İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Rize de ki kuzenimle görüstüm . Cayelinde oturuyorlar. Kar hic durmadi dün sabahtan beri dedi. Yaklasik 1 metre olmus sahilde. Koylere ulasilamiyor diyor. Inanilmaz bir firtina var diyor

• Sadece bir korkum var... Oda bu ay sonu gibi gözüken sistemi Karadeniz'e yada balkanlara kaçırmammız olacaktır. Eğer öyle olursa ben kafayı sıyırtırım... Yatırın beni tımarhaneye yeminle.

Berkay34 hocam öyle birşey olursa beraber gidelim tımarhaneye eğer efsane sistem gelirse salıversinler bizi :D

• Merak ettiğim nokta neden 14-15 Şubat? Anladığım kadarıyla şu an hiçbir model o tarihleri görmüyor. Efsane-Semih hocam bu belirsizlikte o tarihler için risk alıyorsa demek ki tatmin edici birşeyler görüyor olmalı. Yoksa yükseklerde 10-15 cm kar birikintisi yapacak bir sistem için(gelsin ona da şükür) riske girip açık tarih vereceğini düşünmüyorum.

• Ay sonu gelecek sistem batılı gelecektir inşallah. Öyle olursa eğer bu sene ihya olmayan bölge kalmayacak kış için. Ama şu var Şubat ay sonları mart başı karadeniz sistemleri meşhurdur. İstanbul baba sistemleri genelde 15 ocak 15 şubat arası alıyor. Ama istatistikler son yıllarda anlamsız kaldı buda bir gerçek.

• Sadece merak ettiğim için soruyorum. Diyeceğim şeyin gerçekleşmesi tabiki imkansız ama ne olur diye soruyorum; Ağustos ayında deniz sıcaklıkları 25-30 derecelerdeyken bir anda 500 de -40 lık 850de -16 lık çekirdek gelse ne olurdu?? Sürekli kırmızı deklermi dersin hortumlar mı dersin, dolular mı dersin metrelerce kar mı dersin. Süper hücremi dersin ne ararsan olurdu herhalde bir kaç gün içinde... Afet olurdu bu işte...