Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

• :)--bende bir an önce yağsın yollar açılsın istiyorum bu gün için. Kıl bir müşteriye laf anlatamadık, araç kullanmak gerekecek bu gün hem kar muhabbetini kaçırıcaz hemde trafik keşmekeşi. Canım sıkkın. Bende uyuycam ama uyanamazsam diye korkuyorum:)--

Umarım curcunayı kaçırmassın hocam . Şimdiden kolay gelsin :)

• :O sistem öyle gelecekse gelmesin demeyin bence . Çünkü bu olacak şeyi değiştirmez . Biz de bahtımıza ne çıkarsa onunla yetineceğiz 😊 üstelik o tarihlerde de güzel şeyler olabilir ."

Sayın hocam o bahtın ben lehimize döndüğünü daha görmedim. Ankara lain bir yerse bilelim. Cidden bu boşluk neden sürekli bizde oluyor? Sistem 15 gün önce neydi şimdi ne oldu? Her seferinde olmamalı bu. 2016 Aralık'ta efsane denilen sistemde dahi güneyimizdeki Konya ve Karama rekor düzeyde kar örtüsü alırken kuzeyindeki Ankara-Gülseren'de yağmurdan kara dönmeye çalışan ve akşam saatlerinde inadı kırılıp 10 cm yi ancak bulan örtüye talim ettik. Üstüne -17°C sibirya soğuğunu da bir güzel yiyip 460 ₺ yakıtı da afiyetle ödedik. Her türlü ayaza maruz bu şehrin kaderi böyle olmamalıydı. Resmen haksızlık. Yani tabii ki ülkemizde bereket olsun yağış gelsin ancak biz Ankaralılar da uzaydan gelmedik. Bizdeki de can. Üstümüze çirkinleştirdiğimiz griliğin korkunçluğuyla beraber çöken o pis ayaz uzak olsun yahut yerde bolca kar olsun demek suç mudur? 🙄😔

• AnkaraBoslugunaHayir buyurun okuyun AlkimFokBaligi hocamın bu konuyla ilgili yazdığı güzel bir yazı var . Bu boşluk şanssızlık değil bilimsel bir durum . illa ki bazen şanssızlık da oluyor . Üstelik bu şekilde isyan etmenizi sağlayacak kadar kötü değil bu şehir . Son seneler de bir çok il sadece seyirlik kar alırken kaç kere cetvel çıkarttık biz birazda onları hatırla . Hayır yani neye kızıyorsun ? Ne bu isyan ? Kuzeyimizde ki dağlarımı delelim ? Şehri tutup Akdeniz'e doğru mu indirelim ? Sibirya ya olta atıp mı çekelim dostum ?

• AnkaraBoslugunaHayir buyurun okuyun AlkimFokBaligi hocamın bu konuyla ilgili yazdığı güzel bir yazı var . Bu boşluk şanssızlık değil bilimsel bir durum . illa ki bazen şanssızlık da oluyor . Üstelik bu şekilde isyan etmenizi sağlayacak kadar kötü değil bu şehir . Son seneler de bir çok il sadece seyirlik kar alırken kaç kere cetvel çıkarttık biz birazda onları hatırla . Hayır yani neye kızıyorsun ? Ne bu isyan ? Kuzeyimizde ki dağlarımı delelim ? Şehri tutup Akdeniz'e doğru mu indirelim ? Sibirya ya olta atıp mı çekelim dostum ?

Sayın hocam batı rüzgarları ve Coriolis İvmesi'nin tetiklediği saatin tersi yönündeki siklonik hareketin ve doğurduğu lodoslu sıcak cephenin, 850 hpa sıcaklığının yükselmesine ve bize yağışın hep sıcak havada ulaşmasına neden olduğunu birkaç yazıda ben de okumuştum. Değerli AlkimFokBaligi ve size ayrıca teşekkürlerimi sunmakla birlikte ben neden özellikle Ankara'da olduğunu merak etmiştim. Griliğe gelince, 1936 yılında Gazi Paşamın Hermann Jansen'e planını çizdirdiği Cumhuriyet Ankarasını kast ediyorsanız evet size katılıyorum. Ancak inanın, ki kendimin de oturduğum TOKİ'lerin durumuna ve konumumdan Bahçelerüstü'ne baksanız nasıl bir ucube mimarinin şehri mahvettiğine şahit olursunuz. Keşke herkes ufak bir bahçesi olan mustakil konutlarda yaşayabilse...

