İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ha 2018 ha 2020 ne farkı var?Biri Doğu Karadeniz'e kaçtı biri Avrupa'ya.İkisinde de avucumuzu yaladık.Kimse bundan sonra boş boş beklenti yükseltmesin sonuç ortada işte.İstanbul'a kar yağmayacak deyin yüzde 80 haklı çıkarsınız.

Amerika'yı baştan keşfetmişsiniz, tebrik ederim.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• beklentilerde biraz fazla duygusaliz.butun mesele bu..akdeniz kusagiyiz sonucta.

Hocam ama İstanbul konum olarak soğuk sistemlere açık bir yerde bence eski kışlarda hep geliyormuş yani kuzeyimiz de şimdiki gibi değil hep soğukmuş azor az kafayı kaldırınca gelebiliyormuş soğuklar şimdi biraz daha ekstren olaylar olmalı kar için maalesef sıkıntı orda

• Benim hâla merak ettiğim ve öğrenmek istediğim birşey var. Mesela modelde sibiryadan gelen -4 -6 lar gözüküyor. Bu normalde kıyı kesimlere kar yapacak bir soğuk. ( Sibiryadan geldiği için). Ama modelin kar haritası hiç de öyle demiyor. Kıyı kesmin hiçbirine kar vermiyor. O zaman sibirya kaynaklı soğukla denizel kökenli soğunun ne farkı kalıyor ?

• Sadede İstanbulluların bu sistemde tamammen içini döken emoji(:bawling::31582) Karadeniz konusunu okudukça içim kan ağlıyor... Artık bizede gelemsi lazım sabır tükeniyor maalesef... Geldi bunada Şükür ama böyle stresli değil, böyle aklın radarda sıcaklık uydumu derdine bakmıyacağın. Dek de her yeri etkileyecek, siklonsa dibine vuracak olanları lazım bize... Bu senede olmazsa istatiksel olarak arayı en çok açtığımız kış olacak... Mesala ikibin onlu yıllar 2010 2012 2015 2016 2017 arka arkaya güzel sistemler geldi. Ama ne olduysa 2018 büyük balık kaçtı orta Avrupaya. 2019 Sınırda sistemlerinin en çok olduğu zamandı. 2020 Umarım akıllarımızda Karadeniz'e kaçan sistem olarak kalmaz. Ya tabii buraya da inşallah getirir bir sistem Allah'ım ama zamanın artık geçtiğini düşünüyorum artık en kısa zamanda gelmesi dileği ile... Ben sıkılmaya başladım kolay kolay demem hatta sinerijim hep yüksektir beni bilen bilir, ama gerçekten şuan sıkıldım... Hayırlısı olsun... İyi günler...

2013-2014 ikilisini 2019-2020 ye kar olarak tercih ederim. Yağmurunu değil tabi yağış olarak kuraktı bu 2 yıl.

• 2013-2014 ikilisi 2019-2020 ikilisinden her türlü daha iyi bana göre. O 2 yıl da kar yağmıştı ve okullar tatil olmuştu diye hatırlıyorum. Yolları kapatan bir kar dı

• Ben inanıyorum ki Şubat bitmeden öyle bir kar gelecekki 2004 e kadar tüm efsaneleri sildirecek ve adını tarihe yazdıracak bunu azlag olarak anacağız inşaallah ilerde bu yazimi tüm marmaralılar unutmayın not edin bir kenara yakında modellerde gözükür Semih hocaninda dediği gibi ümidinizi kesmeyin hicbirzaman ve unutmayın 87 karı son gün modellere girmişti bazı durumlar vardır 10 gün önce bilirsin ama bazilarindada Allah'ın takdiri işte onu kimse bilemez ben ona inananlardanim