Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Model konusunda ki karışıklığın sebebi bence Türkçe cümle kurma bilgi eksikliği. Adam kendi bölgesi adına kötü görünce model çok kötü yhaaa diyor, sonra biri atlıyor neresi kötü ? diyor. Model İstanbulun Kuzey kıyıları için daha iyi , Batı illeri için iyi gibi cümleler kurabilirseniz hem daha az karışıklığa sebep vermiş olursunuz, hem de yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermezsiniz. Kötü niyetli yazanlar vs. de olabilir bu yüzden ben de forumdaki diğer dostların yazdığı model sayfası sınırlanmalı cümlesine katılıyorum. Çorbaya dönüyor konu eskiden burası böyle değildi.

• Model konusunda ki karışıklığın sebebi bence Türkçe cümle kurma bilgi eksikliği. Adam kendi bölgesi adına kötü görünce model çok kötü yhaaa diyor, sonra biri atlıyor neresi kötü ? diyor. Model İstanbulun Kuzey kıyıları için daha iyi , Batı illeri için iyi gibi cümleler kurabilirseniz hem daha az karışıklığa sebep vermiş olursunuz, hem de yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermezsiniz. Kötü niyetli yazanlar vs. de olabilir bu yüzden ben de forumdaki diğer dostların yazdığı model sayfası sınırlanmalı cümlesine katılıyorum. Çorbaya dönüyor konu eskiden burası böyle değildi.

Hocam günlerdir vurguluyorum. Kıyılar deniyor kıyı neresi diyorum? Bu ülkenin 4 denize kıyısı var :) karadenize kıyısı olan yerlerin yarısına yağsa diger yarısına yağmıyor. Bırakın marmara bölgesinin karadeniz kıyılarını orta ve doğu karadeniz arasında bile olaylar oluyordu geçen seneye kadar konuları ayrıydı :)

Yuvarlak ifadeler kullanıldığı için sıkıntı oluyor. birde model yorumlama konusundaki eksiklikler. Burda herkesin eksiği var model konusunda ama bariz şeylerde yanlış yorumlanınca olmuyor.

• Hocam günlerdir vurguluyorum. Kıyılar deniyor kıyı neresi diyorum? Bu ülkenin 4 denize kıyısı var :) karadenize kıyısı olan yerlerin yarısına yağsa diger yarısına yağmıyor. Bırakın marmara bölgesinin karadeniz kıyılarını orta ve doğu karadeniz arasında bile olaylar oluyordu geçen seneye kadar konuları ayrıydı :)

Yuvarlak ifadeler kullanıldığı için sıkıntı oluyor. birde model yorumlama konusundaki eksiklikler. Burda herkesin eksiği var model konusunda ama bariz şeylerde yanlış yorumlanınca olmuyor.

Bence sizin de eklediğiniz sebepler vesilesiyle bu konuya yönetimin seçeceği kişiler ile sınırlandırılma getirilmeli. Model konusu İnstagram komiklik sayfasına da dönmemeli bence. Model takibi yapalım diyoruz konunun yarısı bölgecilik kavgası yapıyor yarısı video-müzik caps paylaşıyor modeli ararken gözlerimiz pörtlüyor. :)

• Merhabalar. Üniversite'de okuyacağım bölüm için karar vermek istiyorum sizlere bir sorum olacak. Öncelikle meteoroloji mühendisliği okumak istiyordum fakat vazgeçtim bölüm çok zor. Coğrafya bölümünü okusam meteoroloji ile ilgili iş istihdamı söz konusu olur mu? Cevap verirseniz çok sevinirim benim için çok önemli.

güncel.

• Değerli Hava Forumcular.

Sayfa goruntulenemiyor yazisi karsiniza ciktiginda arka arkaya sayfayi yenilemeyin. 30 saniye 1 dakika bekleyip yenileyin. Arka arkaya yenile yapinca server tamamen kitleniyor. Kisa surede asiri giris oluyor. Problem yasiyoruz zaman zaman.

Gecen yila gore online ziyaretci hafizasini minumuma indirdik. Ama yine care olmadi. Hava Forum hayranlarina server dayanmiyor.

• Merhabalar. Üniversite'de okuyacağım bölüm için karar vermek istiyorum sizlere bir sorum olacak. Öncelikle meteoroloji mühendisliği okumak istiyordum fakat vazgeçtim bölüm çok zor. Coğrafya bölümünü okusam meteoroloji ile ilgili iş istihdamı söz konusu olur mu? Cevap verirseniz çok sevinirim benim için çok önemli.

Bilgim yok fakat meteoroloji kuhendisi olanlar bile zorlanirken cografya cok daha zor olur gibi duruyor...