Daralmam ve isyanım bunlara ve termostatik vanaları 4 ve 5'e açmama sebep olan karsız soğuklaradır. Eğer herhangi birinizi üzdüysem özür dilerim.

• AnkaraBoslugunaHayir Estağfurullah özür dilemenize gerek yok . Bu olayla ilgili merakınızı giderebildiysek ne mutlu ..

Hiç birimiz kuru soğuktan haz etmiyoruz . Ama maalesef bizim gerçeğimiz de bu hocam . ben gerçekten de sizin bu şekilde karamsar bakmamanızı istiyorum. Çünkü gerçekten de kar konusun da o kadarda kötü değiliz . Umarım sizi de tatmin edecek bir kar yağışı alırız bu sene .

Eğer benim sizi üzecek bir çıkışım olduysa ben özür dilerim ..

• Bu arada müsadenizle ufak bir düzeltme yapmak isterim, Jansen Planı 1936 değil 1928 yılında kabul edilmiş. Yanlış bilgi için kusuruma bakmayınız. 😊

Bende şimdi internetten onu araştırıyordum . Daha önce duymuştum fakat bu kadar detaylı şekilde araştırma isteği içim de uyanmamıştı .

Bu arada hemen hemen haftada 5 gün Saime kadından geçerken bahçelerüstü tokilere lanet ederek geçerim . Yıkılmış gecekondular ve hemen yukarısında ki tokiler gerçekten de kendine lanet ettiriyor . Vesile olan herkes allahından bulunsun .. kentsel dönüşüm en çok güzel Mamağı mahvetti .. aynı şekil de belediyenin yukarısında ki tokiler ve Yeşilbayırda ki tokiler de öyle . Ancak ben hala ulusa , cebeciye , kurtuluşa , Kızılay'a yolum düştüğünde eski Ankara'nın o tatlı hissiyatına kapılabiliyorum . Ayazda kızarmış burnum ile Ankara simidi yemek de bana güzel hissettiriyor .

• o ucubeler bi soğuk, bir esiyor, bu neymiş böyle dersin. Çokta dengesiz bir adresleme sistemi var. Bi orası birde netiz'in arkası, arkadaşın oturduğu gülseren tokiler. Adres bulmak mümkün değil.

• o ucubeler bi soğuk, bir esiyor, bu neymiş böyle dersin. Çokta dengesiz bir adresleme sistemi var. Bi orası birde netiz'in arkası, arkadaşın oturduğu gülseren tokiler. Adres bulmak mümkün değil.

Hocam Gülseren TOKİ yesilbayirda ki TOKİ blokları mı yoksa gülverenin üzerinde ki TOKİ blokları mı . Ben karıştırdım galiba her yerimiz TOKİ anasını satayım .

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 805

• Samet
    2. Replies
      805
      Views
      74k
      805
    3. buraksefer

1. Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 324

• Interstellar
    2. Replies
      324
      Views
      15k
      324
    3. Fease

1. Ankara Özel Raporlar - Yorumlar 2.4k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      2.4k
      Views
      185k
      2.4k
    3. Umut Gürsoy

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart 2021) 335

• Samet
    2. Replies
      335
      Views
      50k
      335
    3. Samet

1. İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar 3.3k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      3.3k
      Views
      170k
      3.3k
    3. schutzstaffel

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 10k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      10k
      Views
      643k
      10k
    3. HeavyStorm35

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 15 (13.03.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      152
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 15 (13.03.2021) Genel Yorumlama 5

• Samet
    2. Replies
      5
      Views
      250
      5