İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hocam yazdıklarından anladıgım seyırlık dısında kar yok belkıde kıyılarda persembe kar görmıcez başkaları sabah 10da baslıyacak diye gordum ama hayırlısı artık

• hocam yazdıklarından anladıgım seyırlık dısında kar yok belkıde kıyılarda persembe kar görmıcez başkaları sabah 10da baslıyacak diye gordum ama hayırlısı artık

ilk salınımda birşey görmeyiz kıyılar olarak bence havada belki ikinci çoşturur inş

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜

• Geçen yıl 23-24 Şubat sisteminden çok daha iyi görünüyor cuma akşamı ile Cumartesi akşamı arası.O zaman kar iyi yağıyodu ama şakır şakır eriyerek.Ancak 850de -7 500de -26 varmış o zaman.Şimdi 500de -35 850de -13 var.Düşünün bir geçen yılı.En güzel örnekleme bu geldi aklıma.

• İkincinin vade yaklaştıkça güzelleşmesine o kadar sevindikki ilkinin elimizden kaydığını görememişiz gibi geldi skew-t analizinde. Kıyılar perşembe seyirlik-ince örtüden fazla bir şey göremez o da kısa süreliğine.

Hocam sıcaklıklar özellikle yüksekler için 12.00 civarında kar değerlerine inmiş olacağa benziyor, karayel etkili fakat kıyılar için net söz veremem. Yıldıza meyletmesi bile çok şey değiştirebilir. Temel sorun öğleden itibaren modeller çok düşük ekolu kütleler öngörüyor. 6 saatlik toplam ECMWF'de 2 mm'yi geçmiyor misal. Yarın akşamı da net bekleyelim artık, bu tarz siklonlu sistemlerde son akşam daha detaylı yardımcı olmayı seviyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Ne için heyecanlanıyoruz biz onu merak ettim .İlk salınım için elde tutulan bir durum yok

İstanbul WRF kar yağışı 11'de başlayacak diyor.

Ayrıca öğleden sonra da bayağı bir DEK öngörüyor.

Büyük alanlı modeller çözemiyor.

• Einmal editiert, zuletzt von isobarmania ()

• Birinci sistemi küçümseyenler çok fena yanılacaklar zira güzel kar göreceğiz örtü de olacak inşallah zamanı gelince bunları hatırlatacağım nasipse

eger dedıgınız gıbı olursa.sanırım en az 100 defa ben demıstım dıyecegınız ıcın hıc unutmayız zaten:)