Sezonun son misafiri: Nenets Soğukları

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hoşgeldin hocam, özlemiştik, her zaman tutarlı,açıklayıcı,öğretici tahminlerinize ihtiyacımız var ..

güzel bir kış geçirmek umuduyla..

• Gittikçe yok olma ihtimali ne kadarsa -24 lerin 850 hpa da İzmir’e girmesi de o kadar

Hocam dediğim belki çok hayalcilik biliyorum ama İstanbul enlem gereği coğrafya gereği zorlasa 850 de maximum kaç girebilir -20 civarı mı ve daha önceki girmiş en düşük 850 hpa İstanbul’a nedir

Şimdi baktım 17 Ocak 1964 te -18.8 girmiş ne kadar doğru bilmiyorum ama

• Hocam emeğinize sağlık, inşallah hep birlikte bol kar görürüz bu sezon :)

• NAO endeksi eksi devam ediyor ve sistemin avrupa'ya gitmesi daha olağan değil midir?

Sistemi avrupa'ya kaptırdık diyebilir miyiz?

21 Aralık sonrasından bahsediyorum teşekkürler

• NAO endeksi eksi devam ediyor ve sistemin avrupa'ya gitmesi daha olağan değil midir?

Sistemi avrupa'ya kaptırdık diyebilir miyiz?

21 Aralık sonrasından bahsediyorum teşekkürler

Tavuk ve yumurta ikileminden daha nettir endeks ve model ilişkisi çünkü modeller endeksler için belirleyicidir. Neden? Çünkü endeksler basınç alanlarının olağan konumlarına ve bu olağan konumlarından sapmalarına göre nötr / negatif veya pozitif çıkarlar. Basınç alanlarındaki değişimi betimleyen veya gösteren ise modellerdir.

Gelelim sistemi Avrupa'ya kaptırma konusuna, bana göre kimin neyi kaptığı ve ne kadar kazançlı çıktığı çok tartışılır. 21 sonrasının bu şekilde gelişmesinin ülkemiz coğrafyasına kısa ve orta vadede farklı getirileri olabilir.

• O zaman bir de 25-26’sına odaklanmak lazım demek ki… :hfyeni (18):

Hocam 18-19 u için bir yorum yaptınız mı denk gelmedim yapmadıysanız da yapacak mısınız :) Düzce için özel bir yorum da alabilirim :D

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley