İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şubatta göreceğimiz modellerdeki hareketliliği martta görüyoruz hakikaten biri gidip biri geliyor 4 ŞUBAT üstadın dediği gibi sanki ocaktan şubata geçiyoruz.! KRAL İNADA BAŞLADI KAÇ GÜNCELLEMEDIR.HAYIRLISIYLA İNŞAALLAH KAR'A DOYARIZ MARTTA.

• Ben bu filmi bir yerden hatırlıyorum. Önümüzdeki hafta ortası şuan modellerdeki karamsarlık bir anda kalkabilir. 6 Ocak benzeri sinoptiklerde ki sistemler çok ani bir manevra ile gelmiştir. Kışın bu şekilde biteceğine inanmıyorum.

Doğa işini bilir

• Yerler jilet camlar buzlu bu kış öyle tek sistem ile bitmez. Bu arada 22'si diyagram da biraz daha soğuyabilirse o sürprizi gerçekleştirebilecek gibi.

Millet marta taktı.şu 22 güçlenirse 850 de sürpriz olur.500 iyi bir kıvamda.Rüzgar yönüne bakmadım ama poyraz değilse şansımız olur ne dersiniz.zaten diyagramda kartla ilgili çok güçlü bir işaret yok günlerdir.

• Millet marta taktı.şu 22 güçlenirse 850 de sürpriz olur.500 iyi bir kıvamda.Rüzgar yönüne bakmadım ama poyraz değilse şansımız olur ne dersiniz.zaten diyagramda kartla ilgili çok güçlü bir işaret yok günlerdir.

sizde 22 ye taktınız yağmurun arasında 2 parça kar görünce tatmin olucak mısınız?Biz olmayacağız da o yüzden daha büyük,potansiyelli sistemler kovalamanın peşindeyiz.

• sizde 22 ye taktınız yağmurun arasında 2 parça kar görünce tatmin olucak mısınız?Biz olmayacağız da o yüzden daha büyük,potansiyelli sistemler kovalamanın peşindeyiz.

Sistem emaresi olmayan marta takmaktan daha iyi en azından elle tutulur bir soğuk var.merak etme 850 -7 civarına inerse seyirlik kara dönebilir.

• Sistem emaresi olmayan marta takmaktan daha iyi en azından elle tutulur bir soğuk var.merak etme 850 -7 civarına inerse seyirlik kara dönebilir.

Olur mu hiç sistem emaresi olan Mart aslında İtalyanlar da Mart başı polar vortex bölünmesi bekliyorlar ve bu beklenti bizim için karlı sistem gelişi için beklenti.

• Sistem emaresi olmayan marta takmaktan daha iyi en azından elle tutulur bir soğuk var.merak etme 850 -7 civarına inerse seyirlik kara dönebilir.

Sistem emaresi olmadığını kim söyledi? Ayrıca -7 bile olsa 850 de daha birsürü şart gerekiyor ne için sıradan havada cıvık kar için..Tabii sizi bilmem ama burdaki çoğu kişi için bence karnımız buna tok boşa da soğuk 8-10 derecede bol bol yağmur olsun buna değişirim.

• Olur mu hiç sistem emaresi olan Mart aslında İtalyanlar da Mart başı polar vortex bölünmesi bekliyorlar ve bu beklenti bizim için karlı sistem gelişi için beklenti.

İtalyanlar her sene soğukları kendilerine indirir.Bu sene polarvorteks bölünmesi ben görmedim uzun vade tahminlerine bakınca.Yer değiştirme olacak gibi ama bize etkisi pek olmayacağa benziyor.22 si sınırlı alan radarına girsin bakalım sinekten yağ çıkacak mı?😆

• hocam saygılar.yanı o cıvarlar olur payraz etkısı vs.yanı keske baska seyler konusabılıyor olsaydık ama olmayıncada olmuyor.sınekten yağ cıkarmaya calısıyoruz.ama 22 sınde kar yapabılecek bır sey gozukmuyor hocam sızde ıyı bılıyorsunuz.saygılar.

• hocam saygılar.yanı o cıvarlar olur payraz etkısı vs.yanı keske baska seyler konusabılıyor olsaydık ama olmayıncada olmuyor.sınekten yağ cıkarmaya calısıyoruz.ama 22 sınde kar yapabılecek bır sey gozukmuyor hocam sızde ıyı bılıyorsunuz.saygılar.

Tabiki havada kar ötesi bir beklentim yok. Önemli olan ay sonu ve ilk hafta alacağı şekil. Havada bile olsa görmenin keyfi oluyor bende...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Ben bu sene en azindan tatmin edicek kadar 7 8 cm gorucegimizi hissediyorum İstanbul olarak icimde değişik bir his var sanki anlık bir manevra üzerimize çığ aticak gibi fazla bilgim yok doğru ama modeller takip ediyorum ve dahi öyle hissediyorum inşallah bu sinerji ile getiririz