İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar


 • Bir yerde bir yanlışlık var ki modeller vs tutmuyor. Aynı teknik kullanımı, kalıplaşmış formulasyon ısrarı büyük yobazlık geliyor bana. Son yıllardaki tahminlerdeki tutarsızlık istikrarı yanlışlığın delili gibi.

 • Sorun sicaklik degildi.Yagis alamadik ki cepheden dogru duzgun su ana kadar.Sehirde 2 cm'yi gecen kac yer vardir? Beklentilerin asagisinda kaldi yuksekler de cephe guzel yagis birakamadi.Dekler anadolu yakasini mutlu edebilir bakalim.

 • GFS 12z Skew-T grafiklerine göre 1-2 parça şey yazalım.  Saat 9'a ait bu grafik tepe enverziyonun 650 hPa yani yaklaşık, 4 km civarında olacağını ifade ediyor. Çok güzel bir değer bu. Rüzgar yönünün tam yıldız olması beklenirken, rüzgar şiiri muazzam. Yani yerden neredeyse 300 hPa'ya kadar yönde sapma yok. Yer seviyesinde 20 knot rüzgarda DEK için ideal. Nem durumu fena değil. Bu saatte etkili organize kütleler gözlemleyebiliriz. Rüzgar yönü ve sistem merkezinin doğu da olması sebebiyle boğazın ve doğusunun daha şanslı olacağını ifade edebiliriz ama DEK birazda nasip kısmet işi. Kesinlik yoktur.


  Bu sondu, benden bu kadar.


  İyi geceler...

  There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change... • Yani hocam Anadolu yakası deklerden sabah 9 a kadar faydanlanır dime ?

  Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

 • Sen ki 2004' te bogazin halatini bile koparmis, 2006 da tramvayi kara saplanmis, 2012 de yer yer metrelik kar almis, yilbasinda 30 40 cm kar almis, 2015 te 50 cm dek almis, 2017 de siklonun dibine vurmus aziz sehirsin.


  Bu sistemde alacagimiz cerezlik ortu kimseyi kesmez. Iciniz ferah olsun. #15subattansonra yukarida sayidigim sistemlerden birine benzer sisteme hazirlik yapin. Bu sistem bitince gereken aciklamayi yapacagim.

  . Sistem sonrası açıklamayı merakla bekliyoruz:)

 • Pendiğin yükseklerinde çok güzel kar var. Aydosun etekleri. Ancak rakım düştükçe örtü düşüyor. Yağış gerçekten beklenilenin altında kaldı.Cepheden adam akıllı 2 saat yararlanabildik.

 • İstanbul'un denizleri Rize'den çok mamafih cepheyi - kütleyi tutacak 4 Bin mtlik kaçkar sıra dağları yok.


  Bakınız Trabzon radarına dağlar nasıl tutuyor kütleyi


  Artacak olan soğuma ile birlikte takriben asgari 12 saat boyunca dek takibi yapılacak


  Cephe yağışı çok az oldu. İstanbul bölge cevizliye 2 kg ancak düştü. 24 saatlik yağış rekoru Yalova sugören ve Şile darlık 21kg ve 16 kg