İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bugun ufak bir deprem olmus,bilmiyorum dikkat edilmesi gerekilir mi. Yoksa gecenki depremin artcisi mi

Code
    2020.03.28 11:22:00  40.7323   29.1752        5.0      -.-  1.8  -.-   YALOVA ACIKLARI (MARMARA DENIZI)

PergamoN

Çınarcık çukurluğu en aktif bölge 2017’de deprem fırtınasıda oldu, öncü demek mümkün olmamakla beraber,oldukça olağan bir deprem.

• Bu yağışlara ihtiyacımız var, nisan ayı sonuna kadar şöyle bir 80-100 mm yağış bırakacak bir sistem yakalasak çok iyi olur..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Şuan Pendikte çok güzel yağış var..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yağış Ümraniye'de hala devam ediyor. Dün akşam geç saatlerde belli hiç durmadı. Uzun zaman sonra vadesi geniş ama hafif ve orta düzeyde hiç durmayan yağumur gördük:)hava-yagmusrs23333323333 Nereseys 24 saati devirecek hiç durmama konusunda...:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• 7 Şubat 2020 sisteminden Belli saat aralıklarla fotoğraflar.:)

Keşke daha güzel bir sistem gelseydi, daha güzel fotoğraflar çıksaydı ama nasip. 2020 kışı bizi bu sistemle hatırlatacak artık.

Saat: 23.44 Sistemin ilk başladığı analar, yağışın net lapa kara çevirmeye başlaması.

2972648b3877a07c25.jpg

Saat: 00.11 Arabaların üstünde ilk kar tutmaya başladığı anlar.:)

7d10464cf64c37dc29a12.jpg

Saat 00.26 Artık arabaların üstünde daha çok kar net olmaya başlıyor.:)

Saat 00.36 Artık kar yağışı ince bir örtü oluşturmaya başlıyor, çatılarda beyazlama hatta ince bir örtü artık söz konusu.:)hava-kars323

00.53 Artık örtü hafif hafif ağaçlar ve kaldırımlarda da oluşmaya başlıyor.

01.16 Yağış şiddetini pik yapmaya başlıyor, örtü yollara sıçrıyor. Yollarda artık arabaların lastik izleri karda net belli oluyor.:)hava-kars323

01.49 Dedim döşeme alt kısmını halletik şimdi örtüye bindirme zamanı. Ama lanet olası solisyon arabası geliyor ve mavhediyor.X/ Bu resim tam araç geçtikten sonra kar daha erimeden çektim sonraki resimde hiç birşey kalmıyor.

2.58 Tüm hayallerim yıkılıyor, sinirlerim bozuluyor. Lanet olası solisyon araçları sizleri çocukluğumdan belli nefret etmişimdir.:evil::D

Evet arkadaşlar daha fazla bu mesaja resim yükleyemediğim için, bu kısım 1. Bölüm olarak olsun (Gece kısmı) diyelim buraya. Zaten burdan sonra uyuyorum bünye daynmıyor. Birazdan gündüz kısmına geçiceğim diğer mesajımda oda 2. Bölüm gündüz kısmı olacak. Bu mesajdan sonra araya mesaj atmazsanız sevinirim fazla bölünme olmasın 2. Bölümde.:) Birazdan 2. Partı atıyorum.:)

• Evet 2. Bölüme geçtik.( 7 Şubat 2020 sistemi gündüz kısmı) :)

Sabah yine dayanamıyıp saat 8.18 de uyanıyorum. Ve hemen dışarı bakıyorum. Gece dek gelir ve örtü oluşturur diye umuyordum ama bir şey olmamış. Asıl sürpriz birazdan:)

Aslında içime doğmuş bu saate kalkmak. Saat 8.22 ve bir anda kuvvetli rüzgar ve kar yağmaya başlıyor. Hemen radara bakıyorum. Bir dek bana doğru yaklaşıyor, sadede ucu değimiş.:) Evin üstünden rüzgar etkisi ile o kar dumanını çok sevmişimdir herzaman.:)

Hemen aşağı inip duruma bakıyorm apartmanın arkasında minik bahçede bulunan bir çocuk parkında dokunulmamış yerlerde 3-5cm kar var.

a91c105e7f3509f285.jpg

Ve sistemin en iyi anına geliyoruz saat 08.52 en kuvvetli dek geliyor. Ve sonra olanlar sırası ile fotoğraflar:)

8a9d4119ce9316e23a2aa.jpg

Bu dekin gelme anı

e9086eb7843d4252aa1ac245.jpg

Sadece 5dk sonra:) İşte o an.

Sonra hava birdaha açıyor birdaha geliyor.

Ve mutlu son:):)

e63ee8a7.jpg

• Diagramme GEFS

4-5 nisanı takibe alabiliriz yağış açısından..

• Oradaki yağışa orajda eşlik ediyor..