İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Rize resmen gömülmüş.Karadeniz kameralarına bu kadar çok bakıcağım hiç aklıma gelmezdi.

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Sesizlik hakim, site artık kasmıyor. Moraller bozuk çok belli. Karadeniz mini bir efsane yaşadı. En azından geçen sene gibi değil. Türkiyenin gerisi tatmin edici yağışlar aldı. Sıra İstanbul da inşallah. Ama maalesef zaman da daralıyor. 2 aydır gelmeyen sistem 1 ay gibi bir süremiz kalmışken gelir mi? İşte bu çok zor bir soru. Efsane Semih gelecek diyor ona güveniyoruz. 2017 de kimse bilemezken o ısrarla gelecek diyordu. Ve sonuçta haklı çıkmıştı.

• Fatih'te zaten çatılar vardı beyaz olan onlarda hiç bir şey kalmadı. Dün Üsküdar sahildeydim hipotermi yapacak derecede fırtına vardı ve saat 19'a kadar kar yağdı.

Bundan sonraki süreçte artık tatmin edici kar gelir mi çok umutlu değilim açıkçası. Çünkü 3 senedir gözüküp de bozulan sistemler silsilesi yaşıyoruz. Bahtsızız kabul edelim. Belki de İstanbulun doğasıyla bu kadar oynamaktan dolayı soğuk havayı başka yerlere kaptırıyoruz bunları da düşünmek lazım.

Ayın 20sinde Erasmus için Varşova'ya gidiyorum. Artık Polonya karının kışının içine dalacağım. İstanbul halkına sabırlar dilerim. Eğer ben gidince orada da kar göremezsem kendimi Baltık denizinin buzlu sularına bırakıp Norveç uskumrusu olarak hayatıma devam edeceğim. İyi forumlar.

• Sadede İstanbulluların bu sistemde tamammen içini döken emoji(:bawling::31582) Karadeniz konusunu okudukça içim kan ağlıyor... Artık bizede gelemsi lazım sabır tükeniyor maalesef... Geldi bunada Şükür ama böyle stresli değil, böyle aklın radarda sıcaklık uydumu derdine bakmıyacağın. Dek de her yeri etkileyecek, siklonsa dibine vuracak olanları lazım bize... Bu senede olmazsa istatiksel olarak arayı en çok açtığımız kış olacak... Mesala ikibin onlu yıllar 2010 2012 2015 2016 2017 arka arkaya güzel sistemler geldi. Ama ne olduysa 2018 büyük balık kaçtı orta Avrupaya. 2019 Sınırda sistemlerinin en çok olduğu zamandı. 2020 Umarım akıllarımızda Karadeniz'e kaçan sistem olarak kalmaz. Ya tabii buraya da inşallah getirir bir sistem Allah'ım ama zamanın artık geçtiğini düşünüyorum artık en kısa zamanda gelmesi dileği ile... Ben sıkılmaya başladım kolay kolay demem hatta sinerijim hep yüksektir beni bilen bilir, ama gerçekten şuan sıkıldım... Hayırlısı olsun... İyi günler...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Fatih'te zaten çatılar vardı beyaz olan onlarda hiç bir şey kalmadı. Dün Üsküdar sahildeydim hipotermi yapacak derecede fırtına vardı ve saat 19'a kadar kar yağdı.

Bundan sonraki süreçte artık tatmin edici kar gelir mi çok umutlu değilim açıkçası. Çünkü 3 senedir gözüküp de bozulan sistemler silsilesi yaşıyoruz. Bahtsızız kabul edelim. Belki de İstanbulun doğasıyla bu kadar oynamaktan dolayı soğuk havayı başka yerlere kaptırıyoruz bunları da düşünmek lazım.

Ayın 20sinde Erasmus için Varşova'ya gidiyorum. Artık Polonya karının kışının içine dalacağım. İstanbul halkına sabırlar dilerim. Eğer ben gidince orada da kar göremezsem kendimi Baltık denizinin buzlu sularına bırakıp Norveç uskumrusu olarak hayatıma devam edeceğim. İyi forumlar.

Oralarda da kar yok. İsveç, Finlandiya ve Norveç'in kuzey kısımları hariç hiçbir Avrupa şehrinde kayda değer kar yok henüz. Sen şimdiden uskumru olma şartlarını araştır:hfyeni (18): Bu arada şimdiden iyi eğlenceler :)

• 20 gün sonra şubat bitiyor ne alırsak 20 gün içinde alıcaz mart ayında kar yağma olasılığı çok düşük yağsada hava da görürüz önümüzdeki 20 gün içinde hiç bişey olmassa kış bitmiş demektir buda benim tahminim .