İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar ne bekliyordunuz ki. Sistem zaten Doğuluydu en baştan beri. Bizim konuşmamız gereken milyon dolarlık bütçeye sahip modellerin bu rezalet değişimleri. Yarın daha da kötüsü olabilir. Ama olumlu yönde gelişme beklemek son üç seneye göre söylüyorum bunu hayal. Olumsuz senaryo neyse ona evrilecektir modeller.

• Son günlerde hosting kaynaklı problemler bugünde yükseltme yaparken karşılaştığımız anlam veremediğimiz sıkıntılarla uğraşırken, sistem ne halde geliyor mu; İstanbul ne olacak derken, halimizi, stres ve sıkıntımızı bir biz bir Rabbimiz görüyor.

Herşeye rağmen bizlere desteğini esirgemeyen siz değerli üyelerimize teşekkürü bir borç biliyor, özellikle bazı istemeyeceğimiz şekilde gerçekleşen tepkileri şaşkınlıkla izliyoruz. Elbette tepkilere açığız ancak her şeyin bir yolu yordamı olduğu gibi tepkiyi dile getirmeninde bir yolu yordamı olduğunu düşünüyoruz.

Forum yönetimi olarak forumun sorunsuz işleyişi için elimizden geleni hatta fazlasını yaptığımızı bilmenizi istiyor, anlayışınız için tekrar teşekkür ediyoruz.

• bende buradan yonetime seslenmek istiyorum resmen telefonumu bilgisayarimi kiricam giremiyorum abi yok patliyor resmen kendimdemi pcdemi hattimdami sorun var diyip duruyorum 2012 den beri bu forumdayim hepte bu forumun atmosferini cok seviyorum bu ortam beraber guzel cok guzel insanlar abiler kardesler tanidim burda beni bu foruma sevdiren Hava_Forum hocamizin buradaki varlığıdır. onun sayesinde sizin gibi guzel yurekli insanlarla tanisma farkindaligi bulmuş oldum lutfen yardimci olmak isterim hangi server iyisi hangisi en iyisi ise ona geçelim eminim benim gibi dusunen cok vardir bagis niteliginde yardim yapabiliriz ben kendi adima konusuyorum Saygılar sevgiler herkese

• bende buradan yonetime seslenmek istiyorum resmen telefonumu bilgisayarimi kiricam giremiyorum abi yok patliyor resmen kendimdemi pcdemi hattimdami sorun var diyip duruyorum 2012 den beri bu forumdayim hepte bu forumun atmosferini cok seviyorum bu ortam beraber guzel cok guzel insanlar abiler kardesler tanidim burda beni bu foruma sevdiren Hava_Forum hocamizin buradaki varlığıdır. onun sayesinde sizin gibi guzel yurekli insanlarla tanisma farkindaligi bulmuş oldum lutfen yardimci olmak isterim hangi server iyisi hangisi en iyisi ise ona geçelim eminim benim gibi dusunen cok vardir bagis niteliginde yardim yapabiliriz ben kendi adima konusuyorum Saygılar sevgiler herkese

İnanın her şeyi düşünüyoruz ama maddi yardımı değil biz öyle bir yer değiliz.Sıkıntı şu kış sezonu tam bitmeden farklı seçenekleri de tam düşünemiyoruz problem orada elimizdeki mevcut imkanlarla şimdiki halini güzelleştirmeye çalışıyoruz.Bizim problemimiz asla maddi değil sakın böyle düşünmeyin olsa bile bundan haberiniz dahi olmaz.Anlayışınız için teşekkürler.

• Asiri yuklenme var. 3 yildir dogru durust kar almamizdan kaynakli olsa gerek. Az daha sabredin hallediliyor. Yazar arkadaslarda site ile alakali sikintilarini yonetim bolumunden yaparlarsa sevinirim..

• İlk sistem siklon etkisinde olduğu için beklentiyi minimum tutmak gerekti. Bana son 20 sene içinde "Efsaneler" dışında siklon etkisi ile İstanbul'da kaç kere soğuk ile yağışın aynı anda çakışıp kara çevirdiği veya yağmura çevirmeyen kar aldığımızı söyleyebilecek olan var mı? . Açıkçası İstanbul adına DEK severim. Cuma akşamı giriş yapacak sistemi rafa kaldıranlar sabah uyandıklarında gözlerine inanamayacaklar :) Belki kısa süreli bir sistem olacak ama oldukça etkili olacağına inanıyorum. Buda veri ile değil 30 senedir canlı hava takip ettiğim tecrübeyle yaptığım bir yorumdur.