İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şaka gibi GFS'nin bize Mart 15 sonrası sunduklarının gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğundan hemfikiriz ama bu kadar da olmaz. Ocak ve Şubat ayında kışın en aktif olması gereken dönemlerde böyle sinoptikleri bile uzun vade için göremedik. 2019 Temmuz ayında yaşanan anormal soğukları hatırlatmak tekrar isterim. İstemesekte mevsime göre 10 derece soğuk bir bahar geçirmemiz hiç az ihtimal değil.

• Bu saatten sonra kar ihtimali çok çok düşük arkadaşlar yok gibi birşey hala neyin kar beklemesidir bu. Sistem gelebilir ama kıyılar için çoktan o tren kaçtı malesef. Yükseklere kayak merkezlerine gideriz diyorsanız tabikide takip edebilirsin. Yağmurlu ve biraz üşütücü sistemler yolda gibi henüz kesinlik olmasada. Barajların doluluk oranı biraz daha artsa yaz ayına girmeden çok iyi olacak.

• Bu saatten sonra kar ihtimali çok çok düşük arkadaşlar yok gibi birşey hala neyin kar beklemesidir bu. Sistem gelebilir ama kıyılar için çoktan o tren kaçtı malesef. Yükseklere kayak merkezlerine gideriz diyorsanız tabikide takip edebilirsin. Yağmurlu ve biraz üşütücü sistemler yolda gibi henüz kesinlik olmasada. Barajların doluluk oranı biraz daha artsa yaz ayına girmeden çok iyi olacak.

Temkinli olmakta modellere güvenmemek konusunda kesinlikle haklısınız ama 1997'de benzer bir dönem yaşadım. Tutacak bir kar olması çok düşük olsa da havada kar görme ihtimalimiz Mart sonuna kadar olabilir.

• Temkinli olmakta modellere güvenmemek konusunda kesinlikle haklısınız ama 1997'de benzer bir dönem yaşadım. Tutacak bir kar olması çok düşük olsa da havada kar görme ihtimalimiz Mart sonuna kadar olabilir.

İşte zaten sorun o dediğiniz tarihler 2000'li yıllar öncesinde kaldı. Son yaşadığımız kışlarda Mart ayını geçtim Şubat bile genel olarak çoğunluk fos oldu adam akıllı soğuklar güneye inemiyor vesair bir sürü etken var. Mart ilk hafta içinde olsaydı belki derdim ama gösterdiği tarihler 20 Mart ve sonrası nerdeyse Nisan ayı rüyadan öteye gidemez bence bu sonuca kendinizi alıştırın derim. Ha 400-500 metre civarı kar yapabilcek bi sistem gelirse bende takip ederim son bi kez daha kar görebilmek için ama o ihtimalde zor.

• Biz burda nisan 15 kadara kovalıyoruz ;)

Zamaninda 4 kişi kaldık 4 üstad la kovaladık gelicek diye sinerji ile yola soktuk devamını beklemiyorum Mart sonu kapatıyoruz gibi şahsi fikrim En azından Havada gorucegimize inanmak istiyorum daha doğrusu inanıyorum bu kadar yaptık devamı gelir 😎😎😂😂😂 inşallah.

• GFS baya inat etti bu sefer.Önceki sistemler gibi sabah verip öğlen almıyor 20 ve sonrasında baya soğuk bir salınım gösteriyor tabi rotası neresi olucak bakalım..:/

• Azlağ gibi sistem yoksa kıytırık sistemle uğraşmak işsizliktir bu saatten sonra zaten doğa uyanmaya başladığı için bahara sistem tarıma seralara vs zarar verir

• Yok öyle gelmesin yok böyle çiçek böcek vs biz istesekte istemesekte gelicekse gelicek gelmiyecekse gelmiyecek kasmayın kendinizi çiçekleri böcekleri rabbim bilir işini korur gelirsede 👍

Aynen.Adamlar Allah'a isyan etmediği kaldı naptın dercesine. Lahmacuncu böyle diyenlerin hepsi😂