İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eğer bu şekilde gelirse biz de #15şubattansonra kar görürüz. Ümidimizi kesip kışı bitirmek yok. #OKarBurayaGelecek! az daha sabır...

Not:Eğer çok karamsarlık içeren bir mesaj yazdıysam silebilirsiniz,bir sıkıntı olmaz benim için.

Yönetici arkadaşlar,önceki sayfalarda yazdığım mesajın çok karamsarlık içerdiğini düşünen varsa mesaj silinebilir. Ben bu karamsarlık kadrosuna dahil olmak istemiyorum ben umutlu olmak istiyorum.

hava-kars323 hava-kars323 <3 DEK Candır Gerisi Yalan <3 hava-kars323 hava-kars323

• Arkadaşlar sistme anı ara saate kalıyor, bu kadar her güncelleme de ayrı şerbet vermeyi bırakın lütfen... Cuma akşam 6 dan sonra ilk cephesel geçiş var ve ardından Anadolu yakası daha şanslı olamak üzere dek geçişi var. Buradan sonra modelleri takip etmeye gerek yok! Anı yaşayacağız. Cuma akşamı burası bayram yerine dönecek, yükseklerde örtü de olacak. Kıyı kesimler havada kar da görecek hatta ince bir örtüde olabilir. Ama yüksek kesimler özelliklede Anadolu yakası daha şanslı... Yani kısacası dediğim gibi anı yaşıyacağız... Az kaldı yarın Perşembe sonra cuma ne kalıdı ki. Yarın içinde ihtimal var bu arada yüksek kesimler için... Çok kendinizi sıkmışsınız yazılan mesajlardan öyle anlıyorum...

Hepinize iyi akşamlar,

Kalın sağlıcakla...

Sabaha göre değil dün akşama göre baktığın zaman doğuladığı çok bariz belli oluyor.

• Arkadaşlar sistme anı ara saate kalıyor, bu kadar her güncelleme de ayrı şerbet vermeyi bırakın lütfen... Cuma akşam 6 dan sonra ilk cephesel geçiş var ve ardından Anadolu yakası daha şanslı olamak üzere dek geçişi var. Buradan sonra modelleri takip etmeye gerek yok! Anı yaşayacağız. Cuma akşamı burası bayram yerine dönecek, yükseklerde örtü de olacak. Kıyı kesimler havada kar da görecek hatta ince bir örtüde olabilir. Ama yüksek kesimler özelliklede Anadolu yakası daha şanslı... Yani kısacası dediğim gibi anı yaşıyacağız... Az kaldı yarın Perşembe sonra cuma ne kalıdı ki. Yarın içinde ihtimal var bu arada yüksek kesimler için... Çok kendinizi sıkmışsınız yazılan mesajlardan öyle anlıyorum...

Hepinize iyi akşamlar,

Kalın sağlıcakla...

Berkay34 Peki o halde ben de bir soru sorayım size. Ağırlıklı olarak Anadolu Yakası demişsiniz peki Boğaz Hattı ve Bakırköy-Fatih-Zeytinburnu hattı da faydalanabilir mi DEK'lerden ?

hava-kars323 hava-kars323 <3 DEK Candır Gerisi Yalan <3 hava-kars323 hava-kars323

• Ya abi 2 senedir bu forumdayım yazmam hiç ama her güncellemeyle bi modeli kral bi modeli rezil ediyosunuz yapmayın abi üzülüyosunuz sonra sakin kalın ve sistemi yaşayın

• bu kadar yenı rumuz nereden cıktı?neredeyse kımseyı tanımıyorum..sıte bana bugun her anlamda cok tuhaf geldı:)

bu arada ecm de ara saatlerı goremıyoruz.24 saatte bır cıktı verdıgı ıcın.zaten sıstem 24 saat cıvarı.yagıs her cıktıda cok farklı cıkabılır halıyle.

sureklı aynı olumsuz seylerı yazmakla sıstem gelmiyor.ne gelirse odur kısmetımız..o kadar

• Bugün öğle saatlerinde birkaç gök gürültüsü oldu özellikle iş çıkış saati öyle bir karardı ki hava sağanağa silecek dayanmadı bir ara.Sistem bence model ile uyumlu gidiyor 16 derece hava 1-2 saat içinde karayel ile 8'e indi cephe arkası yeniden lodosa döndü.Sabah erken saatlerde yeniden karayele dönüp havayı soğutmaya devam edecek.Ferhatpaşa'da karın 14:00-15:00 arası başlaması bekleniyor heyecanla bekliyorum herkes gibi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Çok yazacak şey var da, neyse bu coğrafya ya sağlam sistem gelmez, biz günlerdir bu sistem için mi uğraştık durduk ne 6 şubatı adam akıllı nede 8 9 şubatı adam akıllı, havada kar görmek nedir, ben bu sisteme sistem demem sistemcik bile demem benim için sistem demek kıyılar minimum 25 cm kar demek kusura bakmayın.

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Maalesef yine bicak sirti bir sistem İstanbul icin yarin aksama dogru basliyacak kar hafif ortu birakma durumu var ama hen akabinde sicaklik 5 derelere kadar cikacagi icin eriyecek..koca cuma gunu geceye kadar hic bir aksiyon yok..gece dek gecisleri kiyilarda dahil ortu birakacak ama belki bir kac cm..sistem nerden nerelere geldi inanamiyorum..insallah olumlu gelismeler olur ama ben suan hayal kirikligi yasiyorum acikcasi..beni tatmin etmeyecek sizi edermi bilemem..

• Yarınki sistemle alakalı net bir durum yok karın ne zaman başlayacağı ile ilgili kimse kafasından zaman dilimi vermesin yaşa-gör sistemi... Bakarsın sürpriz olmuş 8 9 gibi başlamış bakarsın öğlen başlamış zaman dilimi çok azaldı. Model takip etmeye gerek yok. 2.sistem için bile modele bakmaya gerek yok..

• 6 9 Şubat arası sistemimizde başta;

6 Şubat sabahı ve 7 Şubat sabahı 850hPa sıcaklıkları -10 idi.

7 Şubat öğlende sıcaklık -5lere yükselip

8 şubatta -13'e iniyordu.

Şimdi ise;

6 Şubat sabahı yok oldu,

Sıcaklık en erken 6 Şubat akşamı düşüyor,

6 Şubatta 850hPa sıcaklığı en fazla -7ya düşüyor,

7 Şubat için ise sistem yok olmuş gözüküyor,

8 Şubat ise en düşük -12ye gerilemiş gözüküyor.

Görünen o ki; ikinci sistem de her güncellemede kötüleşe kötüleşe sulu kara çevirecek. Yani bu sistemlere ne oldu, bu atmosfere oldu, bu verilere ne oldu hiç bir şey anlayamıyorum.

Yorumsuz..