İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırlı akşamlar merakımdan soruyorum .Grupta yaş ortalaması kaç. Dağa düne kadar kış bitti diyenler vardı. Şimdi sistem beğenmeyen arkadaşlar var.Bide grupta dikkatimi çekti herkes üstat. Sakın yanlış anlamayın ben çözemedim. Selamlar olsun gönlü güzel insanlara.

Hocam bir laf vardır ya "mayfacılık oynuyorlar", bizde de bunun farklı hali :D

• Bu dakikadan sonra son bir düzelme hamlesi beklemiyorum. Alıştık istanbul olarak özellikle bu son 48 saat kötü sürprizlerine! Ama gerçek şu çok yıpratıyor insanı.

Hepinizi çok iyi anlıyorum bir kar sever olarak. Senenin kapanışının halen daha kuvvetli bir sistemle olacağını öngörmeye devam ediyorum.

Sevgiler selamlar ?(

• Bu dakikadan sonra son bir düzelme hamlesi beklemiyorum. Alıştık istanbul olarak özellikle bu son 48 saat kötü sürprizlerine! Ama gerçek şu çok yıpratıyor insanı.

Hepinizi çok iyi anlıyorum bir kar sever olarak. Senenin kapanışının halen daha kuvvetli bir sistemle olacağını öngörmeye devam ediyorum.

Sevgiler selamlar ?(

Malesef bıktık ve usandık bu kadar emeğe yazık hocam malesef. 48 H da bile böyle değişim olucaksa, artık kelimeler tükenmiş demektir.

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

Sevgiler selamlar ?(

Bence hala bi umut var ya. :( bu sabah güncellemeler önemli ve ecmwf.

• İstanbul ,ataköy sahilde oturan biri olarak, çok büyük bir beklentim yok şahsen. Daha çok , aslında, doğu marmara ve karadeniz bölgelerine yarayan bir sistem görüntüsü veriyor. Örtude olacak yerler de olur gibi, istanbulda ama kendi konumumda çokta beklentim yok. Çok şükür, kar da görürüz ,fırtına da görürüz. İns,hem bize ,hemde ülkeye faydalı yagislar ve kar yagislari olur..Ecmw, nediyecek birde onu takip ederiz...

• 23-24 şubat sistemini unutuyorsunuz 1 gün kala sistem kalmamıştı ama sistem anı ben alamasam da 150 metre üstü 15-20 cm örtü aldı 2 gün aralıksız kar yağdı artık sınırlı alan modellerine bakacağız ilk sistem için Poseidon wrf iyi gözüküyor sistemin daha çok Anadolu'da etkili olacağını da belirtmek lazım ikinci sistemde ise cuma gecesi uyumak yok şuanda 9 Ocak pazartesi gününe benzer bir kar ysğışı gözükğyor sıcaklık sıkıntısı olmazsa ki gece 1-2 gibi sıfırın altına iniyor gözüküyor 5-10 cm örtü yapması muhtemel Anadolu'da biraz daha fazla olur cumartesi ise artık 24 Ocak 2016 safhasına geçiyoruz şansa ne düşerse 3 tane sistemin karması gözüküyor ben en azından ihya olacağımızı düşünüyorum

• 23-24 şubat sistemini unutuyorsunuz 1 gün kala sistem kalmamıştı ama sistem anı ben alamasam da 150 metre üstü 15-20 cm örtü aldı 2 gün aralıksız kar yağdı artık sınırlı alan modellerine bakacağız ilk sistem için Poseidon wrf iyi gözüküyor sistemin daha çok Anadolu'da etkili olacağını da belirtmek lazım ikinci sistemde ise cuma gecesi uyumak yok şuanda 9 Ocak pazartesi gününe benzer bir kar ysğışı gözükğyor sıcaklık sıkıntısı olmazsa ki gece 1-2 gibi sıfırın altına iniyor gözüküyor 5-10 cm örtü yapması muhtemel Anadolu'da biraz daha fazla olur cumartesi ise artık 24 Ocak 2016 safhasına geçiyoruz şansa ne düşerse 3 tane sistemin karması gözüküyor ben en azından ihya olacağımızı düşünüyorum

işte bu sistemde herkes havada görürseniz öpün başınıza koyun demişti.