İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

 • diyagrama göre hareket edenler kışı bitirenler diyagram nasıl döndü görüyorsunuz dimi 2-3 senaryo dışında pozitif ilerleyen diyagram şimdi ortalamayı -2 ye çekmiş bu ne demek biliyorsunuz dimi:)

  Siz takibe devam edin kimse burda umut dağıtmıyor birşeyler görüyoruz ki kış bitti demiyoruz:thumbup:

 • diyagrama göre hareket edenler kışı bitirenler diyagram nasıl döndü görüyorsunuz dimi 2-3 senaryo dışında pozitif ilerleyen diyagram şimdi ortalamayı -2 ye çekmiş bu ne demek biliyorsunuz dimi:)

  Siz takibe devam edin kimse burda umut dağıtmıyor birşeyler görüyoruz ki kış bitti demiyoruz:thumbup:

  :):thumbup:

 • Ben hala çok sağlam bir diyagram göremedim modeller arasında uçurum var 240 h bakıldığında umut var ama şu an ihtimal yüksek değil takip edelim umarım finishi iyi yaparız.

  şimdiden diyagramda %20 ler var ve geçtiğimiz günlere göre her güncellemede soğuk senaryo sayısı artıyor ve ortalama düşüyor pardon ama ne bekliyorsunuz 12-13 gün önceden %70-80 ler felan mı bekliyorsunuz diyagramda?

 • Uzun vadede diyagram kim arkadaş eskidendi o 10 gün önceden hamak kurmalar simdiki zamana bakın 120 saat kala modeller daha oynak atmosferi çözmek kolay değil şimdiden diyagram kar oranı yok 25 yok 500 hp falan sistem olursa sisteme 3 4 gün kala hamak kurar eskisi gibi değil hic bi model zor cok zor.

 • İyi bak 500 a sonra alıntı yap -25 ve civarı çoğu senaryo ana senaryo zaten uçuk fazla umutlanmayın bana fazla güvenmeyin diyor.

  sen ortalamaya odaklanarak yorumluyorsan hiç yorumlama zaten 500 de ortalama zaten -25 ve -25 in altında birçok senaryo var hayır bunu beğenmiyorsunuz soğuk senaryolarıda mı görmüyorsunuz 2 gün önce bunlarda yoktu anlatmaya çalıştığım daha iyi olma eyiliminde olması ve sizin her diyagramdan sonra umut vaad etmiyor demeniz ayrı bir ironi.Ki diyagram şimdi -2 öğlen bir bakarız +1 olur yine karalar bağlanmaz çünkü son sistemde de gördükki diyagramın özellikle uzun vade de bir vasfı yok.Ana senaryo ne dediyse o oldu.

 • Kim takar gfs diyagramını inanmayınız olumlu yada olumsuz. Gfs diyagramında olası sistemlere 2-4 gün kala bile bariz değişiklikler oluyor kaç kere yaşadık diyagramla iş yürümüyor ana senaryo neye ısrar ederse o oluyor üst üste 5-6 güncelleme versin birşeyler ozaman biraz ciddiye alınabilir ama şu durumda Mart 2-3'ü için 2-3 tane -9 ve -10 civarında senaryo verdi diye sevinecek değiliz. Öğlen bide bakmışız tam tersi olmuş adı üstünde Gfs bu ^^


 • İstanbul’da en sert Mart soğuğu beklemek için maalesef “şu andaki” veriler pek ışık saçmıyor

  En sert Mart olabilmemiz için yukarıdaki değerleri aşmak , Sibirya yada 850’de -14 almak gerekir ki çok büyük hedef olur bu


  Yukarda paylaştığım 1 Mart 2018 sistemi Avrupa’ya kaptırdığımız devasa soğukların ucu bize değmiş haliydi

  O soğumayı bazılarımız 3 hafta önce görmüş ve Beast from East denecek sertlikte de salınım olmuştu Balkanlar’a kadar

  İstanbul’a ise -11 girişi olmuş ama YB yakınımıza geldiği için yağış zayıf kalmış , Karadeniz bile çalışmamış , Marmara’dan gelen Dek’lerle Anadolu yakası 3/4 cm kar alabilmişti


  Umudumuz tabiki var ama büyük sistem için (-12 ve altı) en azından ilk hafta pek güçlü veri yok( 2018 sisteminin yarısı kadar bile lehimize veri yok şu anda) , ikinci hafta belki işler yolunda giderse olabilir ama Mart ikinci hafta -10 ve altında ortalama görmek çok kolay iş değil

  Ama umutlu olmamak da bize yakışmaz

  Vade hala müsait , gerçekçi olmakla beraber takibe devam edeceğiz

 • Arkadaş hergün aynı.Sabah diagramı he düzelecek emareleri.Öğlen yine aynı boş.Şu mevsim geçsede artık kış diyemiyorum yaz gelsin artık.Yeter!

  Kışı kapatan birçok kişi haklı çıkacak.

 • sen ortalamaya odaklanarak yorumluyorsan hiç yorumlama zaten 500 de ortalama zaten -25 ve -25 in altında birçok senaryo var hayır bunu beğenmiyorsunuz soğuk senaryolarıda mı görmüyorsunuz 2 gün önce bunlarda yoktu anlatmaya çalıştığım daha iyi olma eyiliminde olması ve sizin her diyagramdan sonra umut vaad etmiyor demeniz ayrı bir ironi.Ki diyagram şimdi -2 öğlen bir bakarız +1 olur yine karalar bağlanmaz çünkü son sistemde de gördükki diyagramın özellikle uzun vade de bir vasfı yok.Ana senaryo ne dediyse o oldu.

  Yine çark etti diyagram.Mart başı için hiç bir şey belli değil.

 • şubat sonunu öngörüyordum ve inşallah hala aynı kanıdayım . gelirse gelir ama bu koşullarda mart hele hele martın 2.yarısına umut bağlamamak gerek. herşey mevsiminde güzel. artık inanın soğuk havalar istemiyorum desem yeridir . doğu bölgeler için güzel bir kış oldu . lakin bu kış balkanlar avrupa hatta moskova bile adam akıllı kar almadı ciddi soğuklar dahi olmadı . artık gelecek kışı iple çekeriz : )