İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar


 • GFS 23 Şubat gibi soğukları İstanbul ' a indirmiş. Ancak diğerlerinde henüz bir şey yok.

  Umarım senaryolar GFS ' nin dediği gibi olur. O zaman Şubat sonunu beklemeden 2. Kar dalgasını görebiliriz.

 • Bu forumda uzun zamandır bulunuyorum, karlı günlerin yanısıra karsız zamanlarda geçirdik, bilen bilir ben mart 1 dedin mi kışı kapatır önüme bakarım, bu senede farklı olmayacak, ay sonu şubat başı sistem aldık aldık almadık bence kış bitmiştir ancak bu takip edenlerin bitirmesi demek değildir, bu gözler nisan başında istanbula kar yağdığınıda görmüştür o yüzden kenara çekilip orajı beklerim.


  Ancak bunun dışında şu süreçte karalama tahtası gibi bu konuya yazan, takip edenlerle dalaşarak sürekli kış bitmiştir tarzı mesajlar atanlara yer yok, kışı bitirdiyseniz çekilin kenara gidin arşive bakın bilgi öğrenin, forumumuz hava ile ilgili ancak çok sağlam arşivi var ve birsürü şey öğrenebilirsiniz, ya da oraj zamanı olan mayıs ayına kadar başka şeylerle ilgilenin.

 • ThomYorke sanli son 2 kış çok iyiydi.Bence bu Son 2 sezonun eniyisi.

  Hadi 2018 neyse de gecen yili bu yilla karsilastiramayiz bile.Gecen yil sahillerde 8 9 kere havada kar gorduk ayrica 2 kere 50 metrelik rakimlarda ciliz ortuler vardi.23 subat sisteminde 20 cm' yi goren yerler vardi.Gecen kis su ana kadar bu kisin en az 2 3 kat daha guzel halidir.2018 bayagi kotuydu ama o da kil payi bu yildan iyi bence.Son bir sistemle iyi bir kar alirsak 2 yili da gecebiliriz hala.Su an en kotusu.

 • ThomYorke sanli son 2 kış çok iyiydi.Bence bu Son 2 sezonun eniyisi.

  2019>2020>2018 (bence)


  2019'da özellikle ilk yarı sıklık açısından efsaneydi, haftada bir havada karlık sistem indi. 2018'i hatırlamak bile istemiyorum, o sene yaşanan herşey üzerimde travma bıraktı. Şu an ki sahip olduğum fikir ve bilgilerimi bile kökten etkiledi.

  There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...  Edited once, last by Vintersaga ().

 • 2019>2020>2018 (bence)


  2019'da özellikle ilk yarı efsaneydi, haftada bir havada karlık sistem indi. 2018'i hatırlamak bile istemiyorum, o sene yaşanan herşey üzerimde travma bıraktı. Şu an ki sahip olduğum fikir ve bilgilerimi bile kökten etkiledi.

  Yüksek orandaki şehirleşme bütün hocalarımızın bilgilerini kökten etkilemiş gibi gözüküyor hocam... İstanbulun nüfusu 20 milyona dayanacak 10 sene içinde. 20 milyonluk bir şehrin ısıya etkisi çok büyük oluyor haliyle. Artık çocuklarımıza, torunlarımıza yaşadığımız sistemleri anlatırız.

 • Yüksek orandaki şehirleşme bütün hocalarımızın bilgilerini kökten etkilemiş gibi gözüküyor hocam... İstanbulun nüfusu 20 milyona dayanacak 10 sene içinde. 20 milyonluk bir şehrin ısıya etkisi çok büyük oluyor haliyle. Artık çocuklarımıza, torunlarımıza yaşadığımız sistemleri anlatırız.

  Kesinlikle, maalesef hocam. Her sistem için olmasa bile sınırda sistemler özelinde baya sıkıntı çıkıyor artık. Bence psikolojik sınır -8 artık yavaş yavaş -10'a doğru kaymalı. -8'in o koyu lacivertliği bana heyecan vermiyor artık, hemen destekleyecek yan faktör arıyor insan(karayel, sibirya, çok soğuk 500 hPa gibi). Isı adasının toplam yağışa etkisi de fazlasıyla mevcut.

  There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change... • Kesinlikle, maalesef hocam. Her sistem için olmasa bile sınırda sistemler özelinde baya sıkıntı çıkıyor artık. Bence psikolojik sınır -8 artık yavaş yavaş -10'a doğru kaymalı. -8'in o koyu lacivertliği bana heyecan vermiyor artık, hemen destekleyecek yan faktör arıyor insan(karayel, sibirya, çok soğuk 500 hPa gibi). Isı adasının toplam yağışa etkisi de fazlasıyla mevcut.

  Hocam -12 bile beni tedirgin ediyor artık.Bizdeki şansızlık ile -12 girse bile bu sefer yağış olmaz ya da rüzgar karayele dönmez..X/

 • Normalde sikloncu değilim ama bu saatten sonra gelirse siklonla gelsin kazığına alışkınız ama uygun sinoptikle gelirse bizi o kesecek gibi görünüyor, bu sene DEK li sistemler için uygun değil yb çok yakında konumlanıyor, tabiki her zaman aynı olacak diye bir kaide yok, bakalım ay sonu ne gelecek, yakında yansımaya başlar modellere..

 • Yüksek orandaki şehirleşme bütün hocalarımızın bilgilerini kökten etkilemiş gibi gözüküyor hocam... İstanbulun nüfusu 20 milyona dayanacak 10 sene içinde. 20 milyonluk bir şehrin ısıya etkisi çok büyük oluyor haliyle. Artık çocuklarımıza, torunlarımıza yaşadığımız sistemleri anlatırız.

  Hocam hadi istanbulda nüfus fazla ısı oluyor ya biz ? Ne nüfus var nede soğuk sıkıntısı var bu sene havada 1 kere gorebildik yagmur bile yagmadi dogru duzgun