İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Trabzon ve Konyayi insan yapısı (ekşi sözlüğu okuyunuz tecrübeyle de sabit ), Konya ve Ankara'yı kuraliklik ve kırk yılda bir olan kar yagislari bakımından değerlendiriyorum. 14 saatlik çalışmanın karşılığında mühendise asgari ücret teklif eden zihniyetle yaşamak isteyen yok zaten gidebilmek için uğraşıyorum

Bu arkadaş bu kadar çok saçma ve konu dışı bir yazı yazmış ve kimse rapor etmemiş . Toplum yapısını tartışmak istiyorsanız lütfen ekşi sözlüğe yazın . Ankara'nın iklimini ve geçmiş senelerde ki kar yağışlarını araştırsaydın keşke .

• Bu arkadaş bu kadar çok saçma ve konu dışı bir yazı yazmış ve kimse rapor etmemiş . Toplum yapısını tartışmak istiyorsanız lütfen ekşi sözlüğe yazın . Ankara'nın iklimini ve geçmiş senelerde ki kar yağışlarını araştırsaydın

.

• Yağış haritalarında ama konyanın en kuzey kesimleri ve ankaranın en güney kesimleri gerçekten çöl gibi oluyor ancak toplum yapısı olarak konuşmak forumla alakasız olur gerçekten

• 14-15indeki abyi görebilen var mı ben göremiyorum açıkçası daha fazla ötelenirse ecm binasına sert bi giriş yapıcam

Aksaray Niğde Nevşehir üçlüsüne şuan sınırda da olsa kar öngörülüyor bakalım neler olacak. Ayrıca GFS ana çıktısı en sıcak 3 senaryordan birisi

• Gfs tamamen sistemi yok etmiş ecmwf her yeri karla kaplamış konya ortada boşluk içinde kuru ayaz yemiş konya boşluğu baya baya geniş alanda boşluk hadi geçmiş olsun konyalılar.

• Gfs tamamen sistemi yok etmiş ecmwf her yeri karla kaplamış konya ortada boşluk içinde kuru ayaz yemiş konya boşluğu baya baya geniş alanda boşluk hadi geçmiş olsun konyalılar.

Hocam 260h larda konyada da görürüz sistemi Allahın izniyle boş geçmez merak etmeyin, hele bi şu 240h taki gibi gelsin de devamı konya

Ne geçmiş olsun ? daha çok erken.O son görüntünün 6-12 saat sonraki kar haritası maviyi pembeye çalan olurdu.

• kilanli hocam ayın 14-15 i gibi sezonu açabilir miyiz beklentiniz nedir ?

Evet acariz bencede ama rüzgar sıkıntı yağışı dengesizlestirir ve havayi aşırı ısıtir.hala tam anlamıyla tatli guzrl kar yağışı birakacak hava için 10 gun beklemmeiz gerekir öncesi ya sinirda yagar yada yagmur olur

• İç Anadolu'nun kuzeyi için gayet iyi Çankırı Ankara Çorum vb. Ama güney sıkıntılı bence daha çok değişir merak etmeyin

• Hocam sıkıntı şu 14ü 15i güney için iyi hoştu yeterli soğuk da vardı 2 günde yok oldu e sonra da 850 hpa değişik giriyor yağışla çakışmıyor garip yani yağış haritalarında da harbiden birkaç güncellemedir konya boşlukları var bence sistemin girişinin çok çok hafif güneydoğulaması lazım yoksa biz el sallarız size