İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar


 • Dekleri hesaba katıyor tabiki modeller.Ama emin olun %60 ına kadar katabilir.%100 ünü katamaz.Yani genelde az gösterir.Yanlız izobarın uzunluğu ve düzgünlüğüne bakarmısınız.

 • Boğaz hattı ve Anadolu yakasında şov var Cuma akşamı. Şu izobarların güzelliğine bakın... Ama şimdi biz burada bunu alırken inşallah Avrupa yakasında ki arkadaşlarda payını alır yoksa ben çok ülürüm sizler adına kırk yılın ardından bir şans gelmişken olmaması. Sıkmayın canınızı Avrupa yaksı ne yapar ne eder o deklerden yararlanır...:) • bence gfs ön görü yapamamıştır her güncellemede 13-15 günlerine -10 atıp güncellemeyi bitiriyor basınç dizilimi ise aynı pasif izlanda azor kuzeye tırmanır -8 iner ama her güncelleme değişir bence gfs nin bi önemi kalmadı artık zaten yoktu da.

 • istanbul için tahmini sistem kaç gün sürecek dekler dahil olmak üzere perşembe-cuma-cumartesi mi?

  Şöyle bir açıklık getiriyim;

  Perşembe sabahı erken saatlerde yağış cinsini yağmurdan kara çevirecek, ve gün boyu aralıklarla yağacak. Cuma günü ise Dekler işin içine girecek akşam saatlerine doğru, cumartesi günü de öğlen doğru etkisini azaltarak sona erecek gibi durmaktadır. İnce bir örtü yada yükseklerde tatmin edici bir örtü olma olasılığı yüksek bulunmakta...

 • İzobarların şekline bakarak yorumlamayı nasıl yapıyorsunuz ? Forumda bununla alakalı faydalanabileceğim kaynak var mıdır yada biri anlatabilir mi ?:)

  Şimdi izobar dediğimiz şey modellerde gördüğün beyaz çizgiler, bunlar diyelim karadenizden dimdik inmiş o zaman, rüzgarın yönü, yağışın geleceği yer vesaire belli oluyor ve bu bizim için güzel. Yada diyelim izobar yatay olmuş İstanbul Karadeniz üstünde, Ozaman dek şansı yok gibi bir şeydir. Çünkü rüzgar oluşumu yağış oluşumu kötüdür. Birde AB izobarları nasıl belli eder bir yuvarlak ve onun etrafında onu takip eden yuvarlak çizgiler var ise o Alçak barınçtır. İlk içinde yuvarlak olan çekirdek, onun üstünde kat kat çizgileri de izibarıdır...