İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

 • 28 29 şubattaki 850 hpyı bi -8 -9 a cekilebilirse bu bile yeterli olur kanaatimce 500 hp nazarlık bu zamana kadar keske bu görüntüler olaydı ah ah 500 hp -34 -38 arası bu 1 gün kalsa -9 var iken buda yeterli olur diye düşünüyorum.

 • Şöyle bir düşündüm de neden bu üç senedir üstümüzde uğursuzluk var diye? Ve şu cevabı verdim kendi kendime,


  Sonuçta eski senelere baktığımız zaman Azor güçlü iken İzlanda pasif olurdu... Yada İzlanda aktif iken Azor pasif olurdu. Yani şu, ne Azor izlandaya ters çıkıyordu, nede İzlanda. Azor'a...


  Ama nedense şu üç yıldır, hem Azor çok agrasif hem İzlanda hemde Vortex. Ama P.vortex en azından o kadar da agrasif değil yine arada kıyak geçiyor... Stratosfer olarak son yılların en güzel sinoptik halini 2018 yılında almıştı sanırsam 25 şubattı ve bizim için belkide 100 yılın en muazzam sistemi ihtimali olmuştu. Yok işte arkadaş üstümüzde uğursuzluk var ya olmayacak, o da kaçtı Batı ve Orta Avrupa'ya... Yav valla kafayı yiyecem artık... Koskoca üç sene oldu, adam akkılı sistem gelmeyeli!...


  2017 6-10 Ocak tan sonra olanlar oldu zaten. Sadece o tarihten sonra düzgün bile sayamayacağımız üç sistem var bize gelen: 1 Mart 2018, 24 Şubat 2019, 7 şubat 2020. Bunların kar miktarını toplasak 30cm bile etmez. Ki biz onu tek sistemde devirirdik eskiden, valla şaka gibi.


  Şöyle bir düşünürsek son 5 yıl en iyi den en kötüye olarak şöyle bir sonuç çıkmış oluyor;

  2017>2015>2016>2019>2020>2018 en iyi den en kötüye bence bu yönde. Ama kimisine göre 2015 2017den daha iyi olabilir, çünkü 2015 de dek söz konusu idi.


  Tabi şimdi sıralamanın son üç yılı dikkat çekici, ve o son üç olanda. Bizim bu geçirdiğimiz son 3 sene.


  Valla artık ben bu döngüden sıkıldım. Ama şunu öğrendim ya hiç sistem gelmiyor yada adam akıllı sistem geliyor... Sizlere sorsam bir kere adam akıllı 50cm ve üzeri bir sistemi yoksa 3-4 tane 10cm lik sistemi, ben bir kere gelsin adam akıllı gelsin derdim artık bundan sonra.


  Peki bu kış için aklımda ne kaldı diye sorarsanız, iki tane gün kaldı. Biri bu 6 ocakta yaşadığımız yer yer 100km ye çıkan rüzgar ile kuvvetli yağış ve 7 Şubat'ta yaşadığımız saatler arası kar... Başka birşey yok...


  Allah sonumuzu hayırlı eylesin... Artık hak ettiğimizi düşünüyorum, bu sene ihtimal benim gözümde kalmadı ama inşallah 2021 kışı güzel geçer... Şuna da inanıyorum ki elbet bir gün o efsaneyi hepimiz yaşayacağız, ama ne zaman işte orası tam bir soru işareti?:)


  Hepinize iyi akşamlar,

  Kalın sağlıcakla...:)

 • Bilmiyorum erken kapatıldı modele diyagrama bakılıp eskiden Nisan’da kapatılırdı kış şimdi Şubat 21 olacak iş mi önümüzde net 30 gün var 21 marta ne olacağı belli olmaz bazı sinyaller de varken Ao veya bazen diyagram 28 Şubat belli olmaz yine Karayel belki iş yapar .

 • Bilmiyorum erken kapatıldı modele diyagrama bakılıp eskiden Nisan’da kapatılırdı kış şimdi Şubat 21 olacak iş mi önümüzde net 30 gün var 21 marta ne olacağı belli olmaz bazı sinyaller de varken Ao veya bazen diyagram 28 Şubat belli olmaz yine Karayel belki iş yapar .

  Birçok kişinin bırakmasının sebebi ardı ardına yediğimiz kazıklar. Çok yorulduk ve hakettik gercekten. Olmayınca olmuyor. Allah hepimize sabır versin. Hayırlı geceler.