İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

 • tahmin Ar. ta¬m³n

  a. (tahmi:ni) 1. Yaklaşık olarak değerlendirme, oranlama. 2. Akla, sezgiye veya bazı verilere dayanarak olabilecek bir şeyi, bir olayı önceden kestirme, kestirim: Bu hususlardaki vesikaların azlığı maalesef ancak küçük bir ipucu üzerinde yapılan tahminlerden ibaret kalıyor. -A. H. Çelebi. 3. Önceden kestirilen, düşünülen şey:Tahminlerinde yanılmaz.

  tahmin İng. estimate

  tahmin İng. prediction

  Gelecek bir zamanın herhangi bir noktasındaki istatistiksel tesadüfi değişkenlerin büyüklüğünü tahmin etme işlemi.


  Yukarıya tahmin kelimesinin tdk daki anlamını kopyaladım ki , herkes buna göre yorumlasın .


  Asıl meziyet ,gerekli bilgi birikimine sahip olarak , tahmin yapabilmektir. Bu bir meziyettir.altın bileziktir.böyle olduğu için forumda 3-5 tahmincimiz var.


  Benim gibi forumda ,bir şeyler kapmak için veya karın nereye ,ne zaman , ne kadar yağacağını öğrenmek için bulunan ,binlerce takipçinin işi çok kolay.tahmin tutarsa ,seviniriz .tutmazsa tü kaka.bu bir erdem midir.meziyet midir? Biz hemen kolay olanı seçiyoruz.


  Tahminciyi eleştirebilmek için , yeterli bilgiye sahipmiyiz.?

 • Örneğin bugün 4 şubat hocamız ,wave 2 dalgası ile ilgili bşr görsel paylaştı.ben dahil forumun binlerce üyesi hiç bir şey anlamadı o görselden.sonra birisi gurup yapmayarak ,hocam bu ne dedi de , biz de öğrendik ne olduğunu.şimdi 4 şubat hocam bir tahmin yapsaydı , ben onu nasıl eleştirebilirdim. İnsaf yahu!

 • Cold.EFso hocam müsait olduğunuzda cevaplarsanız mutlu olurum.


  İzlanda çoğu zaman başımızın belasıydı ama ,bu sene ki gibi devasa fırtınaları ,takip ettiğim son 6-7 yıllık süreçte çok az üretti.bu durumun ,çok güçlü bir vortex ile ilgisi var mı? .teşekkür ederim.

 • Şubatta göreceğimiz modellerdeki hareketliliği martta görüyoruz hakikaten biri gidip biri geliyor 4 ŞUBAT üstadın dediği gibi sanki ocaktan şubata geçiyoruz.! KRAL İNADA BAŞLADI KAÇ GÜNCELLEMEDIR.HAYIRLISIYLA İNŞAALLAH KAR'A DOYARIZ MARTTA.

 • Yerler jilet camlar buzlu bu kış öyle tek sistem ile bitmez. Bu arada 22'si diyagram da biraz daha soğuyabilirse o sürprizi gerçekleştirebilecek gibi.

  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • Ben bu filmi bir yerden hatırlıyorum. Önümüzdeki hafta ortası şuan modellerdeki karamsarlık bir anda kalkabilir. 6 Ocak benzeri sinoptiklerde ki sistemler çok ani bir manevra ile gelmiştir. Kışın bu şekilde biteceğine inanmıyorum.

  Doğa işini bilir

 • Yerler jilet camlar buzlu bu kış öyle tek sistem ile bitmez. Bu arada 22'si diyagram da biraz daha soğuyabilirse o sürprizi gerçekleştirebilecek gibi.

  Millet marta taktı.şu 22 güçlenirse 850 de sürpriz olur.500 iyi bir kıvamda.Rüzgar yönüne bakmadım ama poyraz değilse şansımız olur ne dersiniz.zaten diyagramda kartla ilgili çok güçlü bir işaret yok günlerdir.

 • Millet marta taktı.şu 22 güçlenirse 850 de sürpriz olur.500 iyi bir kıvamda.Rüzgar yönüne bakmadım ama poyraz değilse şansımız olur ne dersiniz.zaten diyagramda kartla ilgili çok güçlü bir işaret yok günlerdir.

  sizde 22 ye taktınız yağmurun arasında 2 parça kar görünce tatmin olucak mısınız?Biz olmayacağız da o yüzden daha büyük,potansiyelli sistemler kovalamanın peşindeyiz.

 • sizde 22 ye taktınız yağmurun arasında 2 parça kar görünce tatmin olucak mısınız?Biz olmayacağız da o yüzden daha büyük,potansiyelli sistemler kovalamanın peşindeyiz.

  Sistem emaresi olmayan marta takmaktan daha iyi en azından elle tutulur bir soğuk var.merak etme 850 -7 civarına inerse seyirlik kara dönebilir.

 • Sistem emaresi olmayan marta takmaktan daha iyi en azından elle tutulur bir soğuk var.merak etme 850 -7 civarına inerse seyirlik kara dönebilir.

  Olur mu hiç sistem emaresi olan Mart aslında İtalyanlar da Mart başı polar vortex bölünmesi bekliyorlar ve bu beklenti bizim için karlı sistem gelişi için beklenti.

 • Sistem emaresi olmayan marta takmaktan daha iyi en azından elle tutulur bir soğuk var.merak etme 850 -7 civarına inerse seyirlik kara dönebilir.

  Sistem emaresi olmadığını kim söyledi? Ayrıca -7 bile olsa 850 de daha birsürü şart gerekiyor ne için sıradan havada cıvık kar için..Tabii sizi bilmem ama burdaki çoğu kişi için bence karnımız buna tok boşa da soğuk 8-10 derecede bol bol yağmur olsun buna değişirim.