıp efsane gelecek gelecek diyorduk ama netice olarak rezil bi kış geçirmiştik.