İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mayıs değil de Nisan doğrudur...

archivesnh-1997-4-10-0-1.png

Hay çok yaşa @4 Şubat hangi sene olduğunu ve ne zaman olduğunu yılardır hatırlamaya çalışıyordum. Hatta o sene diğer senelere göre az karlı bir kıştı. Şimdi karşılaştırsak muhteşemdi belki ama :)

• Şanlıurfaya bile kar yağmış siz düşünün :)

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.

• Nisan'da Mayıs'da yağacak kardan İstanbul'a cacık olmaz.Anca havada görürsünüz.Ne olacaksa Mart'ın 5-10'una kadar olur.Sonrası için hevesli olmayın derim.

• Genç arkadaşlar bilmeyebilir ancak Mayıs başında İstanbul ' a kar yağdığına şahit oldum.

Eski evimizin bahçesinde bulunan kiraz ağacından kar kürüyerek kiraz kopardığımı bilirim.

Bunlar bazı arkadaşlara absürt gelebilir ancak tamamen yaşanmış gerçeklerdir.

Dolayısı ile İstanbul her iklimi içerisinde barındırabilen Kuzeyden ani gelebilecek Jet akımlarına da açık konumdadır.

Sonuç olarak İstanbul sürprizleri sever , bu sene veya başka sene ancak mutlaka güzel sürprizler göreceğiz.

Hocam olabilir bende yağmasını isterim inanıyorum da ama mayıs ayı yağan kardan ne olacak burda sanki azlağ destekleyenleri troller gibi bir durum oldu yada ben yanlış anladım. Bol karlı günler

• bile derken?karasal iklim etkisinde olan bir kent sonuçta.2007 de çook daha sıddetlısını yasamıstı..

uzun bir aradan sonra iyi gelmiştir yani.

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.

• Bu sene kış mevsimi geç geldi. Ancak biz dışında her bölgeye çok iyi geldi. Yıllar sonra mersine bile kar yağdı sıfır noktasına. Yani biz ve Marmara dışında herkese kış nasıl diye sorsak sert ve güzel geçti diyecektir. Ancak bizim için berbat. Böyle bir kış daha önce oldu mu hatırlamıyorum. Bzşşm için kötü diğer yerler için güzel.

• Kardeşimin doğduğu gün 10 Nisan 1997 Ben 7 yaşındaydım Nevşehir’de 30 cm civarı kar vardı 😊

hocam 2015 te 23 nisanda ordaydım ben o zaman da karlıydı oralar rakımı 1200 mt civarı normal iç anadoluya mayıs da bile kar yağdığı olmuştur istanbulda aydos gibi yüksek yerlere mayıste sulu kar kky yağmıştır ama mesela 19 nisan 1929 da sağlam kar yağmıştır istanbula -12 ile ama nisan aşırı nadirdir gene de mart da bence artık çok düşük ihtimal 29 şubata kadar modelleri takip ederim sonra bir ışık yoksa bir daha ki kışa deriz

• hocam 2015 te 23 nisanda ordaydım ben o zaman da karlıydı oralar rakımı 1200 mt civarı normal iç anadoluya mayıs da bile kar yağdığı olmuştur istanbulda aydos gibi yüksek yerlere mayıste sulu kar kky yağmıştır ama mesela 19 nisan 1929 da sağlam kar yağmıştır istanbula -12 ile ama nisan aşırı nadirdir gene de mart da bence artık çok düşük ihtimal 29 şubata kadar modelleri takip ederim sonra bir ışık yoksa bir daha ki kışa deriz

Nasipten öteye yol yoktur, elimizden gelmeyen şeyler için kendimizi yıpratmaya üzmeye gerek yok.

Ben İstanbul’a kar yağmasını gerçekten çok istiyordum 3 senedir düzgün bir kar alamadı oralar diye biliyorum belki 4 senedir tam emin değilim ama olmayınca olmuyor işte. Mesele bunu saplantı yapmamak ☺️

• vay be hatayda bile kar tatili verilmiş ülkemiz adına geyet güzel verimli bır kış geçiriyoruz umarım kış bitmeden marmara bölgeside güzel bir sistem yakalar

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Nasipten öteye yol yoktur, elimizden gelmeyen şeyler için kendimizi yıpratmaya üzmeye gerek yok.

Ben İstanbul’a kar yağmasını gerçekten çok istiyordum 3 senedir düzgün bir kar alamadı oralar diye biliyorum belki 4 senedir tam emin değilim ama olmayınca olmuyor işte. Mesele bunu saplantı yapmamak ☺️

4 olacak gibi valla ben 2006 dan beri hatırlıyorum kışları o zamandan bu zamana en kötü dönem budur 2007 ile 2014 bile şu 3 kıştan daha iyiydi artık o kadar kar alıyorduk ki 31 aralık 2015e burun kıvırmıştım düşünün ki 20 cmden fazla kar vardı konumumda

• 4 olacak gibi valla ben 2006 dan beri hatırlıyorum kışları o zamandan bu zamana en kötü dönem budur 2007 ile 2014 bile şu 3 kıştan daha iyiydi artık o kadar kar alıyorduk ki 31 aralık 2015e burun kıvırmıştım düşünün ki 20 cmden fazla kar vardı konumumda

2014 Denildiği zaman tüylerim diken diken oluyor 😊

2006 Kışı ülkenin çoğu yeri için iyi bir kıştı, ama ilkbaharı çok kuraktı.

2007 Kışı iç bölgeler iç berbattı fakat ilkbaharı çok yağışlı geçti.

Seneden seneye değişiyor bir sene bir seneyi tutmuyor.

İstanbul en azından yılın her mevsimi yağış alan bir şehir. Temmuzdan Eylül sonuna kadar burda toplasan 20 kg düşmüyor 😂