İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar


 • 7 Şubat 2020 sisteminden Belli saat aralıklarla fotoğraflar.:)


  Keşke daha güzel bir sistem gelseydi, daha güzel fotoğraflar çıksaydı ama nasip. 2020 kışı bizi bu sistemle hatırlatacak artık.


  Konum: İstanbul/Ümraniye Rakım:140m


  Saat: 23.44 Sistemin ilk başladığı analar, yağışın net lapa kara çevirmeye başlaması.


  Saat: 00.11 Arabaların üstünde ilk kar tutmaya başladığı anlar.:)  Saat 00.26 Artık arabaların üstünde daha çok kar net olmaya başlıyor.:)


  Saat 00.36 Artık kar yağışı ince bir örtü oluşturmaya başlıyor, çatılarda beyazlama hatta ince bir örtü artık söz konusu.:)hava-kars323


  00.53 Artık örtü hafif hafif ağaçlar ve kaldırımlarda da oluşmaya başlıyor.


  01.16 Yağış şiddetini pik yapmaya başlıyor, örtü yollara sıçrıyor. Yollarda artık arabaların lastik izleri karda net belli oluyor.:)hava-kars323


  01.49 Dedim döşeme alt kısmını halletik şimdi örtüye bindirme zamanı. Ama lanet olası solisyon arabası geliyor ve mavhediyor.X/ Bu resim tam araç geçtikten sonra kar daha erimeden çektim sonraki resimde hiç birşey kalmıyor.


  2.58 Tüm hayallerim yıkılıyor, sinirlerim bozuluyor. Lanet olası solisyon araçları sizleri çocukluğumdan belli nefret etmişimdir.:evil::D


  Evet arkadaşlar daha fazla bu mesaja resim yükleyemediğim için, bu kısım 1. Bölüm olarak olsun (Gece kısmı) diyelim buraya. Zaten burdan sonra uyuyorum bünye daynmıyor. Birazdan gündüz kısmına geçiceğim diğer mesajımda oda 2. Bölüm gündüz kısmı olacak. Bu mesajdan sonra araya mesaj atmazsanız sevinirim fazla bölünme olmasın 2. Bölümde.:) Birazdan 2. Partı atıyorum.:)

 • Evet 2. Bölüme geçtik.( 7 Şubat 2020 sistemi gündüz kısmı) :)


  Sabah yine dayanamıyıp saat 8.18 de uyanıyorum. Ve hemen dışarı bakıyorum. Gece dek gelir ve örtü oluşturur diye umuyordum ama bir şey olmamış. Asıl sürpriz birazdan:)


  Aslında içime doğmuş bu saate kalkmak. Saat 8.22 ve bir anda kuvvetli rüzgar ve kar yağmaya başlıyor. Hemen radara bakıyorum. Bir dek bana doğru yaklaşıyor, sadede ucu değimiş.:) Evin üstünden rüzgar etkisi ile o kar dumanını çok sevmişimdir herzaman.:)


  Hemen aşağı inip duruma bakıyorm apartmanın arkasında minik bahçede bulunan bir çocuk parkında dokunulmamış yerlerde 3-5cm kar var.  Ve sistemin en iyi anına geliyoruz saat 08.52 en kuvvetli dek geliyor. Ve sonra olanlar sırası ile fotoğraflar:)


  Bu dekin gelme anı

  Sadece 5dk sonra:) İşte o an.


  Sonra hava birdaha açıyor birdaha geliyor.


  Ve mutlu son:):)


 • Sürpriz yağışlar mevcut özelllikle Şile-Tuzla arasında 2mm'yi bulan yağış gerçekleşmiş. Poyraz etkisi ile de hayli üşütüyor hava.


  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.